A ​királyné ékszerei (A borostyánszemű 1.) 25 csillagozás

Budai Lotti: A királyné ékszerei

Hány ​generáció sorsát befolyásolhatja egy rosszul meghozott döntés?

Jean, Combray márkija 1644-ben veszi magához a menekülőben lévő angol királyné, Henrietta Mária ékszereit, hogy megmentse a birtokát. Ám ekkor még nem sejti, hogy tette a bosszú és a gyűlölet olyan hullámait korbácsolja fel, amelyek még unokája életére is hatással lesznek: a fiatal Louise de Morainville mindössze tizenhét éves, amikor a számára ismeretlen „családi átok” miatt kénytelen megismerni az élet legsötétebb oldalát.

Louise XIV. Lajos híres-hírhedt kegyencnője, Montespan márkiné pártfogásának köszönhetően a francia udvarba kerül, amelynek forgatagában hamarosan visszanyeri életkedvét. Noha a Napkirály környezetében számtalan zátony között kénytelen lavírozni: a kegyencek sem az intrikáktól, sem a méregkeveréstől nem riadnak vissza az előrejutás érdekében.

Hamarosan rá kell ébrednie, hogy nemcsak Madame de Montespannak vannak titkos tervei személyével kapcsolatban, de családja régi… (tovább)

Budai Lotti: A kegyencnő hálószobája címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 2023

Álomgyár, Budapest, 2023
Álomgyár, Budapest, 2023

Mariann_ P>!
Budai Lotti: A királyné ékszerei

Kategóriájában megállja a helyét.
Érdekes, szövevényes, mindig történik valami bonyodalom, ami megnehezíti a megoldást.
Amíg a vidéki helyszínen játszódott, addig nekem tökéletes volt.
A királyi udvarban történtek nem nyűgöztek le, most nem erre vágytam, de az a pár oldal ne rontsa el ezt az egyébként jó kis könyv értékelését, így megkapta az 5 csillagot.

Yizri36 P>!
Budai Lotti: A királyné ékszerei

Nagyon szeretem Budai Lotti történeteit.
Már olvastam az Ágyas és úrnő könyveit, és ez is éppúgy tetszett, mint az. Szeretem a történelmi hűséget. Itt bepillantunk a francia nemesség életébe, későbbiekben pedig a Király, valamint az Udvar ármánykodásaiba is. A történet középpontjában pedig egy lány, aki egy generáció óta tartó ellenségeskedés áldozata lesz. Néhol nagyon meghatott, néhol pedig nagyon haragudtam egy-két karakterre.
Kíváncsian várom majd a folytatást!

BarbyMalik0112 P>!
Budai Lotti: A királyné ékszerei

Budai Lotti mindig elkápráztat. A királyné ékszerei egy szívhez szóló, kalandos, generációkon átívelő időutazás 17. századba. Louise de Morainville egy igazi harcos, aki inspirálja az olvasót arra, hogy soha ne adja fel, álljon ki az elveiért, a szeretteiért, még akkor is, ha az élet megannyi akadályt is gördít elénk. Imádtam minden betűjét, maga volt a csoda!

Azoknak ajánlanám a könyvet, akik szeretik az izgalmas, ármányokkal teli, történelmi regényeket, a francia kultúrát és a lélekig hatoló történeteket.

Bővebb értékelés » https://barbyesakonyvek.blogspot.com/2023/05/budai-lott…

Rebbencs>!
Budai Lotti: A királyné ékszerei

Már olvastam ezt a történetet a korábbi kiadásban, de nagyon megörültem, amikor láttam, hogy újra megjelenik új köntösben és új felosztásban, mert számomra Budai Lotti történelmi regényei mindig lehengerlő élményt tudnak nyújtani.
Most is így történt, hiába ismertem már a történetet, de azért jó volt feleleveníteni újra, és alig várom már a folytatásokat is, mert már egészen elfelejtettem, mik fognak történni, valamint szívesen újráznék a Shirzan-kötetekkel is majd azok után.
Számomra ez az a történet az írónőtől, ami a legerősebb, mert nagyon szépen kifejti és íveli a történetet, látszik is, hogy szíve-lelke benne van, hiszen annyi kötetet írt erről a családról, az előzményekről, a történésekről és persze a leghitelesebben és legolvasmányosabb stílusban.
Számomra ez most nagy felüdülés volt és szerintem jót is tett a történetnek, hogy kettő helyett három felé szedték, így nem olyan vaskos, könnyebben emészthető és érthető.
Így alig várom a folytatásokat, nagyon pozitív élmény volt annak ellenére is, hogy már járt a kezemben a történet, még ha nem is ebben a formában. Budai Lotti mindig lenyűgöz, ez már csak így van. :)

nagy_anikó>!
Budai Lotti: A királyné ékszerei

Budai Lotti könyveit mindig szívesen olvasom.
Egy rég letűnt történelmi korba repít, könnyed hangnemben, érdekesen megírt történeteivel, melyek nem kevés kutató munkát igényelnek. Hisz most is nagyon sok történelmi személyhez kapcsolódik a könyv.
Számomra a könyv elején nagyon sok elvarratlan szál volt, melyet nem tudom, hogy viszont olvasom-e a folytatásban, de engem ez eléggé zavart.
Louise titkos találkaitól kezdődően viszont mondhatom, hogy a könyv letehetetlen volt.
Egy naiv, de talpraesett lányt ismerhettem meg. Ahogy a kötet végződik, gondolom az ármánykodás csak most fog a tetőfokára hágni.
Biztosan folytatni fogom a sorozatot.

Netti_ti>!
Budai Lotti: A királyné ékszerei

Fantasztikus könyv volt! Budai Lotti sorozata szerintem sokkal nagyobb hype-ot érdemelne. Igényes írásmód, fordulatok, izgalmas cselekmény- minden egyben van. És ne felejtsük el, hogy a történelmi tudás, ami ott van a könyvek mögött valódi és irigylésre méltó. Nekem nagyon fontos az ilyen jellegű törtèneteknèl a hitelesség. Itt ezt, Budai Lottitól tökéletesen meg is kapjuk a fiktív események kereteként.

Lba0517>!
Budai Lotti: A királyné ékszerei

Egészen izgalmas történet bontakozott ki az oldalakon.Jó volt főhősnőnkért izgulni és XIV.Lajos király udvarába csöppenni.Tetszett a könyv hangulata és a fordulatok

noncsiii>!

– Drága gyermek vagy, Anne-Marie, de minden apa tudja, hogy a lány olyan virág, akit azért nevel a kertjében, hogy aztán más otthonát díszítse.

A borostyánszemű sorozat · Összehasonlítás