Eszem, ​tehát vagyok 38 csillagozás

Étel- és életreceptek
Bud Spencer – Lorenzo de Luca: Eszem, tehát vagyok Bud Spencer – Lorenzo de Luca: Eszem, tehát vagyok

Aki nem eszik, nem tud gondolkodni, következésképp létezni sem, ez biztos – legalábbis Bud Spencer szerint.

Ebben a rendkívüli könyvben a híres filmsztár és sikerszerző humorral fűszerezve ötvözi a gondolkodás művészetét a főzés művészetével. Egyik legnagyobb szenvedélye, az evés, számára a létezés középpontja. Véleményét tizenkét tekintélyes gondolkodó előtt védi meg, akik álmában látogatják meg.
Humorral és iróniával teli, káprázatos szellemi párbajt vív olyan neves filozófusokkal, mint Szókratész, Konfuciusz vagy Immanuel Kant. Ha pedig cserbenhagyják a szavak, akkor ínycsiklandó olasz ételkülönlegességeket készít vendégeinek, a tészta- és halételektől a jellegzetes nápolyi süteményekig, mire jóllakottan és elégedetten kiegyeznek.
Bud Spencer különleges könyve arra ösztönöz, hogy együtt nevessünk és főzzünk vele, miközben egyre inkább elhiteti velünk, hogy teli hassal minden könnyebb.

Eredeti cím: Mangio, ergo sum

376 oldal · ISBN: 9789635720972
Libri, Budapest, 2015
290 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633105894 · Fordította: Malyáta Eszter

Bud Spencer – Lorenzo de Luca: Eszem, tehát vagyok

Nagy kedvencem Bud Spencer. Ez a könyv, ahogy a címke is mutatja, szakácskönyv is egyben, de nem igazán éreztem annak, inkább filozófia volt, mint recept. Igaz, nem is számítottam sokra. 12 filozófus jelent meg Bud Spencer otthonában. A címe szerint Bud eszik, de a filozófusok hamarabb megkajáltak, mint Bud. Negatívan csalódtam.

Timberwolfes>!
Bud Spencer – Lorenzo de Luca: Eszem, tehát vagyok

Klasszikus kérdés: „Hol van itt a resztórant? – Tessék – Hol a vályú?”
Bud Spencer filmjei és élete egy valamit nem tudtak nélkülözni és az pedig az étel. Sok filmjétől csorgott az ember nyála hogy mit össze tudtak zabálni, és ezt a szó legszebb értelmében értem.
Hol egy nyers hamburgert hol egy teljes lakomát tudtak úgy elpusztítani hogy azt öröm volt nézni.
Ebben a könyvben azért Bud kihasználta a hírnevét és a múltját.
Le kell szögezni hogy a könyv nem jó, sőt kifejezetten kiakasztó néha. Az alapkoncepció hogy egy fáradt idős öregember, akit diétára fogtak az mi másról is álmodhatna mint egy teli hűtőről. És álmában fosztogatni indul és akkor megjelenik neki 12 híres filozófus akiket próbál szép sorjában meggyőzni hogy mindennek az alapja az hogy az ember táplálkozik. Sorra próbálja megdönteni a gondolkozást, ez elmélkedést azzal a módszerrel amit ismer, az étellel. Vicces hogy mindig mondja hogy nincs már semmi a konyhában és mástól kell csórnia de aztán mindig talál valamit amiből gyorsan össze dob egy jó kis kaját amiből szinte alig jut mert az évek óta halott okos emberek megeszik előle, elszaladnak vele.
Carlo Pedersoliként próbálta a könyvet megírni de az én már már kettészakadt és Bud Spencer is feltűnik mint egy második személyiség. Bud mindig akkor bukkan fel mikor már a filozófusok mérhetetlenül elviselhetetlenek. Carlo lelkivilága nem engedélyezi a fizikai erőszakot, de Bud mint ahogy ismerjük úgy felülről lefelé vagy nyitott tenyérrel az arcra sorra kínálgatja szelíd suhintásaival a tisztelt vendégeket és érdekes utána mindegyik kezelhetőbb lett.
Carlo művelt ember volt még ha nem is tartotta magát annak. Utánaolvasott a könyvben szereplő emberkéknek és próbálta úgy visszaadni a személyiségüket ahogy ő el tudta képzelni.
Sok érdekes és magvas gondolatot próbált belevinni a maga módján a történetekbe és anekdotákkal próbálta kiszínezni ezt a gondolkodó receptgyűjteményt.
Imádom a Mestert a mai napig és a filmjei mindig odaszögeznek ahova kell de ez a könyv kicsit tényleg csak egy éhes ember szakácskönyve amit körül írt egy kis filozofálgatással.

Galilei-s részből egy idézet:
„– Csak azért nem legyintelek meg, mert félek, hogy visszakapom, de tekintsd úgy, hogy
felpofoztalak.
– Egy öntől kapott pofont meg nem érdemelt kitüntetésnek éreznék, Maestro. De hadd mondjak valamit: maga egy kiállhatatlan alak!
– Ha engem kiállhatatlan alaknak nevezel, akkor még nem volt szerencséd a kekec Machiavellihez!”

GergelyBerni P>!
Bud Spencer – Lorenzo de Luca: Eszem, tehát vagyok

Picit megijesztett az alacsony százalék, ezért elég sokáig nem vettem le a polcról.
Ha nem veszi halálosan komolyan az ember, akkor nagyon szórakoztató tud lenni. Én jókat nevettem, kikapcsolt.

Éva95>!
Bud Spencer – Lorenzo de Luca: Eszem, tehát vagyok

Ez Bud Spencer 3. könyve, ami megjelent!
Én a színész összes filmjét láttam és a két önéletrajzi könyvét is elolvastam már!
Különben dühbe jövök (Bud Spencer önéletrajza 1.)
80 év alatt a Föld körül (Bud Spencer önéletrajza 2.)
A megjelent 3. könyve nagyon érdekelt!!!!!!!!!!!
Én elolvastam ezt is, és meg lepett, hogy sok ember aki Budért rajong még nem olvasta el.
Magyarországon egy egész generáció nőtt fel a Bud Spencer Terence Hill filmeken és azokat is láttuk, amiben egy egyedül szerepeltek!
Mondanom sem kell, hogy amikor ez a könyv megjelent keveseket érdekelt a témája miatt!!
A sok-sok kritikus jó le is húzta.
Én meg vettem és elolvastam.
Nem volt kidobott pénz nekem elhihetik!
Mi a véleményem? Hozzá állás kérdése.
Nem mindegy hogy kinek vesszük meg!
12 gondolkodó, aki álmában látogatja meg és főz nekik és az „Eszem tehát vagyok” véleményét védi meg.
Szókratész, Konfuciusz, Immanuel Kant, Galileo Galilei, René Descartes, Niccolò Machiavelli, Platón, Voltaire, Arthur Schopenhauer, Sigmund Freud, Rousseau, Epikurosz.
Jó elgondolás, sőt szuper!
Egyik híres gondolkodót se alázza meg vagy teszi nevetségessé.
Nagy örömmel olvastam 20 évesen és sokat tanultam belőle.
Bud Spencer egy nagyon jó mesélő.
Szerintem gyerekeknek kellene ezt el olvasnia, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, éveseknek, mert sokat tanulnak belőle és még az olvasást is megszeretik.
Minden fejezet elé le van írva röviden lényegre törően az adott híres gondolkodó életútja, majd jön a mese, a beszélgetés és a főzés.
Receptek és el készítés.
Szerintem esti mesének szuper, a gyerek tanul s szórakozik is egyszerre.
Rémálmai nem lesznek, ezt garantálhatom.
Biztos, hogy tanul belőle az a sok-sok iskolás.

K IP>!

27 éves voltam és halványlila fogalmam sem volt, mihez kezdjek magammal.

Kogoro P>!

Egész életemben az embereket nevettettem, és erre büszke vagyok.

Röfipingvin P>!

– Megfelel az ízlésednek, kedves prof?
– Nem rossz.
Nem tetszett a válasza, sem önelégült arckifejezése és hazug tekintete, ami egy kissé Descartes-ra emlékeztetett.
– Nos, ha ez a helyzet, akkor add ide, mégsem kockáztathatjuk, hogy kiforduljon tőle a beled – e szavak kíséretében kinyújtottam a kezem, hogy elvegyem a pizzáját, de ekkor borjával az ujjamra csapott, olyan gyorsan és hevesen, hogy egyből visszavonulót fújtam.
– Ezt nem illik, ráadásul megzavartad a vizsgálódásaimat, barátom!
Hamar besöpörte a saját felét, én pedig a magamét, majd összeszedegettem a lehullott morzsákat, lekapartam a maradékot a lapátról, megettem egy darabka mozzarellát, ami még megmaradt, és magamba döntöttem egy liter vizet. Most már végre került valami a gyomromba, de rosszabbul éreztem magam, mint előtte. Tulajdonképpen nem csoda – próbáltátok már egy álmodott pizzával csillapítani az éhségeteket?

Kogoro P>!

A múltat nem lehet megváltoztatni, mi haszna merengeni rajta?

Kapcsolódó szócikkek: múlt
Viktória_Erdei P>!

Miután befejezte plátói étkezését, eleresztett egy – ahogy ő nevezte – „elégedett böffentést”, és kacsintva hozzáfűzte:
– Hallottad?
– Ezt nevezed böffentésnek? Na, most kapaszkodj meg!
Sajnálatos módon nem tudhatta, hogy az elégedettség eme kifejezését a tökéletesség szintjére fejlesztettem – hála az évtizedes gyakorlásnak és a barátommal, Terence Hill-lel folytatott lakomáknak. (Aki látta a filmjeinket, különösen Az ördög jobb és bal keze első és második részét, pontosan tudja, miről beszélek.) Egy tompa mennydörgés kócolta össze vendégem – amúgy szerencsére rövid – haját, és székestül hátradöntötte.
– Ha nem a saját szememmel látom, azt hittem volna, hogy egy készülődő vihar hangját hallom – jegyezte meg, miután feltápászkodott a földről.

Viktória_Erdei P>!

Az a helyzet, hogy számomra a filmben minden izgalmas, a rendezőktől a kaszkadőrökig tényleg minden, kivéve önmagamat, de most az egyetlen, ami eszembe jutott, a forgatási szünetek cateringje volt. Már azon gondolkodtam, felhívom Terence Hillt, hogy elverjem az időt. Hála az Amerika és Európa közötti időeltolódásnak, még biztos ébren van.

Viktória_Erdei P>!

– Hé, nézz mán oda! Az a fickó, az a Bád Szpencér! Tök komoly, maga Bád Szpencér!
A rendőr lelkesedéséből és haveri hangneméből ítélve abban reménykedtem, hogy barátilag lerendezzük az ügyet. Azonban a jeges tekintet a másik rendőr részéről rögtön szertefoszlatta a reményeimet.
– Nyugi, öregem – mondta a kollégája. – Lehet, hogy ez a fickó Bud Spencer, de a haverja nem éppen úgy néz ki, mint Terence Hill… Inkább úgy, mint egy transzvesztita! Ha jól tudom, még nincs farsang. Ha felteszem az internetre, senki sem fogja elhinni… Atyagatya!

Horváth_Szabó_Angéla>!

Úgy határoztam, hogy tőlem – legalábbis nejem véleménye szerint – idegen taktikát alkalmazva gondolkodni fogok, mielőtt kinyitnám a számat.
Tehát a szakállamat simogattam, és ahelyett, hogy tiltakoztam volna, lételméleti alapelvemre hivatkoztam: futteténne – tojok rá.

Viktória_Erdei P>!

– Drágám, attól tartok, senki sem látta a jelenlevők közül a Különben dühbe jövünk című filmedet – súgta fülembe Maria együtt érző pillantást vetve rám.
Ez a kórusjelenet végigkíséri az életemet. Mindig mindenki azt követeli, hogy adjam elő – egyszer még a repülőtéri hangosbemondó is! –, de rájuk szemmel láthatóan nem hatott a dolog.

Zsuzska_MrsTruszi>!

Mert minden jó, amit az ember tesz, előbb-utóbb visszatér hozzá, ebben sohasem kételkedtem.