A ​világ legszebb mosolya 106 csillagozás

Brynjulf Jung Tjønn: A világ legszebb mosolya

A világ legszebb mosolya az egy nyár alatt fiatalemberré érő fiúról, Henrikről szól, miközben egy másik fiatalember, Simon lassan elsorvad mellette.

A világ legszebb mosolya Kjersti mosolya. És Henrik csak arra vágyik, hogy megcsókolhassa a lányt…

Henrik akkor válik felnőtté, mikor a szerelem és a halál egy pillanatra összeér.

Eredeti cím: Så vakker du er

Eredeti megjelenés éve: 2013

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Magasfeszültség könyvek

Kolibri, Budapest, 2015
128 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155450532 · Fordította: Petrikovics Edit
Kolibri, Budapest, 2015
128 oldal · ISBN: 9786155591242 · Fordította: Petrikovics Edit

K_A_Hikari P
Brynjulf Jung Tjønn: A világ legszebb mosolya

"- Különös – szólaltam meg.
– Micsoda? – nézett rám Kjersti.
– Hogy az ember milyen boldog és boldogtalan tud lenni egy időben – válaszoltam."

Vannak könyvek, amiktől egyszerűen nem tudom mit várok. Ez is ilyen volt.
Meglepődtem, hogy ennyire rövid kis könyvecske, de ez jó volt így. Elég volt.
Gondolatokból épül fel az egész, párhuzamosan jelen van az elmúlás, és az éltető szerelem.
Egy falat csoda a mindennapok kegyetlenségének közepén.
Jókor talált rám.
Mindenki számára létezik egy mosoly. Olyan, aminél nincs szebb számára a világon.
Nagyon vigyázni kell az ilyen mosolyra, hiszen mind kincs.

Szilvi00 P
Brynjulf Jung Tjønn: A világ legszebb mosolya

Nehéz megszólalni egy ilyen történet után, engem szabályosan mellbe vágott és érzelmileg teljesen kikészített. Az első szerelem varázslatos érzése és halál végtelen szomorúsága egyszerre találkozik a fiatal Henrik életében. Gondolatok, élmények és nagybátya betegsége előtti időkre való visszaemlékezések sorából áll a történet, viszonylag kevés a cselekménye. Elég egyedi a könyv írásmódja, nem kifejezettem az én stílusom. Mire hozzászoktam volna ehhez a csupa tőmondathoz és magához a szerkezethez, vége is lett a könyvnek.
Ajánlott kifejezetten lassan olvasni, mert minden egyes mondata lényegre törő. De rövidsége ellenére, érzelmek kavalkádját élhettem át. Egyszerre volt felemelő Kjersti és Henrik lassú egymásra találása, és lesújtó Simon lassú elsorvadása. Brynjulf Jung Tjønn minden finomkodás nélkül írja le Simon szenvedését. Nem szépít semmit, mert a rák pontosan ilyen: kegyetlen és kíméletlenül felemészt. De ha melletted van a világ legszebb mosolya, megláthatod az élet naposabb oldalát.

Trudiz
Brynjulf Jung Tjønn: A világ legszebb mosolya

Engem melankolikussá tett, lehangolt, de nem csoda, hisz a visszafordíthatatlan betegség, az ezzel járó szörnyű érzések, a család szomorúsága, mely végigkíséri ezt a folyamatot ilyen. Nem oldozott fel ebből a nyomott érzésből teljesen még Kjersti mosolya sem és a csókok, a kedves egymáshoz közeledésük sem, pedig az tényleg aranyos volt.
Érdekes, egyedi szerkezeti felépítésű könyv ez, melyben minden egyes mondat új sorban kezdődik, talán még inkább hangsúlyt adva minden gondolatnak, tettnek.

ziara P
Brynjulf Jung Tjønn: A világ legszebb mosolya

Szűkszavú, fontos könyv az életről egy tizennégy éves fiú szemével. Van, hogy a boldogság és a szomorúság kéz a kézben jàr. Meghatóan személyes könyv.

KATARYNA
Brynjulf Jung Tjønn: A világ legszebb mosolya

Mintha egy óriási lyukat ütöttek volna a mellkasomon, azon át kirángattak belőlem valamennyi létfontosságú szervemet, én meg itt maradtam a soha be nem hegedő, tátongó sebbel, amelynek pereme még mindig lüktet és vérzik, akármennyi idő telt is el azóta. Az eszemmel tudtam, hogy a tüdőmnek valószínűleg semmi baja, de azért zihálva kapkodtam levegő után, forgott velem a világ. (…) És mégis, úgy tűnt, túl tudom élni ezt is.

Nagyon rövid volt, mire pislantottam egyet, már a végére is értem. Nem erre számítottam.
Nem húzott ki az olvasói válságból… talán még lejjebb is taszított.

A gondok bennem vannak. A könyvben is jelen vannak. Kicsit összecsapottnak éreztem. Még így száz akárhány oldal után is.
Vágytam rá, hogy csak egy picit részletesebben írjon a történésekről az író, hogy belelássak ha csak egy kicsit is abba a reménytelen fájdalomba, amit át kellett élniük.

Elgondolkodtató, de ez a könyv nem nekem íródott.
Bele se tud merűlni igazán az ember, mert az egyik pillanatban boldogság van, 2 röpke oldal után lehúz mint az állat. Már akit…
Semmi előzmény, csak hopp.. bele a sűrűjébe.

Sajnálom.. a borítókról többet nem is veszek tudomást…

Szimirza P
Brynjulf Jung Tjønn: A világ legszebb mosolya

Nem vagyok nagy borító mániás, de ez kifejezetten megtetszett. A történet is jó, igaz, nagyon rövid. A legjobban talán azzal lehetne jellemezni, hogy egy igazi érzelmi kavalkád, gondolatok tárháza. Főként lelki síkon szólítja meg az olvasót, hisz maga a könyv is csupa érzelem, szerelem, bizonytalanság, vívódás, szenvedés és együttérzés.

csucsorka P

Száz évet vártam rá.
Először a külseje okozott meglepetést – ilyen vékonyka? Félretettem egy egyszuszra felfalós napra. A mai volt az.
Aztán a belseje lepett meg, a szellős sorok.

És a tartalaom nem okozott csalódást.
Pontosan ilyen kamasznak lenni. Belelóg a felnőttek világa, a felnőtteké, akik fájdalmat okoznak és az is, hogy mi is felnövünk, nemsokára… De a gyermekkor és a felnőttség között elcsent, soha vissza nem tekerhető pillanatok annyira édesek! Ezt adta nekem vissza ez a könyv. A fátyolos, gyönyörű mondataival. Minden szava kincs.

efenera

„Te vagyok, Simon.”

Awwww, ide nekem még Kolibri Kiadó Magasfeszültség könyvet! Ha negyed ilyen jók, mint ez, már megéri elolvasni őket!
Körülbelül a 3. sornál elszorult a szívem, és ahogy haladtam a könyvvel egyre jobban, s jobban szorult… Gyönyörű mondatokból áll, nincsenek elhúzva, nincsenek redundáns kifejezésekkel teleszórva, lényegre törőek és nagyon nagyon megérintik az embert.
Mindenkinek csak ajánlani tudom, egy-két vagy még több papírzsepi kíséretében! :) ❤

"- Különös – szólaltam meg.

_Enii_ P
Brynjulf Jung Tjønn: A világ legszebb mosolya

– Különös – szólaltam meg.
– Micsoda? – nézett rám Kjetsti.
– Hogy az ember milyen boldog és boldogtalan tud lenni egy időben - válaszoltam.

Érdekes,szokatlan,valami teljesen új.
Rövid kis könyvecske.
130 oldal alatt reményt ad,majd úgy tépi el,mint kisgyermektől a nyalókát.
Hihetetlen ügyesen csavart szálak,a végén egy hatalmas tanulsággal megspékelve. Mindenkinek van/volt/lesz olyan az életében aki számára a világ legszebb mosolyát jelenti.
Aki akkor is ott van melletted,ha az élet valóban ÉLET-et 'játszik'…

Ashley_Redwood
Brynjulf Jung Tjønn: A világ legszebb mosolya

A világ legszebb mosolya, talán a valaha volt egyik legösszetettebb olvasmány, amivel dolgom volt a 2017-es évben. Nem is azért, mert olyan terjedelmes, sokkalta inkább a belbecsben kell keresni a választ. Tudom, hogy első olvasásra szinte semmit sem lehet érteni, mert annyira kusza és összevissza. Tökéletesen leírja mindazt a káoszt, amely talán Henrik fejében is sötét fellegként lebeg.
Két szálon fut a történet, illetve két olyan sorsfonalat követhetünk és figyelhetünk árgus szemekkel, amely egyrészről hétköznapi, másrészről viszont igencsak letargikus, borús, nem is tudok rá jó szót találni.
(…)
Bővebben a blogon:

cintiatekla P

– Különös – szólaltam meg.

Pandalány P

Attól félek,hogy a halál pillanata olyan hosszú lesz,hogy érezni fogom, mennyire fáj.

Pandalány P

Nem akartam mást, csak megcsókolni.
A karomba venni, és megcsókolni.

Klári_Filutás

Néha olyan valóságosak az álmaim ,
hogy azt hiszem, itt vagy velem.
Hogy itt ülsz mellettem.
Hogy előttem állsz.
A zörgő csontvázaddal.

zakkant

Azon töprengem, vajon mikortól lesz az ember annak a lánynak a kedvese, akit szeret.
Amikor a lány megcsókolja?
Amikor a lány a két kezébe fogja a kezedet, és a szemedbe nézve elmosolyodik?
Odakint állsz a lánnyal egy nyári estén az esőben, és minden eltűnik körülötted: az utak, a házak, a fák, az autók és a lámpák.
Csak te vagy és ő.
És amikor öregkorodban visszagondolsz erre a pillanatra, bőven elégnek tűnik majd, hogy a lány kezét fogtad az esőben.
Te pedig ott állsz, és azon töröd a fejed, hogy a barátnődnek nevezheted-e már.
Abban bízol, hogy ez a pillanat nagyon sokáig fog tartani.
Hogy a lány éjszakába nyúlóan fogja majd a kezedet.
És amikor elereszti, ezt suttogja majd: most már a kedvesem vagy.
Vagy máshogy történik?
Amikor a kezek kicsúsznak egymásból, és a következő pillanatban újból egymásra találnak.
Amikor a válladra hajtja a fejét.
És átöleled.
És amikor indulnod kell, magához húz és megcsókol.
És valójában nem is akarsz elmenni.
Egész éjszaka odakint állnál azon gondolkodva, hogy mi mindent nem akarsz elveszíteni.

zakkant

Egész idő alatt ő jár a fejemben.
Nem is tudom, hogyan fogalmazzak, de …
De olyan, mintha attól félnék, hogy meghal, ha csak egyszer nem gondolok rá.
Mintha a gondolataim tartanák életben.
És ha egy apró pillanatra megfeledkezem róla, a szíve azonnal megáll.

zakkant

Simon teste finoman megremegett.
Ilyen, amikor haldoklik az ember?
Ilyen, amikor az élet kirázódik a testéből?
A halál addig remegteti, amíg el nem áll a lélegzete.

Klári_Filutás

Kjersti elmosolyodott.
A világ legszebb mosolyával.