Megjelenésének várható időpontja: 2019. április 2.

Minden ​csúf és csodálatos dolog 1 csillagozás

Bryn Greenwood: Minden csúf és csodálatos dolog

Wavy ​ötéves korára már nagyon sok traumát szenvedett el.Nem hajlandó sem beszélni, sem mások előtt enni, mert kábítószerfüggő anyja mocskosnak tartja, ami a szájába kerül. Apja, a drogdíler Liam nem sokat törődik a családjával. Wavy egymaga küszködik, hogy iskolába tudjon járni és ellássa a kisöccsét, Donalt. Csak Kellen, Liam egyik embere mutat együttérzést és törődést Wavy irányában. A szeretetre éhes kislány és a sérült férfi egymásba szeretnek, és Wavy mindössze tizenhárom éves, amikor szexuális kapcsolatot kezdenek. Nagynénje pedofilnak bélyegzi Kellent, és kitartóan küzd, hogy elválassza őket egymástól. Wavy időközben felnő, és hihetetlen szívóssággal, minden akadályt legyőzve dolgozik azon, hogy ismét összekerülhessen a férfival.

„Lírai és perzselően őszinte próza a szerelemről és a teherbírásról szóló, az elképzelhető legsivárabb környezetben. A regényirodalom legjobb darabjaihoz hasonlóan összezavar és kihívás elé állít, mivel kénytelenek vagyunk részvéttel… (tovább)

Eredeti mű: Bryn Greenwood: All the Ugly and Wonderful Things

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Rázós könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2019
488 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634574859 · Fordította: Tóth Enikő Mária · Megjelenés időpontja: 2019. április 2.

Tibi_Sorok_Között_Könyves_Blog P

– Beleszerettem, amikor először megláttam, és most is szeretem.
– Szerelem első látásra, mi? – horkant fel Beth. – Hány éves is volt?
– Nyolc.

Tibi_Sorok_Között_Könyves_Blog P

Általában szerettem a gimit. Szerettem új dolgokat tanulni. Hogy működnek együtt a számok, és megmagyarázzák a csillagok járását. Hogyan épül fel a világ a molekulákból.
Minden csúf és csodálatos dolgot, amit az emberek műveltek az utóbbi kétezer évben.

Tibi_Sorok_Között_Könyves_Blog P

A fejemben kábé öt nő számára volt hely: az anyámnak, Wavynek, Valnek, meg talán Liam két barátnőjének. Azon túl nem tartottam számon őket.