Scott ​Pilgrim a világ ellen (Scott Pilgrim 2.) 136 csillagozás

MI LEHET A TITOK?

Scott Pilgrim két vasat is tart a szerelem izzó tüzében. Bár Knivesszal csak a szakítás fenyegető rémképe miatt van együtt, az igazi kihívást Ramona jelenti, aki magával hozza a kapcsolatba sötét múltját és hét gonosz ex-pasiját. Scott csak az egyesével érkező exek megsemmisítésével tarthatja meg a lányt, de mi lesz, ha Ramona és Knives találkoznak? Mi történik, ha Scott volt csajai is megjelennek? Hogy nem roppan össze ez a fiú? És mondd, Uram, miért nem marad már a múlt a múltban?

TOMBOL A SZERELEM
TÖRNEK A CSONTOK
NÖVEKSZIK A TÉT
BÜNTET MÚLT

Eredeti megjelenés éve: 2005

Wallace Wells · Scott Pilgrim · Ramona Flowers · Lisa Miller

Bryan Lee O'Malley: Scott Pilgrim a világ ellen

A 2013-ban olvasott első rész valamivel jobban csúszott. De hát így vagyok én ezekkel a fránya második részekkel.

diamondfox>!
Bryan Lee O'Malley: Scott Pilgrim a világ ellen

Ez már eggyel több csillagot kap, mert többet nevettem rajta és kezdett kikristályosodni, hogy mégis miről akarna szólni ez a sztori. Ekkora hülyeséget, én mondom… ritkán láttam. De bejött!
Valamiért beugrott, hogy a filmet egyébként dicsérték, hogy egész jó lett, és meg is jött a kedv hozzá, amíg ki nem szálltam a kádból, hogy akkor inkább hanyagolom.
A folytatásért kapkodni nem fogok, kiszámítható a dolog, nagy fordulat maximum a teljesen random poénokban rejlik egyelőre.

Kicsibogár>!
Bryan Lee O'Malley: Scott Pilgrim a világ ellen

Scott és Ramóna története bonyolódik.Lehetne őket Isaurának meg Ricardonak is hívni, de szerencsére azért ennél több van a történetben.A nagy kuszaságok mellett Super Marios grafikai utalásokat is találhatunk, és a pürére büntetjük a krumplit megfogalmazás nálam mindent vitt.

Boglinc P>!
Bryan Lee O'Malley: Scott Pilgrim a világ ellen

Ha az előző őrült volt, akkor ez még inkább. Kevésbé fogott meg, főleg mert kezdek elveszni, hogy ki kivel jár, meg kinek a kicsodája… :D
Nem mellesleg Scott egy béna kis nyominak tűnik, hát hogy volt ennek ennyi nője? :D Felfoghatatlan… :D
Nem dobtam hanyatt magam tőle, de kíváncsi vagyok most már, hogy mi alakul a továbbiakban.

dorkabuba>!
Bryan Lee O'Malley: Scott Pilgrim a világ ellen

Ez a banda téma kifejezetten tetszik. Főleg, hogy ritkán működik szerintem írott formátumban, főleg ha ennyire központi, itt mégis megvett. Kilóra. És az abszurditása is egyre nyilvánvalóbb. A mellékkarakterekben néha kicsit elveszem, de ők is remekül fűszerezik a sztorit. Az egyik kedvenc humorforrásom Scott és a szobatársa beszélgetései. (Azért annak nagyon örülök, hogy az életben sosem tapasztaltam meg.)

Rendbonto>!
Bryan Lee O'Malley: Scott Pilgrim a világ ellen

Kezdenek bebonyolódni a dolgok, és itt már sok eltérést felfedeztem a filmtől. Jobban mondva a film tért el a képregénytől. :P Ahogy az lenni szokott, a könyvekben több háttérinfót kapunk/kaphatunk meg, mint a mozgókép változatból. Szóval főleg ezért is egy fokkal jobban tetszett, mint az első kötet. Az meg nagyon bírom, hogy egyes részeknél Scott Pilgrim megkérdez egyes karaktereket, hogy nem olvastad az első kötetet? Vagy, hogy majd mesél erről a harmadik kötetben. :D A poénok itt is rendben voltak. :)

Morn>!

Már azt hittem, sírok, néhány dolog annyira fájt. De élvezem. Még mindig. :D

Robberator>!
Bryan Lee O'Malley: Scott Pilgrim a világ ellen

Egyszerűen imádom ezt a humort! Végtelenül változatos: a szereplők beszélgetésén át a paneleken rejtett feliratokon keresztül a bizarr kommentárokig. Nincs oldal, amin nem mosolyog legalább el az ember. El tudom képzelni, hogy még a fordításnak is köszönhető, egy-egy sor miért ilyen idétlen, de ez mindenhol csak hozzáad az élményhez (angol: CHAU-DOWN, magyar: CHAU-KOLOM).
Ha már Chau, Knives karaktere nekem sokkal szimpatikusabb itt a képregényben. Nem tudom, lehet, hogy a cselekedetei csak jobban állnak egy rajzolt figurának, mert sokkal inkább átjön a gimnazista lány naivsága, és szerelme Scott iránt, aki úgy felkavarta a világát. Itt együtt éreztem vele, még sajnáltam is, szemben a filmmel, ahol inkább csak hiperaktív megszállottnak jött le, és csak örültem volna, ha eltűnik a színről.

Kiss_Balázs_ I>!
Bryan Lee O'Malley: Scott Pilgrim a világ ellen

Imádom. A Scott és Ramona exeivel való csaták őrültek, Ramona menő – anélkül, hogy erőlködne –, a viccek meg nagyokat ütnek.

Brigi007>!

– Ó, igen… Majdnem kiment a fejemből: áthívtam egy barátomat vacsorára. Úgyhogy ne gyere haza. Köszi.
– Negyere, mi? Dehát pont most értünk haza. Ez a mi megállónk!
– A holnapi viszontlátásra, Scott!
– Légy átkozott a meglepetéseiddel együtt!
Lelked ezzel az örök gonosz markába került!
Anyáddal háltam!
Elég ügyetlen volt…
De lelkes!
Romlott rohadék!
Hülye gyerek feje kerek!

Kapcsolódó szócikkek: Scott Pilgrim · Wallace Wells
Chöpp >!

– Nem tudsz rajzolni, ugye?
– Térképet nehéz, de például birkát elég jól tudok.
– Birkát? Rajzolj nekem egy birkát!

mrsp>!

[Lisa] – Mikor érkeztél?
[Scott] – 15 perce
[Lisa] – És már agyon is veretted magad? Biztos jó fej vagy. Lehetnénk barátok!

6. fejezet - Az új gyerek

Kapcsolódó szócikkek: Lisa Miller · Scott Pilgrim
Brigi007>!

– Gööö…
– Mi a baj? Beteg vagy? Ételmérgezés?
– …
– Fura színűt kakiltál? Szürkét?
– …
– Rájöttél, hogy véletlenül felülírtam a mentésed a Final Fantasyben? Nem… Legutóbb csak sírtál emiatt.

Kapcsolódó szócikkek: Scott Pilgrim · Wallace Wells
Chöpp >!

Wallace Wells [Scottnak]: Annyi eszed van, mint egy marék lepkének.

mrsp>!

NINCS CÍME
(Scott Pilgrim)

A repülő burritók arany kastélya,
eszméletlen mexikói kaja,
kosztümös, mélydéli romantika,
sohasem térhetek már hozzád haza.

Óóó, óóó a legjobb meló,
Óóó, óóó a szörnyű heló…
Óóó, óóó elloptak tőlem,
Elment minden fizetésem,
És most nagyon fáááááj.

11. fejezet - A dolgok csak úgy történnek

Róka>!

– Legalább majd nem lógtok ki a sorból.
– De majd… Hiá… Te… Valami.
– Ezzel se vonulsz be a visszavágások nagykönyvébe.
– Scottól ez meglepően jó volt.

11. fejezet

Kicsibogár>!

Büntessük a krumplit pürére szójatejjel és szójamargarinnal.

9.fejezet

Scott Pilgrim sorozat · Összehasonlítás