Ígéret (Avatar: Aang legendája 1.) 87 csillagozás

A teljes trilógia
Bryan Konietzko – Michael Dante DiMartino – Gene Luen Yang: Avatar: Aang legendája – Ígéret

Sok ​év várakozás után végre magyarul is folytatódik az AVATAR: Aang legendája c. rajzfilmsorozat egy háromrészes képregény-gyűjtemény formájában!

A történet pontosan ott kezdődik ahol a NICKELODEON világhírű sorozata véget ért: azaz a háború befejeződött és főhőseink mindent megtesznek azért, hogy a megsebzett világok közt helyreállítsák a harmóniát. Sokka jóvoltából az akció még nevet is kap, s így a Harmónia Helyreállítási Mozgalom megkezdi tevékenységét. Eközben Zuko vészjósló ígéretre kényszeríti Aangot, aki megígéri, ha a Tűz népének ifjú királya valaha is olyanná válna, mint amilyen zsarnok apja volt, akkor elpusztítja barátját, Zukót…

Először egy minden nézettségi rekordot megdöntő rajzfilmsorozat, most pedig itt a hivatalos képregényfolytatás magától az AVATAR megálmodóitól, Brian Konietzko-tól és Michael Dante Dimartino-tól. Akinek tetszett a tvsorozat az egész biztosan imádni fogja ezt a képregényt is.

Ez a képregény-gyűjtemény a Dark Horse Comics… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2013

Szukits, Szeged, 2021
232 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634976400 · Fordította: Zekov Szófia · Illusztrálta: Gurihiru

nicosia P>!

Nagyon szerettem az Avatart rajzfilmben, és jó volt újra látni a régi arcokat, de ez most egyszerre volt sok és kevés. Egyáltalán nem tetszett a nyálasság és Aang keményfejűsége, sem a rajongói klubja, közben pedig a történet maga elég rövidre sikerült, és túl sok szálon futott. Persze érthető, hogy a békét nehéz kivívni és egy folyamatnak ez az első állomása, de egy ekkora könyvnél akkor is több tartalmat vártam volna.

Szukits, Szeged, 2021
Bernadetti>!

Jaj, de gyorsan kivégeztem, most ehet a fene, hogy mi lesz ezután!
Igazából sose olvastam még képregényt, úgyhogy igazán különleges ez a könyv nekem. Ahogy megtudtam, hogy megjelenik (köszi, Facebook algoritmus!), nem volt kérdés, hogy meg fogom rendelni, már legalább tíz éve rajongója vagyok a sorozatnak.
Nagy pozitívum, hogy a fordítás rendkívül igényesre sikerült, hatalmas ölelés érte! A Percy Jackson folytatásban gyakran kidobott az olvasás élményéből az, hogy egyes neveket máshogy fordítottak, mint az elődjében. Itt semmi ilyesmit nem vettem észre, sőt, például Zuko és Ozai beszélgetésének eleje szó szerint úgy van leírva, ahogy a rajzfilmben elhangzott, szinte hallottam a szereplők hangját.
A karakterek mind hűek maradtak a személyiségükhöz, Aang mint a lelkiismeretes béke hírnöke, Katara, aki mindig vigyázni akar mindenkire, Sokka a poénkodós ötletgazda, Zuko, aki azt hitte, végre megtalálta az útját, de csak minden lépésénél úgy érzi, lehet vissza kéne fordulnia, Toph pedig a saját módszereivel oldja meg a problémákat. Szinte már úgy éreztem magam, mint tizenkét éves koromban, amikor először láttam a rajzfilmet, és ott hatott újdonságként minden epizód.
Őszintén én egész eddig azt hittem, hogy Azula a rajzfilm végén meghalt (merthogy Ozai megjelent az utolsó rész végén a börtönben, Azula pedig nem), így meglepett a könyv vége.
De miért tíz évvel később jelent csak meg magyarul… Remélem, a további részekre nem kell ennyit várni. (Persze, tudom, elolvashatnám angolul, de ha már ezt megvettem, úgyis meg kell vennem majd a folytatásokat is, hogy jól mutasson a polcon.)
Végre megint van miért rajonganom és van mire várnom!

Dorka50 P>!

Hogy én mennyire imádom az Avatar-t. A rajfilmet is nagyon szerettem és mindig meg is néztem. Ez a képregény pedig olyan, mint a rajzfilm. A minősége remek, a rajzok szépek és a karakterek is pont olyanok. Sose volt Aang története egyszerű. Mindig nagy nehézségekkel kellett megküzdenie. A békéért harcol a barátaival, de emelett rengeteg humor is van benne, ami miatt nem lesz komor a történet. Személyes kedvencem Sokka hozta a formáját. Nagyon várom a következő részt!!

U_Pálma P>!

Ott folytatódik, ahol a sorozat abbamaradt, és ráadásul ugyanazt az érzést is hozza vissza – sokat segít, hogy az alkotók is részt vettek benne. spoiler
A történet több szempontból is izgalmas, az új karakterdizájnok is nagyon tetszettek. Hozza a színvonalat, amit az Avatartól vártam, rajongóknak ez kötelező olvasmány. ^^

Vadon_Szelleme>!

Az egyik kedvenc, nagyon jó arányérzékkel megalkotott sorozat.
Nagyon szép a képregény szerkesztése. Visszaadja az anime világát. A történet maga és mondanivalója is nagyon jó.

Beatrice8>!

@Börtöntöltelék volt olyan aranyos, hogy megspórolt nekünk sok ezer forintot azzal, hogy ezt kölcsönadta. Nem olvasni nagyon nagy veszteség lett volna. A nyáron családostul újra/meg(kinek mi)néztük a teljes sorozatot és továbbra is örök kedvenc rajzfilm sorozatom. Utána öcsémmel leültem és felolvastam neki ezt. Nyilván évek óta kíváncsi voltam, hogy mi történik a sorozat után a Korra előtt, úgyhogy nagyon örültem, amikor kiderült, hogy van képregény. Még jobban örültem, amikor elolvastam és kiderült, hogy értékelhető minőségű. Nem azt mondom, voltak hibái, voltak nagyon cringe szófordulatok benne(ugye, édesem?), a grafika is néha egy kicsit fájdalmas volt, na, meg az is, hogy a szeretett szereplőim milyen hülyeségeket tudnak csinálni, párszor azért csalódtam bennük, de hát nyilván a háború utáni korszak más képességeket kíván meg, mint a háború alatti. Szerintem utóbbi szempontból nagyon valós volt. A fő témája, a gyarmati rendszer felszámolása utáni újrarendeződés problémája nagyon tetszett és szerintem kulcskérdés a való világban még mindig. Alig várom a következő köteteket! Meg kell tudnunk mi történt Zuko anyjával!

NagyEdina96>!

Nagy kedvencem ez a sorozat, s mikor meghallottam, hogy magyarul is ki fog jönni ez a képregény már biztos voltam benne, hogy nekem kell.
Régebben már elolvastam angolul, de így egyben könyv formátumban sokkal másabb élmény volt.
Örök kedvencem! Csak ajánlani tudom.
A sorozat ismerete szükséges a képregény megértéséhez.

A történet pontosan ott folytatódik ahol a sorozat abba maradt. Aangék újabb kalandjait meséli el. A Föld királya, Zuko és Aang a háború után próbálja egyenesbe hozni a társadalmat és mindenféle módon lezárni a háborút. Rengeteg komoly témát is felhoz és átdolgoz, ezen kívül előkészíti a következő képregények történetét is. off Mindeközben hozza a régi stílust és a poénokat s egy elég erős romantikus szálat is belevisz a történetbe.

BBetti86 >!

Kezdjük talán azzal, hogy nagyon idézi a mese/animáció világát. Érezni benne, hogy az eredeti készítők dolgoztak vele, és amit csak lehetett, átemeltek. Ez ugyan azzal jár, hogy előismeret nélkül nem érdemes belevágni – azt meg még eldöntöm, a későbbiek ismerete mennyire jó vagy sem. off

Ahogy már említettem, a rajzok egy az egyben a mesét idézik. Minden szereplő, minden gesztus, a környezet is onnan való. Így annak a rajongói nagyon otthonosan fognak benne mozogni, én is nagyon szívesen lapozgattam. Persze, a rajzok ugyanazt a dinamikát nem tudják, mint egy mozgókép, de ez közel van hozzá. Harci jelenetek, humor, az érzelmesebb részek megrajzolására is figyeltek, és eljátszottak azzal, mi mennyi képkockát kap.

A történetben bőven van mesei vonás, és ebben éreztem leginkább, hogy inkább a kisebbek vannak célközönségként kijelölve. Sok minden, ami nekem nyilvánvaló volt, itt rejtélynek van beállítva, és amikor kimondják, én csak vállat tudtam vonni, nekem annyira evidens volt, hogy ez fog belőle kisülni. spoiler
A mondanivalóra ugyanez áll. Mindenki annyira nagyon keresi a helyes döntést, annyira engedi befolyásolni magát, hogy a végén mindenkinek újra rá kell döbbennie arra, hogy:
– nem másokra, magukra kell hallgatniuk.
– az idők megváltoztak, nem a régi megoldásokra kell hagyatkozni, hanem újakat találni.
Pozitív, egyet tudok érteni vele, csak olyan, mint a Disney mesék család mindenek felett elve. Klisének és szájbarágósnak hat.

Szerencsére mellette ott van a történet humora, és nem egy mellékalak dobja fel a moralizáló fő történetet. A kedvencem talán a fémhajlító iskola és annak tanulói voltak. Ahogy edzeni próbálták őket, amilyen beszólásokat kaptak… Akció is akadt, érzelem is, humor is. Ahogy ebben a világban szeretem.

Szerettem azt is, hogy egy történetszálat – a címben is szereplő ígéretet – zárja, ugyanakkor előkészíti, hogy merre haladunk majd tovább.
Jó ötlet volt egyben kiadni, szép a kiadás is, és minden gyerekesebb vonás ellenére ezt a mesét szívesen olvasom tovább.

Petra_Gál>!

Több, mint gyönyörű! Ahogy megérkezett, még aznap kiolvastam! A képek gyönyörűek, a sztori pontosan olyan, amilyennek vártam. Várom a folytatást! :)

TRéka>!

Tudom, hogy csak egy rajongói klub, de egy pillanatra úgy éreztem… mintha újra otthon lennék. A népemmel.

2. rész

BBetti86 >!

– Soha senki nem gondolt rólam mást, csak hogy egy… egy… egy mamlasz.
– … egy elkényeztetett kölyök.
– … egy magas, sötét, misztikus alak.
– Komolyan?
– Miért nem látják az emberek, hogy több vagyok egy csinos arcnál?! Egy költő veszett el bennem!

2. rész

TRéka>!

Sokkal: Hárman állítsunk meg egy egész sereget?
Suki: Hé, egy egész légiflottát már sikerült, nemde?
Sokkal: Ez igaz.

3. rész