Mindig ​lesz egy új nap 2 csillagozás

Bruno Ferrero: Mindig lesz egy új nap

„A kéztartás

Valahányszor ránézek a kezeimre, mindig imádkozni akarok. Ez az óvodai apáca miatt van, mert ugye az óvodában tanulja meg az ember az élet alapvető dolgait.

Lujza nővér egyszer azt mondta: „Imádkozni a legegyszerűbb dolog a világon. Elég, ha ránézel az ujjaidra. A hüvelykujj, ami a legközelebbi ujjad, arra emlékeztet, hogy a hozzád legközelebb álló emberekért imádkozz. A mutatóujjal mutatni tudsz. A mestereinket jelképezi, és azokat, akik felelősséget vállaltak értünk. A középső ujj a legnagyobb, ezért ő jelenti a legfontosabb embereket, valamint életünk minden részének vezetőit. A gyűrűsujj a leggyengébb, így hát a betegeket és a bajba jutottakat jelképezi. A legkisebb pedig a kicsiket jelenti, akikkel nem foglalkoznak.”

Tehát ha a gondolataimba merülve, összetett kézzel láttok, akkor tudni fogjátok, hogy imádkozom.”

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Apró történetek a lélek számára Don Bosco

Don Bosco, Budapest, 2014
82 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639956346 · Fordította: Sárközi Jáhel Anna

kzsk>!
Bruno Ferrero: Mindig lesz egy új nap

Bruno Ferrero mindig legnyűgöz. Úgy értem, nagyon bírom a történeteit, annyira találóan el tudják mondani az élet fontos dolgait „példabeszédeken” keresztül. Az apró történetek után pedig mindig van valami odaillő idézet vagy egy másik rövid történet vagy szöveg.

„A halál szinte semmi:
egyszerűen csak átmentem
a szomszéd szobába.
Én még mindig én vagyok.
Te még mindig te vagy.
Az, amit egymásnak jelentettünk,
örökké ugyanaz marad.
Szólíts engem azon a néven,
amin mindig is szólítottál!
Beszélj velem úgy, ahogy eddig!
Ne szólj hozzám más hangon!
Ne légy szomorú vagy ünnepélyes!
Nevess mindenen, amin együtt nevettünk!
Imádkozz! Mosolyogj!”