A ​csillagokat éjjel látod 3 csillagozás

Apró történetek a lélek számára
Bruno Ferrero: A csillagokat éjjel látod

Bruno ​Ferrero az Apró történetek a léleknek című sorozat legújabb kötetét tarthatja a kezében.

Bicebócák

A városszéli kertes ház kapuján kifüggesztett kartonlap hirdette: Fajtiszta kiskutyák eladók.
Egy kisfiú becsengetett és így szólt a kaput nyitó házigazdához:
– Van ezer forintom és egy kis apróm. Megnézhetném a kiskutyákat?
A férfi füttyentett, és a „Lady” feliratot viselő házikóból elővágtatott egy gyönyörű kutya, nyomában öt helyes kis kölyökkel. Az egyik egy kicsit húzta a lábát.
– Mi baja van? – kérdezte rámutatva a kisfiú.
– Az állatorvos szerint rosszul fejlődött az egyik lába. Valószínűleg mindig sántítani fog.
– Ha nem bánja, én őt szeretném megvenni – mondta a kisfiú.
A kutya gazdája neki akarta ajándékozni, de a fiú tiltakozott:
– Ő is ugyanannyit ér, mint a többi. Minden héten elhozom majd a pénzt, amíg ki nem fizetem a teljes árat.
– De miért akarsz egy beteg kutyát? Nem tud majd… (tovább)

Eredeti cím: È di notte che si vedono le stelle

Eredeti megjelenés éve: 2012

Don Bosco, Budapest, 2013
80 oldal · ISBN: 9789639956308 · Fordította: Nagy Brigitta

lilla_csanyi>!

Bruno Ferrero: A csillagokat éjjel látod Apró történetek a lélek számára

A könyvet egy nagyon kedves háziorvostól kaptam, aki nyugdíjba vonult.
Ez a kis kötet tökéletes példa arra, hogy nagyon röviden is el lehet mondani nagyon tanulságos történeteket.
Mivel ezt a művet abszolút átitatja a katolikus szemlélet és életfelfogás, ezért – nem hívőként – volt olyan történet, ami nagyon tetszett, és volt, amivel nem tudtam azonosulni.
A legjobban A csillagok, Az olajfa, A boldogságmignon és A zene tetszettek.
Ezek voltak azok, amik számomra abszolút univerzális, mindenki számára megszívlelendő és fontos üzeneteket közvetítettek: igyekezz meglátni a jót mindenben, úgy bánj másokkal, ahogy veled szeretnéd, hogy bánjanak, ne fukarkodj a szeretettel, és élvezd ki a jelent, a pillanatot.

kzsk>!

Bruno Ferrero: A csillagokat éjjel látod Apró történetek a lélek számára

Bruno Ferrero mindig legnyűgöz. Úgy értem, nagyon bírom a történeteit, annyira találóan el tudják mondani az élet fontos dolgait „példabeszédeken” keresztül. Az apró történetek után pedig mindig van valami odaillő idézet vagy egy másik rövid történet vagy szöveg.
"A válság őket is elérte és otthon mindenki gombóccal a torkában mászkált.
….
Egészen kicsinyeknek érezték magukat. Szorosan átölelték egymást.
A hihetetlen látvány egészen lenyűgözte őket és lelket öntött beléjük: az egész olyan hatalmas, határtalan és időtlen volt. A szívük kinyílt és új bátorsággal telt meg. Olyan volt, akár egy óriási reklámplakát a reményről.
– A csillagok éjjel látszanak – mondta egyszerűen a mama."
/Részlet A csillagok c. rövid történetből/

Anna1999Gitta>!

Minden reggel kilenckor ébredek. Az újságért nyúlok, megnézem a gyászrovatot. Ha nem látom ott a nevemet, felkelek.

Anna1999Gitta >!

A halál diadalittasan táncolt, mikor váratlanul útját állta egy férfi, aki három nap után feltámadt, és legyőzte őt.

Kapcsolódó szócikkek: halál
Anna1999Gitta>!

(…) de nem tudunk új csillagokat venni az égre.

Kapcsolódó szócikkek: csillag