Én ​és ők (Én és ők 1.) 307 csillagozás

Egy férj feljegyzései
Brunella Gasperini: Én és ők Brunella Gasperini: Én és ők Brunella Gasperini: Én és ők Brunella Gasperini: Én és ők

Egy ​szeleburdi, kócos, csupacsont anya mikroszkopikus méretekkel, aki kávé, porok, cigaretta háromszögében egyszerre próbál írni, telefonhoz menni, gyerekekre felügyelni, konyhai katasztrófákat elhárítani, háztartást vezetni; három istenadta, pontosabban istenverte gyerek; egy javakorabeli kutya; egy lerobbant kocsi, egy rendhagyó háztartási alkalmazott és „én, aki a család egyetlen normális tagja vagyok, jóllehet nõm gyakorta olyképpen viselkedik, mintha legszívesebben pszichoanalízisbe küldene. – Egyetlen gyerek – sóhajtja fejcsóválva. A feleségem szerint ugyanis az embernek, hogy megközelítõleg normálisszámba mehessen, legalább két testvére kell hogy legyen. Neki volt valami öt, minek következtében õ aztán szupernormális, ami viszont komplett õrültet jelent” – köszön be Brunella Gasperini családi trilógiájának elsõ krónikása, a férj. Egy milánói família zûrös életének nagyjából fél esztendejét meséli el. Az ellenállhatatlan humorral, szellemesen megírt történetfüzérben sok az… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1959

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Vidám Könyvek Európa · Vidám Könyvek Magvető

Európa, Budapest, 2005
240 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630777630 · Fordította: Szabolcsi Éva · Illusztrálta: Brenner György
Európa, Budapest, 1995
230 oldal · ISBN: 963075763X · Fordította: Szabolcsi Éva · Illusztrálta: Brenner György
Európa, Budapest, 1988
230 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630745755 · Fordította: Szabolcsi Éva · Illusztrálta: Brenner György

Cs_N_Kinga P>!

Brunella Gasperini: Én és ők Egy férj feljegyzései

Úgy döntöttem megadom az öt csillagot, a hangulatára, a belőle áradó szeretetre, és a nem hangosan nevetős, de állandó mosolygásra késztető humorára. A férjre Dinóra, a feleségre Csupacsontra, a gyerekekre, az állatokra, az Öregre és erre a családra, ahogyan élnek, ahogy szeretik egymást! Fergeteges volt, nagyon jó volt velük tölteni ezt a pár napot, élveztem az olvasást.
Még egy rész vár rám. De meg is nézem mit is írt még az író, mert egyszerűen csodás volt. Mert egyszerre szólt ez a könyv mindenről ami fontos és semmiről se. Érdekesnek hangozhat, de nem az. Olvassátok el és megszeretitek ezt a kelekótya olasz családot.:)))

pannik>!

Brunella Gasperini: Én és ők Egy férj feljegyzései

Üdítő írás, nagyon tetszett, egy nehéz olvasmány után került a kezembe, nagyon jókor. Belemerültem és csak mosolyogtam az eseményeken.

Kellemes folyású, életeseményekkel teli könyv, tele kreativitással :) Bírtam a gondolataikat, ami helyenként egy normális hétköznapi család hétköznapi életéhez hasonlít, majd aztán jön a csavar, az ötlet, az egyediség :)
Nekem tetszett az apa szemszögéből megírt családi életképek sorozata, megszerettem őket a kalandjaikkal és különcségükkel együtt.

Roszka>!

Brunella Gasperini: Én és ők Egy férj feljegyzései

Remekül szórakoztam olvasás közben. Igazán humoros, jó hangulatú könyv. Egy család hétköznapjai három gyerekkel, kutyával, macskával, utálatos nagynénivel, és nagyon sok szeretettel. A férj mesélésében.
Kikapcsol, felvidít, és átjár szeretettel.

Levandra>!

Brunella Gasperini: Én és ők Egy férj feljegyzései

Én megszerettem ezt a dilis családot. A kicsit, a középsőt, a nagyot, a mezítlábas írónőt és a férjet. Jókat mulattam a kalandjaikon, tetszett mindennapjaik elevensége, a korszak, amikor még a kütyüknek nem volt ekkora szerepük, mint manapság és amikor a türkiz, mint szín hatalmas divat volt. Én is kedvelem. Fecskefarkú autók, mechanikus írógépek, lemezjátszók… micsoda egy korszak volt!
Ajánlom szeretettel erre a borongós, depresszív időszakra, színt hoz az olvasó életébe.

DaTa>!

Brunella Gasperini: Én és ők Egy férj feljegyzései

Mennyei tészta, de kellemes volt is ez! Nem az a hangosan röhögős, nem a hasad fogós, de az olyan igazán, végig mosolygós. Igazi, szép olasz család ez, anyuci, apuci és egy rakat gyerek, kutya, macska, vén tragacs. A szülők közti szerelem annyira bájos, tizenhét év után is ott van lángolóan minden veszekedésben, zsörtölődésben, minden szorgos-dolgos hétköznapban. Azon járt az eszem közben, mennyire más lett azóta a világ, 59-ben íródott ez a regény, akkor nagyon mások voltak egy család hétköznapjai. Azóta lett egy X, egy Y és egy Z generáció is, ma, mikor annyi minden az online térben játszódik az offline (család)kapcsolatok egész más dimenzióba kerültek, ma ilyet már nem lehetne írni. Nem rosszabb persze semmivel, ami ma van, csak egyszerűen más. Nagyon más. Szép volt ez, mosolygós, és végtelenül bájos.

P_Jucus>!

Brunella Gasperini: Én és ők Egy férj feljegyzései

Mondtam már, hogy imádom Brunella Gasperini humorát?! :)
Nagyszerű ez a könyve is!
Szeretem azt a tolvajnyelvet, ahogy családon belül beszélgetnek egymással! Nagyon bírom, ahogy csipkelődik egymással férj és feleség, de csupa szeretettel!
A legédesebb ebben az opusban a Kicsi, ahogy fogatlanul beszél.
De a Középső kísérletei és a Nagy kamaszkori csacskaságai is édesek – felnőtt szemszögből.
Elvileg a férj szempontjából íródott a könyv, azért érezni, hogy egy női szív mesél nekünk.

Egy olasz Szeleburdi Család – csak ajánlani tudom!

Gyöngyi0309>!

Brunella Gasperini: Én és ők Egy férj feljegyzései

Eleinte idegsített a stílus, kicsit Durrell-utánzatnak éreztem, illetve nem tudtam elvonatkoztatni, hogy ilyen kategóriában az olaszok között Marcello D'Orta írásai klasszisokkal eredetibbek, ez silány utánzatnak tűnt. Aztán, ahogy haladtam, összeszoktam a könyvvel.
Hibbant egy család ez, akik közül a férj írása alapján a feleség a legzizibb, de ezen semmi csodálkoznivaló nincs, elvégre író….
Tetszett az, hogy alapvetően vicces sztorikat mesél Dino, aki sokat bosszankodik nem egyszerű családján, viszont minden novellában őt a színtiszta szeretet, nagyon sokszor megható sorokat olvastam. Szép ívesek a történetek, van bennük minden, de mindig azzal zárul. hogy az apa mennyire szereti ezt a bandát. Jó olvasni olyat, hogy néha a férfi is elérzékenyül és feloldódik az érzelmekben. Valamikor ezt is folytatom, könnyed, de mégis bájosan magával ragadó.

AeS P>!

Brunella Gasperini: Én és ők Egy férj feljegyzései

Nem tudom, mit várok az élettől, ha minden Grace klinika- és Gasperini-epizód végén elsírom magam, de egyébként meg jó, hogy az én szőrös szívemen is áthatol a Gamberini család élete.

Emerson>!

Brunella Gasperini: Én és ők Egy férj feljegyzései

Ki mondta, hogy nem létezik időutazás? Ez a hibbant családi krónika azonnal visszaröppentett a gyerekkoromba. Pamics (=Nagymamám) meggyőződése volt, hogy én Tatti reinkarnációja vagyok, mert mindig körül voltam véve plüssállatokkal és drámázásban is profi voltam. Több részletet felolvasott nekem és együtt vihorásztunk. Viszont felkavaró volt most, felnőtt fejjel olvasni, mert amíg gyerekkoromra a vidám részek jutottak, most kerek lett a történet és bizony néhány résznél belement valami a szemembe…

Paulina_Sándorné P>!

Brunella Gasperini: Én és ők Egy férj feljegyzései

Jó értelemben volt fura a stílusa az írónak. Vicces, mulatságos, mosolyogtató. Élveztem a történetet a férj elmondásában. Néha megzavart, hogy úgy beszéltek az autóról, mintha ember lenne. Tetszett, ahogy megmutatta a családját, az érzéseket, ami csak úgy árad belőlük. Csupacsont – nem semmi nevet adott a feleségének. Valamiért a Szeleburdi család jutott eszembe, mikor letettem a könyvet.

negyvenketto P>!

A feleségem mindig mezítláb létezik, kivéve amikor lefekszik, mert akkor zoknit húz. Pirosat. Piros zokni nélkül nem tud elaludni. Hogy ütődött, azt már mondtam. Ő ugyanis írónő.

meseanyu P>!

A feleségem szerint ugyanis az embernek, hogy megközelítőleg normálisszámba mehessen, legalább két testvére kell, hogy legyen. Neki volt valami öt, minek következtében ő aztán szupernormális, ami viszont komplett őrültet jelent.

negyvenketto P>!

Nem tudom, mondtam-e már, hogy családom mániákus imádattal viseltetik az állatok iránt. Nem csupán a textíliából valók, azaz pelusok, de az igaziak iránt is, bármilyen fajtájúak, jellegűek és jelleműek legyenek az illetők. Hogy némi fogalmat alkothassanak a dolog méreteiről: nálunk nem az a legkapósabb gyümölcs, amelyik a legszebb vagy a legnagyobb vagy a legérettebb, hanem az, amelyikben a kukac van. Amely kukac, ha csakugyan jelen van, a legnagyobb óvatossággal kiszedetik és „Jaj de aranyos!” kiáltások közepette ünnepélyesen elhelyeztetik a kertben, ahol is az egész família négykézlábra ereszkedve, meghatott tekintettel követi útját a szabadság felé.

Chöpp >!

– Kíváncsi vagyok, még moft if olyan bolond-e a tanító néni, mint tavaly volt – mondta.
– Egy tanító nénire nem szabad azt mondani, hogy bolond – intettem meglehetősen erélytelenül.
Rám mosolygott, mint egy pelusra. – Én feretem a bolondokat – világosított fel.

sassenach>!

S akkor rádöbbentem, hogy én is mérhetetlenül jól érzem magam- minden pillanatban; s hogy mérhetetlenül szeretem őt: minden pillanatban.

AndreaL P>!

Egy újabb villám lobbanásakor megpillantottam csöppnyi, csuromvizes arcát és a szemét. A leggyöngédebb és legbüszkébb szempárt, amelyet valaha láttam. Nézzék csak: lehet, hogy a feleségem nem nagyon szép, talán nem is nagyon fiatal, az pedig bizonyos, hogy immár csaknem tizenhét éve élünk és veszekszünk egymással; de hogy valakire így nézzen a saját felesége, bármilyen rendetlen és ványadt és hóbortos felesége legyen is – hát az a legszebb dolog a világon, ami férfiemberrel egyáltalán megeshet.

sassenach>!

A Középső még nem tudta, hogy számtanból fog-e megbukni, vagy számtanból és latinból, vagy számtanból, latinból, olaszból, angolból, rajzból, történelemből és földrajzból…

Judit_1968>!

Az én válaszom nem változott. Szárazon vagy ázottan, szemüveggel vagy anélkül, nadrágban vagy légies ruhában, ugyanaz ő mindig. Az, aki mellettem jött a szép és mostoha napokban, tizenhét éven át, házsártosan és gyengéden és bátran. Ő.

dokijano>!

Feleségem, önnön kárpótlása és vigasztalása ürügyén a cigarettáról való lemondásért, többrendbeli enyhén szólva szokványtalan vásárlásra ragadtatta magát, beszerezvén nevezetesen a következő cikkeket:
    a) Egy riasztó alakzatú fekete kalap, mely viselőjének banditakülsőt kölcsönöz. Amikor első ízben tette a fejére, Rosa kiejtette kezéből a salátástálat ("naccsasszony-de-csúfságos-vagy"); Bú vonított; az Örmény megkérdezte tőle, hol hagyta a géppisztolyt; Gömböc önként felemelte mindkét kezét és remegő hangon esdekelt, venné el a pénztárcáját, ám hagyná meg az életét, merthogy ő családos ember; a Középső majd szétment a röhögéstől; a Kicsi rohanva hozta az összes pelust ("nézzétek a nagyanyátokat, hát nem óriáfi?"); amit pedig én mondtam, azt hosszadalmas volna itt elismételni.

168. oldal, Bevásárlások históriája (Európa, 1995)

dokijano>!

És íme, az eredmény, a Kicsi briliánselőadásában egy iskolai fogalmazáslecke alkalmából, mely a következő eredeti címet viselte: Egy vidám nap nállunk. Egy vidám nap nállunk volt a szombat mikor a papám hazahozot egy magnafotont a mamámnak hogy belediktájja az írnivalólyát. A mama több mint eggyóra hosszáig be volt zárkózva hogy diktájjon de nem jött neki az ihlett, aszmondja hogy ha diktájja akkor nem jön neki, mer neki hogy jöjjön az ihlett ahhoz írni kell és emiat most a magnafotont mink hasznájjuk vagyhogy játszunk vele. Tegnap fölvetem a Popot mikor verset tanult és aszmondta, a ciprusok mik Bolgheribe karcsún, ehm szóval, s párban vonulnak San Guido felől, szóval ehm, és aztán egész összezavarodot végleg; asztán fölvetük a Rosát mikor énekelte hogy Volare és mikkor meghalotta a hangját hogy kijön a masinából hallálra ilyedt; asztán fölvetük a Bút mikkor ugata a Johnt és mikkor meghalotta salyátmagát bele akart ugorni a magnafotonba mer aszitte egy másik kutya, a John peddig idemegoda forgata a felyecskéjét minthogyha aszmonta volna ez meg miacsuda, és hát ijen volt egy vidám nap nállunk.

171. oldal, Bevásárlások históriája (Európa, 1995)

Brunella Gasperini: Ő és mi Egy feleség feljegyzései

Én és ők sorozat · Összehasonlítás