Én ​és ők (Én és ők 1.) 225 csillagozás

Egy férj feljegyzései
Brunella Gasperini: Én és ők Brunella Gasperini: Én és ők Brunella Gasperini: Én és ők Brunella Gasperini: Én és ők

Egy ​szeleburdi, kócos, csupacsont anya mikroszkopikus méretekkel, aki kávé, porok, cigaretta háromszögében egyszerre próbál írni, telefonhoz menni, gyerekekre felügyelni, konyhai katasztrófákat elhárítani, háztartást vezetni; három istenadta, pontosabban istenverte gyerek; egy javakorabeli kutya; egy lerobbant kocsi, egy rendhagyó háztartási alkalmazott és „én, aki a család egyetlen normális tagja vagyok, jóllehet nõm gyakorta olyképpen viselkedik, mintha legszívesebben pszichoanalízisbe küldene. – Egyetlen gyerek – sóhajtja fejcsóválva. A feleségem szerint ugyanis az embernek, hogy megközelítõleg normálisszámba mehessen, legalább két testvére kell hogy legyen. Neki volt valami öt, minek következtében õ aztán szupernormális, ami viszont komplett õrültet jelent” – köszön be Brunella Gasperini családi trilógiájának elsõ krónikása, a férj. Egy milánói família zûrös életének nagyjából fél esztendejét meséli el. Az ellenállhatatlan humorral, szellemesen megírt történetfüzérben sok az… (tovább)

Eredeti mű: Brunella Gasperini: Io e loro

Eredeti megjelenés éve: 1959

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Vidám Könyvek, Vidám Könyvek

Európa, Budapest, 2005
240 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630777630 · Fordította: Szabolcsi Éva · Illusztrálta: Brenner György
Európa, Budapest, 1995
230 oldal · ISBN: 963075763X · Fordította: Szabolcsi Éva · Illusztrálta: Brenner György
Európa, Budapest, 1988
230 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630745755 · Fordította: Szabolcsi Éva · Illusztrálta: Brenner György

Levandra P

Brunella Gasperini: Én és ők Egy férj feljegyzései

Én megszerettem ezt a dilis családot. A kicsit, a középsőt, a nagyot, a mezítlábas írónőt és a férjet. Jókat mulattam a kalandjaikon, tetszett mindennapjaik elevensége, a korszak, amikor még a kütyüknek nem volt ekkora szerepük, mint manapság és amikor a türkiz, mint szín hatalmas divat volt. Én is kedvelem. Fecskefarkú autók, mechanikus írógépek, lemezjátszók… micsoda egy korszak volt!
Ajánlom szeretettel erre a borongós, depresszív időszakra, színt hoz az olvasó életébe.

csillagka P

Brunella Gasperini: Én és ők Egy férj feljegyzései

Egy olasz család szenvedései a saját felelőtlenségük csapdájában. Mi is olaszként élünk, zajongunk, veszekszünk, vitázunk, kiabálunk (állítom egy-két családi vásárlásunkból a legnézettebb youtube videót lehetne összehozni hülye veszekedős kategóriában) de nem veszítettük el a józan eszünket.(általában) Nem pat-patolunk tárgyakat, nem adunk értelmetlen neveket dolgoknak( na jó kivéve Rozit a mosogatógépet és Sanyit az autót de tényleg mást még véletlenül se :) ) és megtanítottuk beszélni a gyereket 8 éves korára ( legalábbis nem érezném viccesnek, ha másodikosként se tud egy normálisan mondatott kimondani) ami legjobban zavart, az a teljes felelőtlenkedés amivel a könyvben találkoztam spoiler Sok volt, számomra inkább elrettentő, mint vicces. Persze ezt látta az apa, meglátjuk mit gondolnak a többiek, nagyon nehéz lesz folytatni. Hattyús rész tetszett.

DaTa P

Brunella Gasperini: Én és ők Egy férj feljegyzései

Mennyei tészta, de kellemes volt is ez! Nem az a hangosan röhögős, nem a hasad fogós, de az olyan igazán, végig mosolygós. Igazi, szép olasz család ez, anyuci, apuci és egy rakat gyerek, kutya, macska, vén tragacs. A szülők közti szerelem annyira bájos, tizenhét év után is ott van lángolóan minden veszekedésben, zsörtölődésben, minden szorgos-dolgos hétköznapban. Azon járt az eszem közben, mennyire más lett azóta a világ, 59-ben íródott ez a regény, akkor nagyon mások voltak egy család hétköznapjai. Azóta lett egy X, egy Y és egy Z generáció is, ma, mikor annyi minden az online térben játszódik az offline (család)kapcsolatok egész más dimenzióba kerültek, ma ilyet már nem lehetne írni. Nem rosszabb persze semmivel, ami ma van, csak egyszerűen más. Nagyon más. Szép volt ez, mosolygós, és végtelenül bájos.

Lady_L P

Brunella Gasperini: Én és ők Egy férj feljegyzései

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Amikor vége ennek a könyvnek, az olyan rossz, mint tíz nagyon jó könyv, ha véget ér.

AeS P

Brunella Gasperini: Én és ők Egy férj feljegyzései

Nem tudom, mit várok az élettől, ha minden Grace klinika- és Gasperini-epizód végén elsírom magam, de egyébként meg jó, hogy az én szőrös szívemen is áthatol a Gamberini család élete.

Emerson

Brunella Gasperini: Én és ők Egy férj feljegyzései

Ki mondta, hogy nem létezik időutazás? Ez a hibbant családi krónika azonnal visszaröppentett a gyerekkoromba. Pamics (=Nagymamám) meggyőződése volt, hogy én Tatti reinkarnációja vagyok, mert mindig körül voltam véve plüssállatokkal és drámázásban is profi voltam. Több részletet felolvasott nekem és együtt vihorásztunk. Viszont felkavaró volt most, felnőtt fejjel olvasni, mert amíg gyerekkoromra a vidám részek jutottak, most kerek lett a történet és bizony néhány résznél belement valami a szemembe…

mdmselle IP

Brunella Gasperini: Én és ők Egy férj feljegyzései

Olyan jó ezt a könyvet olvasni, mint tíz jó könyvet olvasni!

A család pedig a Józsefet ismerők fajtájához tartozik, nincs kétség.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

ptagi P

Brunella Gasperini: Én és ők Egy férj feljegyzései

Ha elképzelem, milyen egy olasz család, ezentúl ez a könyv és ez a család fog eszembe jutni.
Könnyed, szórakoztató, zajos, csivitelős, életszagú, vicces, tanulságos.

(olvastam mostanság párkapcsolatokkal foglalkozó könyveket, komolyakat, pszichológiaiakat. nem tudom, ebből most nem tanultam-e többet…)

Gólyanéni

Brunella Gasperini: Én és ők Egy férj feljegyzései

„Mennyei tészta!”, de jó is volt a sok komoly könyv után felpezsdülni !
„…önök azt mondják, kicsit hülye vagyok. Nos jó, az vagyok valóban. Jöjjenek el hozzánk, és egy kicsit, meghülyülnek majd önök is.”
Molyok! Ugorjatok be ehhez a családhoz, megéri!

Mazsola_78 P

Brunella Gasperini: Én és ők Egy férj feljegyzései

Ennyire egy bájos, szeretnivaló könyvet…! :)
Arra számítottam, hogy egy nagyon vicces könyv lesz. Nos, ez nem feltétlenül jött be, mert bár valóban sokszor megmosolyogtatott, nem ez volt az, ami miatt nagyon megszerettem, hanem a csupaszív, szeretnivaló család. Ahogy néha civakodnak, de mindig, minden pillanatban érezhető, hogy mennyire szeretik egymást. És az állatokat. :) Meg az öreg kocsikat, tárgyakat, amik régóta körülveszik őket. Egyszóval mindent. :) Az olvasó pedig a családot zárja örökre a szívébe.

negyvenketto

A feleségem mindig mezítláb létezik, kivéve amikor lefekszik, mert akkor zoknit húz. Pirosat. Piros zokni nélkül nem tud elaludni. Hogy ütődött, azt már mondtam. Ő ugyanis írónő.

meseanyu MP

A feleségem szerint ugyanis az embernek, hogy megközelítőleg normálisszámba mehessen, legalább két testvére kell, hogy legyen. Neki volt valami öt, minek következtében ő aztán szupernormális, ami viszont komplett őrültet jelent.

sassenach

S akkor rádöbbentem, hogy én is mérhetetlenül jól érzem magam- minden pillanatban; s hogy mérhetetlenül szeretem őt: minden pillanatban.

negyvenketto

Nem tudom, mondtam-e már, hogy családom mániákus imádattal viseltetik az állatok iránt. Nem csupán a textíliából valók, azaz pelusok, de az igaziak iránt is, bármilyen fajtájúak, jellegűek és jelleműek legyenek az illetők. Hogy némi fogalmat alkothassanak a dolog méreteiről: nálunk nem az a legkapósabb gyümölcs, amelyik a legszebb vagy a legnagyobb vagy a legérettebb, hanem az, amelyikben a kukac van. Amely kukac, ha csakugyan jelen van, a legnagyobb óvatossággal kiszedetik és „Jaj de aranyos!” kiáltások közepette ünnepélyesen elhelyeztetik a kertben, ahol is az egész família négykézlábra ereszkedve, meghatott tekintettel követi útját a szabadság felé.

Chöpp

– Kíváncsi vagyok, még moft if olyan bolond-e a tanító néni, mint tavaly volt – mondta.
– Egy tanító nénire nem szabad azt mondani, hogy bolond – intettem meglehetősen erélytelenül.
Rám mosolygott, mint egy pelusra. – Én feretem a bolondokat – világosított fel.

sassenach

A Középső még nem tudta, hogy számtanból fog-e megbukni, vagy számtanból és latinból, vagy számtanból, latinból, olaszból, angolból, rajzból, történelemből és földrajzból…

Judit_1968

Az én válaszom nem változott. Szárazon vagy ázottan, szemüveggel vagy anélkül, nadrágban vagy légies ruhában, ugyanaz ő mindig. Az, aki mellettem jött a szép és mostoha napokban, tizenhét éven át, házsártosan és gyengéden és bátran. Ő.

LAndi P

Egy újabb villám lobbanásakor megpillantottam csöppnyi, csuromvizes arcát és a szemét. A leggyöngédebb és legbüszkébb szempárt, amelyet valaha láttam. Nézzék csak: lehet, hogy a feleségem nem nagyon szép, talán nem is nagyon fiatal, az pedig bizonyos, hogy immár csaknem tizenhét éve élünk és veszekszünk egymással; de hogy valakire így nézzen a saját felesége, bármilyen rendetlen és ványadt és hóbortos felesége legyen is – hát az a legszebb dolog a világon, ami férfiemberrel egyáltalán megeshet.

Gólyanéni

Néhány perc múlva a híd párkányán voltak láthatók, ahol is soha egymásra nem nézve üldögéltek, hanyagul lóbálták a lábukat… A kezük majdnem összeért, de csak majdnem. Elfacsarodott a szívem, mikor az előttük álló, keresztezésekkel, piros szemaforokkal és kelepcékkel teli hosszú útra gondoltam. Ó, miért is nőnek fel a gyerekek?

Brunella Gasperini: Ő és mi Egy feleség feljegyzései

Én és ők sorozat · Összehasonlítás