Gyönyörű ​romlásom 2 csillagozás

Bruck Edith: Gyönyörű romlásom

A Gyönyörű romlásom szerelmi háromszögtörténet. Nina egy kizárólagos, egy mindent elsöprő nagy szerelem foglya, egy olyan férfié, aki függetlenségét minden emberi kapcsolat fölé helyezi. A regényt az teszi torokszorítóvá, hogy a férfi-nő kapcsolatot érzelmileg teljes kitárulkozással eleveníti meg, olykor férfias keménységgel, olykor nőies lágysággal, máskor ironikusan, de mindig feltétlen és végletes őszinteséggel. Az őszinteség pedig lefegyverez, különösen ha szerelemről van szó.

Belvárosi, Budapest, 1994
186 oldal · ISBN: 9637675280 · Fordította: Székely Éva

Pumukli82 >!
Bruck Edith: Gyönyörű romlásom

Az elején nagyon nem tudtam hová tenni ezt a könyvet. Nina és a szenvedés cím jobban illett volna rá. De aztán alakultak a jellemek és kezdtem megérteni, de elfogadni nem. Lorenzo, ez a kártyáit jól forgató férfi, aki kihasználja Nina kötödési gondjait és simán ágyról ágyra jár, és teszi mindezt úgy, hogy Nina tudja, hiszen különélnek de nem váltak el. Nina mégis várja és imádja és nem tud továbblépni vagy nemet mondani. Na itt tettem volna le a könyvet, de aztán képbe került a múlt. Kezdtem megérteni Nina érzeseit és hogy képtelen elszakadni.
Ugrálunk az időben, egyszer a 70 -es évek Olaszországában vagyunk, ahol tombol a feminizmus, a szexuális „forradalom”. Ez néha túl naturálisan meg is jelenik. A zsidóság jelenlegi helyzete. Majd a múlt, a holocaust, a gyerekkor.
A könyv önéletrajzú ihletésű és az összes fő kérdést lélektani szinten boncolgatja.
Nem lett kedvenc de érdekes volt.

Pumukli82 >!

…hogyha nem hittem volna mindig valamiben, akkor a körülményeket tekintve már nem is élnék.