A ​túlélő 14 csillagozás

Egy második világháborús pilóta reinkarnációja igaz történet alapján
Bruce Leininger – Andrea Leininger – Ken Gross: A túlélő

Reinkarnáció ​– tény vagy képzelgés?
Bármi legyen is a meggyőződésünk, a könyv elolvasása után kényetlenek leszünk újragondolni…

James Leininger szülei először meglepődtek, majd teljesen összezavarodtak, amikor kétéves fiuk, aki épp csak akkoriban látott neki a szavakat mondatokká fűzni, olyanokat kezdett kiabálni visszatérő rémálmai során, mint: „Zuhan a repülő! Tűz van! Kisember beszorult!” Az egyébként boldog és kiegyensúlyozott életet élő James éjszakáit horrorfilmbe illő jelenetek zavarták meg: visszatérő rémálmaiban egy vízbe zuhant repülő pilótafülkéjéből próbált kiszabadulni – sikertelenül.
A szülők elhatározták, hogy megfejtik, mi történik a fiukkal, így hát nyomozásba kezdtek, amelynek eredménye végül lényük legmélyéig megrázta őket. Minél több részletet raktak össze a James által közvetített történetből, annál közelebb jutottak a megdöbbentő következtetéshez: a kisfiú James Huston, egy második világháborús pilóta életének eseményeiről beszél, aki az… (tovább)

Tarandus, Győr, 2014
316 oldal · ISBN: 9786155261664 · Fordította: Bosnyák Viktória
Tarandus, Győr, 2014
316 oldal · ISBN: 9786155261640 · Fordította: Bosnyák Viktória

Coralie>!
Bruce Leininger – Andrea Leininger – Ken Gross: A túlélő

Bruce Leininger – Andrea Leininger – Ken Gross: A túlélő Egy második világháborús pilóta reinkarnációja igaz történet alapján

Ez egy nem hétköznapi könyv a témáját tekintve. Vannak, akik hisznek a halálon túli életben, vannak, akik nem, és vannak, akik nem tudják, hogy mit gondoljanak. Az utóbbi csoportba tartozom én is, bár a szívem mélyén van egyfajta meggyőződésem arról, hogy lehet valami nálunk nagyobb rendszer, számunkra ismeretlen létezés a földi életen kívül is. Ez a könyv különösen felkeltette az érdeklődésemet. A kis James, aki szintén Jamesként a II. világháborúban repült pilótaként. Elsőre meredeknek hangzik, és megszólalt bennem is a szkeptikus én: talán a szülők meséltek neki, talán olvastak róla valahol, talán direkt tömték a fejét ilyesmivel, és azért élte át a dolgot saját emlékként… de mégsem. Anélkül is tudtam, hogy nem erről van szó, hogy elolvastam volna a könyvet, és pont ezért vált számomra érdekessé. Van úgy, hogy az ember kötődik valamihez, valakihez vagy egy helyszínhez, anélkül is, hogy személyesen ismerné. Ez az érzés leírhatatlan, mélyről jövő, egészen a lélek mélyéről. Olyan, mint egy emlék, de mégsem az, mert nincsenek konkrét képek (olyanok nem, mint a kis James esetében). Inkább egy érzés, de más, mint amit a hétköznapok során megélünk, más, mint egy gyerekkori boldog pillanat, vagy a családi szeretet, vagy egy élmény. Ez valami egyszerre saját és idegen, ami nem ehhez az élethez kötődik. Ott van bennünk, de nem tudjuk igazán hova tenni. Mégis, amikor meghallunk egy dallamot, meglátunk egy képet vagy filmet, olvasunk egy történetet, elmegyünk egy olyan helyre, ahol elvileg még nem jártunk, akkor felszínre tör. Akkor egy pillanatig eggyé válunk vele, és bár érezzük, mégsem teljesen mi vagyunk azok. Aki tudja, hogy miről beszélek, annak nem kell különösebben elmagyaráznom. Sokszor elbizonytalanodom: csak képzelet vagy valóság? Az agy játéka vagy több annál? A gyerekek különösen fogékonyak erre, nem véletlenül mondanak világszerte nagyon sok furcsaságot, amit a szülők nem vesznek komolyan.
James szülei komolyan vették a kisfiúk rémálmait és megmagyarázhatatlan emlékeit. Ahogy haladtam az olvasással, egyre meggyőzőbbé váltak az események. A tény, hogy a végén a régi James testvérével és bajtársaival is találkozott, és ők elfogadták annak, akinek gondolták, számomra bizonyíték volt. Nem tudom, hogy maga a pilóta tért-e vissza, vagy csak üzent általa, de a lényeg, hogy végül minden a helyére került, elvégezte a befejezetlen ügyet, és lezárulhatott egy fejezet a két James életében.

szilva81>!
Bruce Leininger – Andrea Leininger – Ken Gross: A túlélő

Én mindig is fogékony voltam a megmagyarázhatatlanra, a nem racionálisra, úgyhogy James kijelentései 2-3 évesen a második világháborúról, illetve a helyszínekről, eseményekről, személyekről teljes libabőr volt. Érdekes volt, hogy mind az anya, mind az apa szemszögéből láthattuk, hogy hogyan dolgozzák fel a kisfiúk kivagyiságát. Le a kalappal a kitartó kutatási munka, valamint a sok utánajárás és utazgatás miatt a család előtt. Az egész történet annak köszönhető, hogy nem hagyták annyiban a rémálmokat.
A könyv másrészről emléket állít a veteránoknak is, el tudom képzelni a kisöregeket, amikor a találkozón ez eléjük lett tárva, és találkoztak a kis James-szel.
A búcsúzás is nagyon megható volt, amikor a halál helyszínén James Jr. lelke megnyugodott. Egyrészről ijesztő ez az egész, hisz millió kérdést vet fel, amit nem tudunk megmagyarázni, csak elfogadni, mint pl. miért a kis Jamest választotta vagy más hősi halált halt katona miért nem 'jelentkezett'?

NewL P>!
Bruce Leininger – Andrea Leininger – Ken Gross: A túlélő

Ezt a könyvet azért vettem meg, mert sok mindenben hiszek (még a sárkányokban is), ezért gondoltam, hogy egy jó könyvet fogok olvasni a reinkarnációról.
Kaptam egy profi „szakmunkás” által készített könyvet, ami sok ismétlődést tartalmaz, és sokkal több tényszerűséget is elfogadtam volna.
Ami igazán tetszett ebben a könyvben, a második világháborús történetek felelevenítése, sok olyanról is olvastam, amiről eddig nem hallottam.
A reinkarnációval kapcsolatban viszont továbbra is szkeptikus vagyok, vagy legalábbis a korábbi élet(ek) visszaidézésének szintjén.
Túl nagy megterhelés lenne ez egy „léleknek”.
Ettől függetlenül, aki egy kicsit is fogékony a témára, az olvassa el a könyvet.

Zoe27 P>!
Bruce Leininger – Andrea Leininger – Ken Gross: A túlélő

Igen mindenkinek igaza van abban, hogy voltak benne felesleges részek, és feleslegesen sokat ismert részek, azonban ha az ember átvészeli ezeket a részeket egy igazán érdekes történet bontakozik ki előtte.
Mielőtt bárki is a kezébe venné ezt a könyvet előre bocsátanám, hogy egy bizonyos fokú nyitottság szükséges a könyv olvasásához, ha ez nincs meg elveszik a könyv jelentősége.
Nem is tudom mit gondoljak…
Értem az írókat, hogy a valóságot akarták megjeleníteni, de túl sok lett a felesleges mondanivaló, miközben a kis James majdnem elveszett a történetben, holott,aki kezébe veszi ezt a könyvet arra számít, hogy majd róla olvas…
Élvezhetőbbé tette volna a történetet, ha néha a tényeket, úgy a kis James szemszögéből nézve tálalta volna.
Nekem ez a könyv, azért volt különleges mégis, mert valahogy közelebb hozta a II. világháború témakörét hozzám, valahogy felkeltette az érdeklődésemet a II. világháború iránt…

Coralie>!

Lovagok, kik az utolsó napfelkeltét sosem látták.
Akik gyakorlatozás közben vagy az utolsó bevetésen várnak.
Valóban igaz: egy mindenkiért, mindenki egyért.
Uram, legyen ez a nap az igaz bajtársaké,
e hős férfiak csapatáé!
Szent lelked örök szeretetével ölelje
Minden szerettüket, akit hátrahagytak.

243. oldal, Huszonhatodik fejezet

Tarandus_Kiadó KU>!

Andrea is megpróbált kieszelni valamiféle stratégiát. James éjszakai ijedelmei nem szűntek, inkább egyre több mindent hoztak felszínre. Látta, ahogy Bruce megfeszül James jóslata hallatán. Őt magát is bántotta a megjegyzés. Már teljesen kimerült. Valaminek történnie kellett.