Napi ​útravaló 1 csillagozás

Áhítatos könyv – Egy év alatt végig a Biblián
Bruce H. Wilkinson: Napi útravaló

A Napi útravalóval egy év alatt elolvashatjuk az egész Bibliát, emellett gyakorlati válaszokat is kapunk azokra a zavarba ejtő kérdésekre, melyekkel hétköznapjaink során találkozunk.
A Napi útravaló különböző segédeszközöket kínál ahhoz, hogy Isten Igéjét felhasználva életre szóló utazásra indulhassunk:
ÖSSZEFOGLALÁS – Táblázatok, statisztikák és összefüggések, amik segítenek átlátni az olvasottakat.
NAPI ÚTRAVALÓ – Alapelvek, melyek alkalmazása nagy hatással lehet életünkre.
BETEKINTÉS – Biblián kívüli információk, történelmi tények, tudományos felfedezések és érdekességek, amik segítenek áthidalni a több ezer éves távolságot.

464 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155446108 · Fordította: Molnár Zsolt, Hargitai Róbert

anesz P>!
Bruce H. Wilkinson: Napi útravaló

borító: 5
tartalom: 5
stílus: 5
lelkiség: 5
élmény: 5
mondanivaló: 5

Fantasztikus volt ez a könyv, kedvenc lett, biztos, hogy újraolvasás lesz! A nagyobb összefüggésekre koncentrál, ugyanakkor olyan dolgokra is bukkantam benne, amik abszolút aprópénzre válthatók. Persze én nem olvastam hozzá a Bibliát, mert reggelente erre nem volt időm, de úgy lenne az ideális és a leghatásosabb. Tetszett a felépítése, a mondanivalója abszolút Biblia-centrikus, és a kor, illetve a személyiségek apró érdekességei fűszerezték meg a szöveget.
Csodálkozom, hogy én értékelem először ezt a könyvet. Olvassátok, tanulmányozzátok, mert megéri!

ptagi P>!

Néha csak szemléletváltásra van szükség ahhoz, hogy a látszólag lehangoló kötelesség átalakuljon érdekfeszítő lehetőséggé.

109. oldal (KIA, 2015)

ptagi P>!

Isten nem vezet olyan vízhez, amit ne tudna szétválasztani, olyan meredélyhez, amit ne tudna áthidalni, olyan fájdalomhoz, amit ne tudna elhordozni.

84. oldal (KIA, 2015)

ptagi P>!

„Ha rendetlenség és zűrzavar uralkodik az otthonodban, a gyülekezetedben, vagy a személyes életedben, akkor az biztos jele annak, hogy háttérbe szorultak az Isten iránti tisztelet alapelvei.”

63. oldal (KIA, 2015)

ptagi P>!

Amikor valaki nem engedelmeskedik örömmel, Isten gyakran olyan körülmények elviselését rója ki rá, hogy kénytelen lesz örömtelenül engedelmeskedni. Pontosan ez történt Egyiptom állandóan ellenkező fáraójával is.

ptagi P>!

Bár a törvény elsősorban egy nép életvitelét szabályozza, a 2Mózes 20 egyes szám második személyt (te), nem pedig többes számot (ti) használ, azt igazolva, hogy egy nép jelleme az egyének megfelelő viselkedésétől függ.

anesz P>!

Isten okkal választotta pont ezeket a katasztrófákat? Miért nem inkább adóemeléssel, légszennyezéssel, inflációval, „bóvlikkal” sújtotta őket – egyszóval olyasmivel, amivel mi is küzdünk manapság?
A megoldás a 12,12-ben található: 'Ítéletet tartok Egyiptom minden istene fölött…” A tíz csapás mindegyike az egyiptomi istenimádat egy-egy tárgya ellen intézett támadás: a Nílus maga; Ré, a napisten; Heket, a békaistennő; Uatchit, a légyisten; Széth, a védelem istene (aki elvileg távol tartotta a sáskákat); és maga a fáraó. Az egyiptomiak elhagyták a Teremtőt és helyét a teremtmények foglalták el. Ezért Isten tíz 'szemléltetőeszközt' használt fel, hogy tekintetüket (és imádatukat) önmagára irányítsa.
Ez felvet egy fontos kérdést: ha Isten ma tíz csapást hozna népedre – tíz támadást intézne a lakóhelyedre jellemző istenimádat tárgya ellen – vajon mit használna? Van esetleg jele annak, éppen ezt teszi? Ha igen, hogyan kellene reagálnod a fáraó szomorú példáján okulva?