Békát ​a békának (Varázsbolt 3.) 34 csillagozás

Varangyok és egyebek
Jennifer Murdley mindig arra vágyott, hogy szép legyen. Mr. Elives varázsboltjából meglepő módon mégis egy békával távozik, ami nem éppen a szépség jelképe. Ahogy legnagyobb ellensége fogalmaz: „Békát a békának”. Ám ez a béka beszélni tud! Mondanivalója pedig olyan kalandba rángatja Jennifert, amelynek során megismerkedik a halhatatlan förmedvényekkel, útja pedig egyenesen a Végzet Szépségszalonba vezet. ahol szembe kell néznie legmélyebb félelmeivel és álmaival. Jennifer Murdley bármit megadna azért, hogy szép legyen. A bármi azonban néha túl magas ár ahhoz, hogy megfizessük.

Eredeti megjelenés éve: 1992

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Olvasni jó! Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2010
174 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632453101 · Fordította: Szalai Virág · Illusztrálta: Neil Chapman

Bea_Könyvutca P>!
Bruce Coville: Békát a békának

Remek kis történet volt, nekem nagyon tetszett, már a könyv elején sajnáltam, hogy csak két részt fordítottak le a Varázsbolt sorozatból. De miután jobban utánanéztem kiderült, hogy ez a kötet nem is az első rész, hanem a harmadik, a következő lefordított pedig a negyedik. Ez az olvasásba nem zavart bele, teljesen különálló történet volt.
Nagyon jól szórakoztam olvasás közben. Alig várom, hogy olvashassam a következő részt is! Bátran ajánlom kalandvágyó tízéveseknek, és persze kalandvágyó gyermeklelkű felnőtteknek is!
Bővebben:http://konyvutca.blogspot.co.ke/2016/03/bruce-coville-b…

KönyvParfé>!
Bruce Coville: Békát a békának

A főszereplőt, Jennifer Murdley-t rögtön megkedveltem. A suliban állandóan történik vele valami, a társai cikizik, és a barátkozás sem megy valami jól neki. Na igen, iskolába járni, nem mindig fenékig tejfel… Kicsit sajnálom, hogy csak két rész olvasható magyarul ebből a sorozatból. Jó kis ifjúsági regény ez. Viszont a rajzokkal nem voltam kibékülve, túl sötétnek és életlennek találtam őket. Szívesen néztem volna színes képeket. És szebbeket.
Egy békaugrásnyival bővebben: http://konyvparfe.blog.hu/2016/04/07/bruce_coville_beka…

Paulina_Sándorné P>!
Bruce Coville: Békát a békának

Aranyos történet volt. Bírtam nagyon Buffó szövegét. Jennifer kedves lány volt. A családját bírtam, bár a bátyját nem mindig kedveltem, de az öccse, Bran nagyon cuki volt. spoiler Kalandos , izgalmas könyv volt. Buffó története tetszett, spoiler Azért egy béka csókjától nem ezt várná az ember? :-) spoiler

Lin96>!
Bruce Coville: Békát a békának

Nem vártam nagy bölcs gondolatokat a könyvtől, kissé még unalmas is volt. Egyedül az emelhető ki a sorok közül, hogy Jennifer gondolkodás módja megváltozott a könyv végére és nem kell mindennek happy end-ben végződnie. :)

SzVera>!
Bruce Coville: Békát a békának

Kedves, mágikus történet, varázsbolttal, beszélő békákkal, „varázscsókkal”, gonosz banyával, és a nagy kérdéssel végül ki marad béka?:)
Könnyen olvasható történet. Mély nyomokat nem hagyott bennem, de egyszeri olvasásnak jó.

mazsolafa>!
Bruce Coville: Békát a békának

Cseppet unalmas, semmi extra könyv. Haladtunk a fejezetekkel esténként, de akkor sem hiányzott, amikor éppen nem tudtunk olvasni belőle.

Amrita I>!
Bruce Coville: Békát a békának

Mintha az ember a Spiderwick Krónika újabb részét tartaná a kezében, már ami a megjelenést és a gyors olvashatóságot illeti. Maximum másfél, két óra alatt elolvasható, eléggé gyors, pörgős, sodró cselekményű regény. "Nyári könnyű"nek nem elég kedves, nélkülözi az igazi, Montgomeryféle lányregények báját, kedvességét. A szereplőket egy-két vonallal vázolja fel, a lakóhelyükről, mindennapjaikról jóformán alig tudunk meg valamit. Nem lehet belemerülni a világába, de a sodró cselekmény miatt olvastatja magát. Kicsit didaktikus, de annyira nem zavaró. A Spiderwickel szemben viszont szimpatikusak voltak számomra a főszereplők. Az alapötlet nagyon jó, hogy több. egymástól független regényt a varázslatos bolt kössön össze. Tetszett az utalás közismert népmesékre is, szeretem, amikor egy regény építkezik rájuk. A gonosz boszorkányt viszont más is összehozta már kozmetikai céggel. :D http://moly.hu/konyvek/eva-ibbotson-melyik-boszorka A végén maradtak szerintem elvarratlan szálak is.
Kedvenc nem lesz, de azt a két órát szépen kitöltötte.

A_Varázsló>!
Bruce Coville: Békát a békának

Még régebbi olvasás (egy verseny eredménye), de már a könyvtár polcán is ezen ragadt meg nagyon a figyelmem -noha nem ezt olvastam el először a versenyre- nem véletlenül…

Chris>!
Bruce Coville: Békát a békának

Aranyos történet a belső szépségről kis mágiával vegyítve. Azonban a sztori nem kiemelkedő, a belső rajzok meg eszméletlenül csúnyák. Bővebben: http://konyvkritika.freeblog.hu/archives/2011/04/22/Bek…

Lahara IP>!
Bruce Coville: Békát a békának

Ez nagyon tetszett, nagyon rokonszenveztem a főszereplővel.

moniquetm>!

Ha egy lánynak elmondasz valamit, az olyan, mintha az egész világnak elmondanád!

moniquetm>!

Talán meg sem történik az egész…
Talán meg sem történik az egész, ha Jennifer Murdley nem kényszerül arra, hogy a bátyja alsónadrágjában menjen iskolába.

moniquetm>!

– Ugyan már, hiszen csak egy béka! – vetette oda neki Sharra. – Bármikor vehetsz másikat, ha kell. – Felemelte a doboz tetejét, és belenézett. – Épp olyan, mint amire számítottam – állapította meg diadalmasan. – Pont úgy néz ki, mint te. Békát a békának! Szépen összeilletek.

moniquetm>!

Csak arról van szó, hogy csúnya a csomagolásom, mondta magának jó napokon. Olyan hétköznapi, hogy senki észre sem vesz. De rossz napokon, mint ma is, biztos volt benne, hogy mindenki észreveszi pufók arcát, apró szemét és krumpliorrát, ami miatt annyira utálta külsejét.

Varázsbolt sorozat · Összehasonlítás