Tiszta ​hangok 3 csillagozás

Bródy János: Tiszta hangok

Csaba testvér évekkel ezelőtt Erdélyben, Déván plébánosként oltalmába fogadott néhány utcagyereket, és otthont keresve egy elhagyott, évtizedek óta üresen álló ferences kolostorba költöztek. Mára több mint 1800 gyermekről gondoskodik 43 településen a Dévai Szent Ferenc Alapítvány. Nagyon rossz anyagi lehetőségek mellett Csaba testvér és segítői elsősorban olyan gyerekeknek biztosítanak otthont és neveltetést, akikről szüleik nem képesek gondoskodni.

A Tiszta Hangok jótékonysági összefogás Csaba testvér gyermekeiért jött létre. A Helikon Kiadó idén karácsonyra egy különleges gyermekdalkönyvvel és CD-vel készült, amelyen ismert hazai művészek – Gryllus Dániel, Zubornyák Zoltán, Gerendás Péter – segítségével Bródy János legismertebb gyerekverseit és dalait a gyermekotthon legtehetségesebb gyerekei éneklik lemezre. A gyermekelőadók válogatásában és a lemez előállításában a művészek személyesen vettek részt. A válogatás pillanatait Korniss Péter fotóművész örökítette meg.

Helikon, Budapest, 2010
104 oldal · ISBN: 9789632271965

Ardid>!
Bródy János: Tiszta hangok

Nagyon jó kis könyv. És jó volt újra hallgatni ezeket a dalokat. Nekem karácsonyi hangulata van, de lehet, hogy csak azért, mert akkor olvastam.