Egy ​nőorvos naplójából 8 csillagozás

Bródy György: Egy nőorvos naplójából

Az olvasó most megismerheti a nőorvos praxisának egy-egy jelenetét. „Ha elgondolkodtató, ha tisztáz egy-egy problémát, ha új ismeretet nyújt, akkor érdemes volt leírni” – nyilatkozza a nőgyógyászként dolgozó orvos, aki sajátos humorával, színes életképeivel betekintést nyújt szakmájának szépségeibe és árnyékos oldalaiba is.

Eredeti megjelenés éve: 1966

Medicina, Budapest, 1966
190 oldal

Galambdúc>!
Bródy György: Egy nőorvos naplójából

Nem tudom már kinek köszönhetem itt a molyon, hogy erre a kis kincsre rátaláltam. 1966-ban írta a doktor, akit igen jó – mondhatni pajzán – humorral áldott meg az ég. És megvolt a könyvtárunkban, igazi csoda! A borítója olyan, mint amiket az Ulpius is el szokott követni. Szóval felmerült bennem a gyanú, hogy ezt a dizájnt innen koppintották le ulpiuszék. A vicces nőgyógyász kedélyesen anekdotázik a nőkről, és számos történetet sorol fel praxisából. Roppant szórakoztató! És kiváló kor-, kör- és kórképet ad! Minden kollégájának el kellene olvasni. És nemcsak azért, mert az orvoslást minden szépségével és buktatójával együtt mutatja be, hanem azért is, mert rájöhetünk, hogy 50 év alatt sem változtunk mi emberek: se orvosok, se betegek. Van hálapénz, meg hálátlanság, ranglétrán való felmászkálás és érdekes esetek. Vegyétek, vigyétek!

kratas P>!

Ez tündéri volt :)
Szeretem az olyan könyveket, amelyek olvasása közben szinte végig mosolyogni lehet és ez most pont ilyen volt (sőt, voltak benne hangosan nevetős részek is).
Túl sok minden azért nem változott azóta, talán egy dolgot kivéve; a történet(ek)ből azért látszik, hogy nem csak egy darab húsként tekintettek az orvosok akkor még a páciensre (tisztelet a kivételnek napjainkban).

clarisssa P>!
Bródy György: Egy nőorvos naplójából

Érdekes kis írások, jó humorral fűszerezve, de medikusként már némelyik csattanó olyan kis „semmilyennek” tűnik nekem. Edződünk, edződünk.
Kedvencem „Őfelsége, a Gyermek” története – vagyis az író kislányáé, aki az oviban megmondta a tutit a többieknek arról, hogy hogyan is születik a kisbaba… :)
(Lásd: http://moly.hu/idezetek/162460)

Bródy György: Egy nőorvos naplójából

Nagyon aranyos könyv, ritka kincs az ilyen, nem gondoltam, hogy valaha véletlenül rábukkanok.:) A doktor úr anekdotái hol megmosolyogtatóak, hol elpityeredik tőlük az ember. Nagyon jó élmény volt olvasni ezeket a visszaemlékezéseket, kár, hogy ilyen könyvekből nem születik túl sok, sőt, egyetlen hasonlóról sem tudok.:)
Szeretettel ajánlom!

Nickykee>!
Bródy György: Egy nőorvos naplójából

Tényleg érdemes volt elolvasni, jókat nevettem rajta magamban. :-) Minden nőnek ajánlom!

kratas P>!

Jó három hónap telt el, mikor egy napon a férj keresett – de most már egyedül.
– Emlékszik még rám, doktor úr? – kérdezte.
– Hogyne – válaszoltam. – Hogy van a felesége?
– Nagyon jól. Igazán nincs vele semmi baj.
– No és akkor minek köszönhetem a kedves látogatást?
– Doktor úr, emlékszik még a műtétre?
– Persze, hogy emlékszem.
– Ugye, úgy lehetne mondani, hogy tágító operációt csinált a feleségemnél?
– Hát, valahogy így.
A férj idegesen kaparta az asztal sima lapját, aztán szégyenlősen rámnézett.
– Tessék mondani…
– ???
– Tessék mondani, doktor úr… nem volt azért egy kicsit túlzás ez a műtét?

Himitsu P>!

Soha nem szabad ebbe belenyugodni. Nem szabad nekünk, orvosoknak, akiknek kötelességünk megkísérelni a beteg érdekében még a lehetetlent is, de nem szabad ebbe belenyugodnia a betegnek sem, eldobni a mentőkötelet, elkeseredve, lelkileg összetörve, visszautasítani az orvosi kezelést, kiszolgáltatni magát védelem nélkül a betegség pusztító kártevésének, tiltakozás nélkül nyújtani át önmagát a megsemmisülésnek.
A rák, ha idejében fordulnak orvoshoz, gyógyítható. Ezt nem szabad elfelejtenie a betegnek és ezt kell hirdetnie az orvosnak is mindenütt.

Himitsu P>!

– Apukám – könyörgött a lány –, ne bántsd! Feleségül vesz, megígérte!
Ez a jelszó komolyabb nyugtatónak bizonyult minden általam ajánlott Andaxinnál.

Kapcsolódó szócikkek: Andaxin
Himitsu P>!

– Hát magával mi lett drága S. néni?
– Meggyógyultam, doktor úr, meg én! Nem hagyom én magam olyan könnyen elpusztítani! Meghalok, de siettetni nem hagyom magam!