Loving ​Mr. Daniels 25 csillagozás

Brittainy C. Cherry: Loving Mr. Daniels Brittainy C. Cherry: Loving Mr. Daniels

To Whom it May Concern,

It was easy to call us forbidden and harder to call us soulmates. Yet I believed we were both. Forbidden soulmates.

When I arrived to Edgewood, Wisconsin I didn’t plan to find him. I didn't plan to stumble into Joe's bar and have Daniel's music stir up my emotions. I had no clue that his voice would make my hurts forget their own sorrow. I had no idea that my happiness would remember its own bliss.

When I started senior year at my new school, I wasn’t prepared to call him Mr. Daniels, but sometimes life happens at the wrong time for all the right reasons.

Our love story wasn’t only about the physical connection.

It was about family. It was about loss. It was about being alive. It was silly. It was painful. It was mourning. It was laughter.

It was ours.

And for those reasons alone, I would never apologize for loving Mr. Daniels.

-Ashlyn Jennings

310 oldal · ASIN: B00K9V2OPE
CreateSpace, Washington, 2014

Ashlyn Jennings · Daniel Daniels

FairyDust P
Brittainy C. Cherry: Loving Mr. Daniels

Első teljes könyvélményem angol nyelven. Nagyon jó választás volt, imádtam.
Erre a történetre más szót nem lehet használni, csak azt hogy lélegzetelállítóan csodálatos. Egyik pillanatban mosolyogtam a másikban pedig sírva fakadtam. Tipikus Hooveri hullámvasút, de Brittainy is remekül hozta a váltakozó érzelmek hullámzását.
Ritka pillanat, de mindkét főszereplőt kedveltem. Nagyon realisztikusan megalkotott, mély érzelmekkel megádott karakterek, már jócskán kibújnak a könyvből és életre kelnek.
Sok tanár – diák románcot felőlelő könyvet olvastam már, de talán ez volt a legérzelmesebb és legtöbb mondanivalóval rendelkező mind közül.
A könyv egyébként alapjaiban nagyon hasonlít a Slammed sorozatra, ha azt szeretted, ezt egyenesen imádni fogod.
Spoiler-mentes értékelés: https://missreaders.com/books/details/40

Atya Ég!
Ez a könyv lélegzetelállítóan gyönyörű volt. Szó szerint lélegzetelállító, mert olvasás közben egyszerűen folyton elakadt a lélegzetem. Elakadt, mert gyönyörű és fájdalmas, de sokszor nem a fájdalom miatt sírtam, és kapkodtam levegő után, hanem a gyönyörűségtől. Nem és nem. Én komolyan nem olvastam még ilyen történetet, amely ekkora hatással lett volna rám. Brittainy a fájdalmat annyira tudta kompenzálni gyönyörű gondolatokkal, hogy egyszerűen csak pihegtem. Gyönyörű az írásmód, gyönyörű a cselekmény, egyszerűen ez a történet kívül-belül gyönyörű. Veszteség, barátság, szülő-gyerekkapcsolat, lehetetlennek tűnő szerelem. Brittainy megírta a legszebb tanár diák szerelmi történetet amit volt szerencsém olvasni, csak ne halogattam volna ennyit. Nem csodálkozom, hogy Veronika 6 csillagot adott, kellene ide is egy plusz csillag gomb, hogy a lehetetlenül gyönyörű történeteket így csillagozzuk. Olvassátok, ne tegyétek várólistára. Én iszonyúan bánom, hogy csak most olvastam. Az igazság az, hogy félek csalódni, irtózom attól, hogy egy írónő ír egy nagyon jó könyvet amely mintha nekem énekelne, nekem dalolna, és a következő könyv amit ír, nem dalol olyan szépen mint az első. Ajánlom nagyon….

Brittainy C. Cherry: Loving Mr. Daniels

Idén Brittainy lesz az egyik írónő, akire nagyon rá fogok kattanni. Kész. Nem várok tovább. Lenyűgöz, ahogy ír, ahogy fogalmaz és közben olyan szépen adagolja a történethez való érzelmeket. Imádtam ezt a történetet. spoiler Mindig izgulok, amikor tiltott szerelmi történetekről olvasok, mert érdekel a HEA. Az sem zavar, ha azért, hogy ezt megkaphassák, nagyon sok megpróbáltatáson kell keresztülmenniük.
Nagyon találó a fejezetek elején olvasható dalszövegek és imádtam azt a sok Shakespeare utalást, idézetet, ami végig kíséri az egész történetet. A főszereplők szimpatikusak voltak. Ashlyn-t annyira sajnáltam. spoiler Ashlyn karaktere nagyon valósághű volt, akárcsak a csodálatosan kék szemű Mr. Idegené, akivel egy vonaton fut össze először, majd egy koncertre mennek együtt másodszor, – ahol ő az egyik zenész – és egy olyan helyen találkozik vele harmadszor, ami gátat szab annak a vonzásnak, azoknak az érzelmeknek, ami az első pillanattól fogva ott volt közöttük. Mert tudják, hogy nem helyes, akkor is, ha a szívnek nem lehet parancsolni.
Nagyon megkedveltem Mr. Daniel-t, mert bár nagyon édes és gyengéd, attól még nagyon imponáló és lehengerlően férfias. A mellékszereplőket is nagyon megszerettem.
Ryan-t és Hailey-t. Belőlük egy kicsit szerettem volna többet, de megértettem, hogy ez elsősorban inkább Ashlyn története és életútja. Nagyon ajánlós.
Csak egy kérdés: spoiler

Mrs_Curran_Lennart P
Brittainy C. Cherry: Loving Mr. Daniels

Mit is írhatnék, amit előttem már nem írtak le?!
Gyönyörű történet volt, és nagyon fájdalmas.
Csak utazás közben olvasgattam, azért tartott idáig, és nehéz volt megállni könnyek nélkül.
(Szerencsére a végét itthonra tartogattam, mert kellett végülis az a zsepi.)
Brittany nagyon szépen ír, megkedvelteti veled a szereplőit, Daniel, Ashlyn, Hailey, Ryan, mind a szívemhez nőttek, amit az írónő rendesen kifacsart. Young adult létére nagyon tartalmas történet, engem nem a Slammedre, hanem inkább Amy Harmon Different Blue-jára emlékeztetett egy cseppet.
Mindenképpen olvassátok el!

pveronika
Brittainy C. Cherry: Loving Mr. Daniels

Azt hiszem sikerült megtalálnom a Slammed legnagyobb versenytársát. Ez a könyv jobban tetszett? Nem igazán tudom, de azt hiszem igen! Úgy érzem ez történet mélyebben a lelkembe hatolt, könnyeket tudott az arcomra csalni, és talán valóságosabb volt számomra… A nagyon aranyos pillanatoktól a teljes szívet megrázóig minden megvolt ebben a csodálatos könyvben. Nem tudom miért halogattam idáig az olvasását, talán mert nem igazán szeretem a „tiltott románc” típusú könyveket. Sokkal hamarabb hinnem kellett volna a magas Goodreads pontszámnak, mert ez a könyv sokkal de sokkal többet adott, mint az átlagos sablon történetek. A könyv az első pillanattól kezdve magával ragadott és imádtam minden sorát.

Miután Ashlyn elveszíti ikertestvérét, édesapjához kell költöznie egy másik városba, hogy ott kezdje el végzős évét a gimnáziumban. Ash anyukája nem bírja feldolgozni a gyászt, és nem tud Ashlyn-re nézni anélkül, hogy romokban heverne, ezért küldi el az apukához, aki viszont 19 éven keresztül csak évente egy születésnapi képeslapot jelentett az ikrek számára. Henry egyébként a gimnázium igazgatóhelyettese, aki idő közben új családjával él, Rebecca-val és annak fiával és lányával. Ryan és Hailey is ugyanabba a gimibe járnak amibe Ashlyn, és első pillanattól kezdve nagyon megszerettem őket.

A Chicagóból Edgewood-ba tartó vonaton, Ashlyn meglát egy gyönyörű szemű fiút akinek pont annyi szomorúság tükröződik a tekintetében mint az övében. A vasútállomáson aztán szóba elegyednek és kiderül, hogy a fiú zenész, és elhívja Ashlyn-t a szombati koncertjükre. Szombaton egyből megvan a kapocs, a koncert után egész éjszaka beszélgetnek és komolyan mondom már ezen az egy estén bele lehet szeretni mindkét karakterbe. Aztán eljön az első nap és kiderül, hogy Daniel igazából Mr. Daniels, a frissdiplomás, 22 éves új angoltanár. Idáig tagadhatatlanul nagyon hasonlít a Slammedre, de a karakterek, a könyvben rejlő csodálatos gondolatok, és a szívet tépő fordulatok minden hasonlóságot feledtetnek.

Nagyon megkedveltem a szereplőket, és igazán szerethető volt az egész történet. Nagyon tetszett Ashlyn elhunyt ikertestvére, Gabby által Ashlyn-nek írt „bucket list”-je és a hozzájuk tartozó levelek. Nagyon tetszettek a dalszövegek, imádtam Mr. Daniel Daniels-t és minden „double”-t. :) Nekem kicsit sok volt benne a Shakespeare idézet, de hát ízlések és pofonok.. :) Viszont annyit határozottan kijelenthetek, hogy erre a történetre egyértelműen nem elég az öt csillag és újabb kedvenccel bővült a polcom.

bankicsniki
Brittainy C. Cherry: Loving Mr. Daniels

Annyira imádtam! Komolyan, szinte fájt, ha le kellett tennem egy kis időre. :)
Mr. Daniel Daniels…ha nekem is lett volna egy ilyen tanárom, én is tuti bele zúgtam volna.:D Ashlynt is nagyon szerettem, ahogy Haileyt és Ryant is.:)
Fogok még Brittainy-től olvasni, az tuti.:)

ƨɔɴом
Brittainy C. Cherry: Loving Mr. Daniels

Ez a masodik konyvem az ironotol, es megint meg kell allapitanom, hogy mesterien banik a szavakkal. Nagyon szerettem ezt a tortenetet, kulonosen azert, mert egy egesz intenziv kis utazasban volt reszem olvasas kozben, az egyik pillanatban karcolta a lelkem, a kovetkezo pillanatban mar simogatta – foleg a karcolasokat.
Ritkan mondok ilyet, de nem akartam, hogy vege legyen, akartam, hogy meg legalabb 100x ennyi oldalon at tartson. Ashlyn es Daniel nagyon a szivemhez nottek, es ah… azt hiszem meg parszor biztosan elo fogom venni ezt a konyvet.

Fallen_Angel P
Brittainy C. Cherry: Loving Mr. Daniels

Egy újabb fájdalmasan szép írás Ms. Cherry-től, ami miatt érdemes volt későig fennmaradni (mert persze, hogy nem tudtam letenni a könyvet. :))

Ashlyn és Daniel élete sok mindenben hasonlít – tragikus események történetek velük, családi problémáik vannak, mindkettejüknek sok fájdalmat kell feldolgozni, mindketten szeretik az irodalmat, különösen Shakespeare-t. Érthető, hogy hamar egymásra hangolódnak, ám a köztük levő alig néhány év korkülönbség ellenére tanár-diák viszonyban találják magukat.

Brittainy-től a The Silent Waters az abszolút kedvencem, de második helyre befutott a Loving Mr. Daniels, amit szinte végig szerettem olvasni. A fél csillag levonás oka az, spoiler

_Eriii

Sometimes when you miss a person, you can only focus on how sad you feel that they are gone. Other times, it's best to focus on the memories that bring you joy and laughter.

Naiva P

I don’t know what to tell you, I don’t know what to say.

_Eriii

How can I fix this? How can I make you stay?” He looked back to me. “I’ll give up my world for you, Ash. I’ll give it all up.

_Eriii

I’m not afraid of losing you. I’m more afraid of losing me. Don’t make me choose. Because I’ll choose you.
~ Romeo’s Quest

_Eriii

Everyone has a golden. It could be anything-a song, a book, a pet, a person. Anything that makes you so happy your insides cry of pure joy. It feels like you're on drugs but better because it's a natural high. Shakespeare is my golden.

_Eriii

Read her Shakespeare when she cries.
Take walks in the rain and jump in the puddles with her.
Don't mind her when she calls you an asshole during 'that time of the month' – she's a total bitch at those times.
Buy her flowers because it's Tuesday.
Make her do things that scare her.
Don't be a pushover – we don't like that.
Don't be a dick either – we hate that.
Smile at her when you're mad.
Dance with her in the middle of the day.
Kiss her just because.
Love her forever.

_Eriii

“I don’t know what to tell you,
I don’t know what to say.
I only know that caring for you brings on more pain.
Romeo’s quest”

_Eriii

If there were a God, which I’m not certain that there is, do you think this night would be a form of apology

Naiva P

You're the reason people believe in tomorrow. You're the voice that scares the shadows away. You're the love that makes me breathe. So for the next few seconds, I'm going to be selfish. I'm going to say things that I don't want you to listen to. Don't go. Stay with me forever. Please, Ashlyn. Let me be your everything. Make me your golden. Don't. Go.

Cheril

It doesn't matter what you feel.
Just know the feelings are real.
~ Romeo's Quest