Schrödinger ​macskája 5 csillagozás

Bevezetés a kvantumfizikába
Brigitte Röthlein: Schrödinger macskája

Brigitte Röthlein rendkívül szemléletes módon mutatja be, a kvantumelmélettel foglalkozó tudósok küzdelmét. A fény hullám- vagy részecskejellege mellett érvelõk vitájából kiindulva, majd Max Planck, Erwin Schrödinger, Niels Bohr, Werner Heisenberg vagy Richard Feyman tanaira támaszkodva sikerült elérni azt az utat, amelyen a mindennapjainkat is megváltoztató technikai újdonságok sora halad, gondoljunk csak a lézer számtalan alkalmazási lehetõ égére.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Tudományok kiskönyvtára Dialóg Campus

Dialóg Campus, Budapest, 2007
124 oldal · ISBN: 9789639542662 · Fordította: Szolcsányi Ferenc

Fanni_Dorottya>!
Brigitte Röthlein: Schrödinger macskája

Brigitte Röthlein: Schrödinger macskája Bevezetés a kvantumfizikába

Múlt héten életemben először nem értettem, hogy miről volt szó fizikán, és nagyon megijedtem, mert lehet hogy kelleni fog majd valami alapfizika az egyetemen. Úgyhogy mivel amúgy is akartam egy „ismeretterjesztő könyv-maratont” tartani, belevettem ezt a könyvet is, mert olyan barátságos, „meglátod nem is lesz ez olyan nehéz”-típusú címe volt.
És nem bántam meg. Igaz, hogy voltak részek, amiket kétszer kellett elolvasnom hogy megmaradjon (reggel 6kor még nem igazán fog az agyam), meg majd az érdekesebb részeket ki is jegyzetelem (sajnos könyvtári könyv), de tényleg őszintén érdekelt minden, és szerintem meg is értettem a lényeget.