A ​pestis árnyékában (A pestis árnyékában 1.) 47 csillagozás

Brigitte Riebe: A pestis árnyékában

Egy ​asszony, aki elveszíti mindenét.Egy orvos, aki nem találja a helyét a világban.Egy város, ahol halálos kór pusztít.
Köln, 1540. Az ifjú Johannának nemcsak a gyásszal kell megküzdenie a férje korai halála után, hanem a megörökölt borkereskedésének a gondja is a nyakába szakad. A városban eközben az elmúlt évek egyik legforróbb nyara tombol, így nagy lenne a kereslet a hűsítő nedűre, az asszony azonban sehonnan sem tud bort szerezni. A sógora ugyanis szemet vet rá – és nem utolsósorban a házára –, amikor viszont Johanna visszautasítja, a férfi a legaljasabb eszközöktől sem riad vissza, és mindent megtesz, hogy megakadályozza az özvegy boldogulását.
Ezen a nyáron azonban a szomjúságnál egy sokkal nagyobb veszély is fenyegeti a polgárokat: a hőségben a rettegett kór, a fekete halál is felüti a fejét. Egy nap új orvos érkezik Kölnbe, hogy az érsek szolgálatába álljon. Johanna felkeresi a doktort, hogy munkát találjon nála, hátha így sikerül enyhítenie az anyagi… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Regényes történelem General Press

General Press, Budapest, 2017
344 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636439897 · Fordította: Berecz Zsuzsa
General Press, Budapest, 2017
344 oldal · ISBN: 9789636439903 · Fordította: Berecz Zsuzsa

Mariann_ P>!

Kölnben járunk, 1540-ben.
Johanna férje halála után kiszolgáltatott helyzetbe kerül, a sógora szemet vet rá, a férje által ráhagyott borkereskedést nem tudja fenn tartani, nem kap bort.
Reménytelenségét az is tetézi, hogy a városban megjelenik a gyilkos kór, a pestis, ami neki már nem ismeretlen.
A városba érkezik egy orvos is, aki az érsek szolgálatába áll.
Az akkori időben sarlatánkodókhoz képest hatalmas tudással.
Kiderült, hogy ismerik egymást…
Kevés a jóakaró , a pestis elterjedésével viszont embert még jobban megviselő nagyon nehéz időszakba nyerünk betekintést. Akik ekkor éltek, emberpróbáló időszakot, sok-sok nyomorúságot élhettek meg.
Jó, hogy én nem voltam ott, olvasni róla is elég volt.

Brigitte Riebe: A pestis árnyékában

Aki szereti a mozgalmas történelmi regénybe ágyazott, valós alapokon álló történeteket, ajánlom olvasásra. Korhű történelmi háttérrel.

Porcsinrózsa >!
Brigitte Riebe: A pestis árnyékában

Remek történelmi regény. Az a fajta mű, mely sok ismerettel gazdagít, miközben megismertet a középkor nehéz, pestistől fenyegetett hétköznapjaival, a tudatlanságból gyökerező félelmekkel, a középkori egyház hatalmával. A történet hitelességét erősíti a szerző alapos kutatómunkája. Fordulatos cselekmény, jó jellemrajzok, és meghökkentő ismerethiány. Nagyon rossz lett volna abban a korban élni. A cselekmény kerek, lezárt, ennek ellenére az volt az érzésem, szívesen olvastam volna tovább még egy kicsit, meg még egy kicsit. Hosszabb is lehetett volna. Ezért a hiányérzetért tehát: mínusz egy csillag.

Rooxy>!
Brigitte Riebe: A pestis árnyékában

Olvasmányos könyv volt, nem hagyott unatkozni. Egy picit néha talán lehetett volna kidolgozottabb, de amúgy nem volt vele gond. Engem mondjuk nagyon zavart, hogy a szerző feleslegesnek ítélte meg a szereplők életkorának közlését. Viszont adott egy sajátos hangulatot a könyvnek, hogy jelenleg is van egy világjárvány -ráadásul a kettő elleni védekezés kísértetiesen hasonlít egymásra…
Bővebben: http://ilovebooks.blogger.hu/2021/05/29/brigitte-riebe-…

Piratgirl26 P>!
Brigitte Riebe: A pestis árnyékában

Korábban már olvastam az írónőtől a Berlin nővérei sorozat első két részét, ami nagyon tetszett és magasra tette az elvárásaimat. Iszonyú sok kutatómunka van ebben a történetben, de ez mégsem volt az én könyvem. Nagyon sajnálom, mert izgatottan kezdtem neki.

ÁrnyékVirág>!
Brigitte Riebe: A pestis árnyékában

Úgy évente egyszer rámjön, hogy olvasnék valami jó kis középkoros, darkos történelmi krimit. Ez a könyv került a kezembe, és nem is bántam, lássuk, a németek mit termeltek a témában, ráadásul Kölnben játszódik, ahol én is többször jártam már.
A történet meglehetősen kiszámítható, és nagyon hiányoltam azt, hogy a szereplők valamivel árnyaltabbak legyenek, ne a faék egyszerűségű vagy rossz kategóriába tartozzon mindenki.
Szívesen olvastam volna többet a középkori gyógyítási módszerekről is, de sajnos ezt is elég felszínesen kezelte az írónő.
Összességben olvasható, de nem hagyott mély nyomot bennem, sem vágyat arra, hogy az írónő egyéb könyveit is beszerezzem.

soksokx_Csilla>!
Brigitte Riebe: A pestis árnyékában

Hatalmas munkát fektetett bele az írónő, hogy történelmileg hű legyen a könyv. Nagyon érdekes volt erről a korról olvasni. A babonák, a hiedelmek, az, hogy mennyire nem ismerték a betegségek terjedésének módjait és, hogy mennyire keveset tudtak az emberi testről. Izgalmas korszaka volt ez a történelemnek, jó volt olvasni róla. Számomra a háttér sokkal érdekesebb volt, mint a szerelmi szál ami annyira nem kötött le.

SzaMóczi>!
Brigitte Riebe: A pestis árnyékában

Imádtam! Nagyon gördülékeny, izgalmas, olvasmányos könyv. Szerintem jó a történet is, újszerű. És imádtam, hogy többnyire hepiend, bár éppen a végén volt egy-két naivabb mondat. De hát kell néha örömkönny is, na! :)
És ez telibe talált most nálam!

FarkasBarbara>!
Brigitte Riebe: A pestis árnyékában

Nekem nagyon tetszett, mint minden regény az írónőtől!

Lauran>!
Brigitte Riebe: A pestis árnyékában

Ez egy történelmi regény. Nem aggatnám rá kimondottan a romantikus jelzőt, bár van benne romantikus szál. A történet visszarepített 1540-be, Köln városába, mely akkoriban a katolicizmus egyik fellegvára volt Európában. Az írónő több szálon vezeti a regényt. Egy fiatal özvegyasszony, egy udvari orvos, egy közfürdős, egy rablóbanda, és egy bordélyház lakóinak sorsán át pillanthatunk bele abba a középkori életbe, mikor a vallás mindenekfelett állt, amikor a pestis kopogtatott Köln városának kapuin. Nehéz és megindító emberi sorsok, melyek mai szemmel nézve szinte hihetetlennek tűnnek. Emberek, akik próbálták túlélni, az amúgy sem egyszerű hétköznapokat, amikor váratlanul olyan láthatatlan ellenséggel kellett szembenézniük, mellyel szemben szinte semmi esélyük nem volt. A tudatlanság, a babonák egyáltalán nem könnyítették meg a gyógyítók helyzetét sem. Ebben a könyvben nem csak a pestis, hanem az emberi rosszindulat és kapzsiság is nagy szerepet játszik, valamint a középkorban élő nők helyzete is. Az írónő alapos kutatómunkát követően írta meg ezt a regényt. A könyv végén összefoglalva szerepelnek a történelmi alapot szolgáltató történések, személyek.
Érdekes és olvasmányos regény volt, lehetett volna kicsit részletesebb.

Trixi>!

A halál egyáltalán nem a legrosszabb dolog, ami valakivel történhet. Épp olyan nyomorúságos életben maradni és örökre eltemetni minden reményt.

robinson P>!

A férfi most jó pár évvel fiatalabbnak hatott, mint korábban. Ilyen csodákat művelne vele, egy ifjú lány szerelme?

robinson P>!

Mintha az ördög menyasszonya állt volna előtte.

robinson P>!

Az asztaloslegény az asszony után fütyült, és ahogy utánabámult, elejtette a kezében tartott gerendát.

robinson P>!

Hogyan származhat egy anyától két ennyire különböző ember, mint Severin és Hennes Arnheim? Nagylelkű, nyitott gondolkodású és együttérző az egyik, a másik meg pöffeszkedő, zsugori alak, aki csak a saját hasznát lesi.

Kryy>!

– Te meg ki vagy? – kérdezte a kancellár.
A félszemű felnevetett.
– Mi köze ennek bármihez is? Mezítelen születünk, és úgy is térünk vissza a földbe. Születés és halál ennyire egyszerű, és nagy szerencse kell hozzá, hogy a köztük lévő rövidke időt életnek lehessen nevezni.

125.

Kryy>!

Akitől már mindent elvettek, azt nem lehet megfélemlíteni, jobb, ha ezt az eszedbe vésed!

Kryy>!

A mennyet és a poklot mindig egy zsákban árulják.

174.

Hapa>!

– Tévedni nem ostobaság, Ennelin – nyugtatgatta Vincent. – Csak az, ha kitartunk a tévedéseink mellett.

265. oldal (General Press, 2017)

Kryy>!

– Csak ami fáj, az segít – mondta szenvtelenül az asszony. – Áldozat nélkül nincs győzelem.

268.

A pestis árnyékában sorozat · Összehasonlítás