Berlin 4 csillagozás

Brigitte Lee – Jack Messenger – Jack Altman: Berlin Brigitte Lee – Jack Messenger – Jack Altman: Berlin

A valóban zsebben hordható útikönyvek egy-egy ország vagy város bebarangolásában segítik az utazót. A kisméretű, színes fotókkal illusztrált, praktikus kötetek rövid történelmi áttekintés után bemutatják az adott ország vagy város legfontosabb látnivalóit, nevezetességeit. Minden kötet végén praktikus információkat találunk, a többi között a helyi közlekedésről, üzleti nyitva tartásról, szálláshelyekről, éttermekről címmel és telefonszámmal. A borítók belső oldalaira nyomtattuk a térképeket.

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Berlitz Zsebkönyvek Kossuth · Berlitz/Barangoló útikönyvek Lingea

Lingea, Budapest, 2018
Kossuth, Budapest, 2010
144 oldal · ISBN: 9789630964876 · Fordította: Constantin Mária Gabriella, Sullivan Ferenc, Mehesán Emma
Berlitz, Princeton, 2002
144 oldal · puhatáblás · Fordította: Bélavári Noémi

AeS P>!
Brigitte Lee – Jack Messenger – Jack Altman: Berlin

Bár még mindig csak a második általam olvasott és használt útikönyv, ez már inkább elnyerte a tetszésemet, mint a [[http://moly.hu/konyvek/kudar-lajos-roma | Róma]].
Rövid zsebkönyv, de minden fontosabb látnivalót összegyűjt, ad egy kis történelmi áttekintést, de nem túl sokat, sétaterveket, térképeket – az nem az ő hibája, hogy Berlin tömegközlekedési hálózatából nem lehet akkorát nyomtatni, hogy jól látható legyen.
A tippek és az étteremajánlatok nagypénzű látogatókat céloznak, a vendéglőket például egytől három euróig terjedő piktogrammal jelöli, amiből az 'egy' a 30 euró alatti helyeket jelöli… hát nem tudom, mi azért inkább tíz euró alatt próbáltunk keresgélni. A másik kedvenc tippem meg az, hogy a Reichstagnál úgy kerüljük el a várakozást, hogy foglaljunk asztalt az emeleti étterembe. Höhö.

macs>!
Brigitte Lee – Jack Messenger – Jack Altman: Berlin

Jó kis összefoglaló, rövid, de különös figyelmet fordít a történelmi-kulturális kötődésekre. A könyv nagyobb részét ez teszi ki, ami nem avul el olyan könnyen. mint a hol együnk/aludjunk/ vásároljunk rész. Nagyon jó kis zsebkönyv!