A ​világ száz csodája 47 csillagozás

Barangolás az építészet lenyűgöző alkotásai között
Brigitte Lederer – Richard Cavendish – Rosemary Burton: A világ száz csodája

Száz csodálatos épület, emlékmű, nagyszerű műszaki alkotás leírása és bemutatása színes képekkel.
Az emberi kultúra 10000 évének mesterművei földrészenként csoportosítva, időrendi sorrendbe szedve.
Az egyes helyszínek pontosabb megértését térképek segítik.
Külön fejezetek nyújtanak bepillantást az olyan izgalmas történelmi korszakokba, mint például az inka birodalom kora, vagy az ipari forradalom évszázada.

Eredeti cím: Wonders of the World

Eredeti megjelenés éve: 1991

Magyar Könyvklub, Budapest, 1992
240 oldal · keménytáblás · ISBN: 9635489234 · Fordította: Toronyi Attila

Miestas
Brigitte Lederer – Richard Cavendish – Rosemary Burton: A világ száz csodája

Brigitte Lederer – Richard Cavendish – Rosemary Burton: A világ száz csodája Barangolás az építészet lenyűgöző alkotásai között

Nagyobbik lányom megígértette velem, hogy egyszer együtt utazunk a Tranzszibériai expressen. Úgy legyen, a cél állomástól az érkezésig!
Ígérem jelentkezem, ha ez megtörtént.

Papusz P
Brigitte Lederer – Richard Cavendish – Rosemary Burton: A világ száz csodája

Nem tudom, mondhatom-e, hogy elolvastam, régebben rendszeresen nézegettem, olvasgattam, a kedvenceim közé tartozott, úgyhogy mindenképp öt csillag :)

Pennmenelien P
Brigitte Lederer – Richard Cavendish – Rosemary Burton: A világ száz csodája

Gyönyörű fotók vannak benne, sok helyszín e miatt a könyv miatt került a bakancslistámra. A leírásokra már kevésbé emlékszem.

Zizzer
Brigitte Lederer – Richard Cavendish – Rosemary Burton: A világ száz csodája

Apámtól kaptam ajándékba nagyon-nagyon rég.

Light_House
Brigitte Lederer – Richard Cavendish – Rosemary Burton: A világ száz csodája

Szeretem az építészetet, és a híres épületekről szóló írásokat, fotókat. Ebben a könyvben minden gyönyörű épület bennevan részletes leírásokkal, fotókkal.

Dorabella
Brigitte Lederer – Richard Cavendish – Rosemary Burton: A világ száz csodája

Kisgyerek korom óta megvan otthon. Imádtam lapozgatni a csodaszép képek miatt.

Sceurpien I
Brigitte Lederer – Richard Cavendish – Rosemary Burton: A világ száz csodája

Egy könyv ami minden második családnak megvan otthon. Azért elég durva, hogy nem a Micimackó az, vagy a Biblia, hanem ez :).
Egyszer meg kéne nézni mindet.

Lahara ISP
Brigitte Lederer – Richard Cavendish – Rosemary Burton: A világ száz csodája

Leginkább a képek tetszettek, de hát még eléggé gyerek voltam.

sztimi53 P
Brigitte Lederer – Richard Cavendish – Rosemary Burton: A világ száz csodája

Tesómmal sokszor nézegettük, hogy ide meg ide el kellene mennünk. Szerencsére egy része már teljesült.

tasiorsi
Brigitte Lederer – Richard Cavendish – Rosemary Burton: A világ száz csodája

Egészen icike-picike voltam, amikor bekerült a nappali könyvespolcára. Minden évben legalább egyszer (18 éves koromig biztosan így volt) leültem elé a szőnyegre, felkapcsoltam az álló lámpát, ölembe vettem a könyvet, átlapoztam, és álmodoztam.