A ​világ száz csodája 52 csillagozás

Barangolás az építészet lenyűgöző alkotásai között
Brigitte Lederer – Richard Cavendish – Rosemary Burton: A világ száz csodája

Száz csodálatos épület, emlékmű, nagyszerű műszaki alkotás leírása és bemutatása színes képekkel.
Az emberi kultúra 10000 évének mesterművei földrészenként csoportosítva, időrendi sorrendbe szedve.
Az egyes helyszínek pontosabb megértését térképek segítik.
Külön fejezetek nyújtanak bepillantást az olyan izgalmas történelmi korszakokba, mint például az inka birodalom kora, vagy az ipari forradalom évszázada.

Eredeti cím: Wonders of the World

240 oldal · keménytáblás · ISBN: 9635489234 · Fordította: Toronyi Attila

Gustave Eiffel

Miestas>!
Brigitte Lederer – Richard Cavendish – Rosemary Burton: A világ száz csodája

Brigitte Lederer – Richard Cavendish – Rosemary Burton: A világ száz csodája Barangolás az építészet lenyűgöző alkotásai között

Nagyobbik lányom megígértette velem, hogy egyszer együtt utazunk a Tranzszibériai expressen. Úgy legyen, a cél állomástól az érkezésig!
Ígérem jelentkezem, ha ez megtörtént.

Papusz>!
Brigitte Lederer – Richard Cavendish – Rosemary Burton: A világ száz csodája

Nem tudom, mondhatom-e, hogy elolvastam, régebben rendszeresen nézegettem, olvasgattam, a kedvenceim közé tartozott, úgyhogy mindenképp öt csillag :)

Ottivilága>!
Brigitte Lederer – Richard Cavendish – Rosemary Burton: A világ száz csodája

Ezeknél a szép albumoknál általában arra alapoznak, hogy valószínűleg a legtöbben csak nézegetni fogják. Hát én (elsősorban egy kihívás miatt:) első szótól az utolsóig elolvastam, de nem volt könnyű. A szöveganyag tulajdonképpen száraz tények (minden épületnél egyenként, hány méter széles, magas, hosszú, mikor épült, kik építették, ki tervezte stb.) Mindez inkább felsorolásszerűen, sztorik nélkül. Ezért nagyon kevés az az információ, ami valóban megragadt bennem.
Irreálisan soknak tartom az USA-ban lévő épületeket tartalmazó részt. A néhány száz évnyi történelmük alatt készült „csodák” többen vannak, mint az Európából lévők (vagy bármelyik más földrészről). Ráadásul miután nagyon részletesen leírják a maják és az inkák kegyetlenkedéseit, emberáldozatait, nagyvonalúan eltekintenek attól a ténytől, hogy az USA mai területén is laktak őslakósok és azt sem részletezik, hogy mi történt velük…
A képanyag szép, de a kötelező képeslap fotókon kívül mást nemigen kapunk.
És meg kell jegyeznem, hogy a 90% feletti értékelésátlagot erős túlzásnak érzem (főleg annak tükrében, hogy néhány remekműnek sokkal alacsonyabb csillagozása van).

Pennmenelien P>!
Brigitte Lederer – Richard Cavendish – Rosemary Burton: A világ száz csodája

Gyönyörű fotók vannak benne, sok helyszín e miatt a könyv miatt került a bakancslistámra. A leírásokra már kevésbé emlékszem.

Zizzer>!
Brigitte Lederer – Richard Cavendish – Rosemary Burton: A világ száz csodája

Apámtól kaptam ajándékba nagyon-nagyon rég.

Light_House>!
Brigitte Lederer – Richard Cavendish – Rosemary Burton: A világ száz csodája

Szeretem az építészetet, és a híres épületekről szóló írásokat, fotókat. Ebben a könyvben minden gyönyörű épület bennevan részletes leírásokkal, fotókkal.

Dorabella>!
Brigitte Lederer – Richard Cavendish – Rosemary Burton: A világ száz csodája

Kisgyerek korom óta megvan otthon. Imádtam lapozgatni a csodaszép képek miatt.

Sceurpien I>!
Brigitte Lederer – Richard Cavendish – Rosemary Burton: A világ száz csodája

Egy könyv ami minden második családnak megvan otthon. Azért elég durva, hogy nem a Micimackó az, vagy a Biblia, hanem ez :).
Egyszer meg kéne nézni mindet.

Lahara IP>!
Brigitte Lederer – Richard Cavendish – Rosemary Burton: A világ száz csodája

Leginkább a képek tetszettek, de hát még eléggé gyerek voltam.

tasiorsi>!
Brigitte Lederer – Richard Cavendish – Rosemary Burton: A világ száz csodája

Egészen icike-picike voltam, amikor bekerült a nappali könyvespolcára. Minden évben legalább egyszer (18 éves koromig biztosan így volt) leültem elé a szőnyegre, felkapcsoltam az álló lámpát, ölembe vettem a könyvet, átlapoztam, és álmodoztam.

Ottivilága>!

Gustave Eiffel tudós volt, kevesellte, hogy a torony csupán dísze legyen a városnak. Ezért a tetejére meteorológiai berendezéseket helyezett el, hogy a talajközeli adatokat a fentiekkel összehasonlítsa. Aerodinamikai kísérletekre is használta a tornyot úgy, hogy talapzatán szélcsatornát alakított ki. A rádióhullámok továbbításánál is úttörő szerepet játszott Eiffel műve. Itt helyezték el az ország első rádió- és tévéadóját.

73. oldal - Az Eiffel torony (Magyar Könyvklub, 1992)

Kapcsolódó szócikkek: Gustave Eiffel