Habsburg ​lexikon 1 csillagozás

Brigitte Hamann (szerk.): Habsburg lexikon

A Habsburg-dinasztia története az európai és világtörténelem jelentős fejezete. Ez a lexikon először nyújt teljes összeállítást az egyik legnagyobb európai uralkodóházról. Rövid életrajzokban mutatja be a Habsburgokat, a XIII. századi I. Rudolf német-római királytól a család az Osztrák-Magyar Monarchia 1918. novemberi összeomlásáig született tagjaiig.
A portrékat olvasva elgondolkozhatunk a dicsőség mulandóságán: azon, hogy a X. századig visszaszármaztatható, felvirágzó, majd tündöklő család századunk második felére miként lesz a modern nyugat-európai társadalmak polgári életmódot és hétköznapi foglalkozást folytató tagja.
Minket, magyarokat különösen közelről érint a Habsburgok története: az ő sorsuk részben a mi sorsunk is, hiszen számtalan közös uralkodónk, sok évszázados szoros együttélésünk: tény. Legtöbbször szomorú, néhányszor talán örömteli is.
E hatalmas tény-dzsungelben segít eligazodni a kötet 400 szócikke, számtalan gyönyörű, színes illusztrációja.

Új Géniusz, Budapest, 1990