Első ​Larousse könyvem a természetről 2 csillagozás

Brigitte Bouhet (szerk.): Első Larousse könyvem a természetről

Ez a könyv képes enciklopédia formájában segít felfedezni a természet világának páratlan gazdagságát: a parkokban és kertekben, a mezőkön és réteken, a vízpartokon, az erdőkben, a tengerparton, a hegyekben és a mediterrán vidéken élő fák és virágok, apró élőlények, vadállatok és háziállatok sokaságát.

Officina '96, 2010
160 oldal · ISBN: 9789639705685 · Fordította: Bárdos Miklós

Lilla>!
Brigitte Bouhet (szerk.): Első Larousse könyvem a természetről

Szerintem ez a könyv úgy, ahogy van tökéletes…olyan mint egy biosz tankönyv, csak sokkal jobb.
El is felejtettem, hogy volt ilyenünk is, aztán kutattam a régi könyveink között és rátaláltam. Rögtön el is kezdtem újraolvasni.
A találós kérdések nagyon jók, néhány kifejezés gyerekesnek tűnt, de persze ez azért van, mert ez nem egy 15+os könyv, hanem egy 5+os. :)
Tetszett, akkor is, és most is. off

Vörös_Brigitta>!
Brigitte Bouhet (szerk.): Első Larousse könyvem a természetről

Bár a könyv gerincén az van, hogy 5-8 éves korig, az én fiam „még csak” három és fél éves lesz, de nagyon szereti. Igaz nem didaktikusan olvastuk, hanem nézegettük, beszélgettünk, néha átfogalmaztam a mondatokat, vagy van, amit kihagytam, de igazán remek könyv. Szerette benne a találós kérdéseket is. Szerintem sokat fogjuk még lapozni a többi hasonló Larousse-könyvvel együtt, amiket sikerült megvenni.