Díszpintyek 2 csillagozás

Gondozás – Táplálás – Viselkedés
Brigit Gollmann: Díszpintyek

Ebben a könyvben azokat a díszpintyfajokat mutatjuk be, amelyeket a kereskedelemben leggyakrabban kínálnak, és amelyek viszonylag könnyen tarthatók (a „problémás” fajok tartásáról a kezdők inkább mondjanak le!). Ezek a kis állatok a gondozást, elhelyezést, táplálást tekintve nagyon hasonló igényeket támasztanak; a kivételeket vagy különlegességeket az egyes fajok leírásánál külön megemlítjük.A tartalomból: Hol szerezhetünk be díszpintyeket? A megfelelő elhelyezés. Egy vagy több pintyet tartsunk? Különböző fajok. Szoktatás. Élelem és ivóvíz. Szabad repülés a szobában. Ha jönnek az utódok. Betegség és vedlés. A pintyek hangjai és testbeszéde.

Eredeti cím: Prachtfinken

Eredeti megjelenés éve: 2001

Elektra, 2003
48 oldal · ISBN: 9639391670 · Fordította: Szabadi Gusztáv · Illusztrálta: Siegfried Lokau

W_L I>!
Brigit Gollmann: Díszpintyek

Brigit Gollmann: Díszpintyek Gondozás – Táplálás – Viselkedés

Nagyon vekony, bar szep konyv, illetve talan inkabb csak fuzetecske.
40+ oldalan at tenyleg csak az alapvetobb altalanos infokat adja meg a diszpintyek tartasarol, a kulon megemlitesre kerulo 10-12 fajrol csak 1-2 mondatot ir.
A konyv vegen par oldalon tenyesztesi tanacsokat is ad.
Aki csak 1-2 szivosabb fajt tart otthon, annak ennyi info eleg is, de ha kulonlegesebb, nehezebben tarthato/tenyesztheto fajokat is tartanal, inkabb vegyel meg egy reszletesebb konyvet.