Helliconia (Helliconia 1-3.) 3 csillagozás

Brian W. Aldiss: Helliconia Brian W. Aldiss: Helliconia

Imagine a world in a system of twin suns, where Winter is 600 ice-locked years and every Spring is the first remembered. Imagine a People finding ruined cities beneath the melting snows. Never dreaming they had built them. And would again… Imagine Helliconia. And begin the most magnificent epic since „Dune”.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Science Fiction Masterworks angol

Gollancz, London, 2010
1332 oldal · ASIN: B0050C873K
Gollancz, London, 2010

Juci P>!
Brian W. Aldiss: Helliconia

Remek, bár igen hosszú SF-trilógia, amelynek magyarul sajnos csak az első része jelent meg, az is pocsék kiadásban az értékelések szerint (http://moly.hu/konyvek/brian-w-aldiss-helliconia-tavasz). Ezt is felírhatjuk tehát a magyar SF-kiadók rettentő hosszú penzumlistájára.
Egyébként az alapötlet valami egészen zseniális, nagyon érdekes, ahogy a több száz éves világkorszakokon keresztül bemutatja a civilizáció(k) fejlődését, változását, az egyéni sorsok kicsiségét ebben a gigászi rendszerben, ami Helliconia. Nagyon jó.

Gábor_Hernádi>!
Brian W. Aldiss: Helliconia

Helliconia: Spring
A hires-hirhedt magyar forditas utran kicsit felve kezdtem bele az eredetibe, de hamar ra kellett jonnom, hogy miert is tartjak ezt a sorozatot a SF irodalom egyik csucsanak. Fantasztikusan kidlogozott, eredeti vilag, nagyivu tortenek, jol megirt karakterek…. Zsenialis. Johet a masodik kotet.
4.5/5

Helliconia: Summer
A trilógia második kötete egy kicsit kevésbé fogott meg, mint a első. A meleg, nyári időszakban játszódó történet elapvetően egy királyság, szerintem kissé túlírt középkori, intrikával és politikával átszőtt története. Ami mégis magasan az átlag fölé emeli a történetet, az az alaposan és érdekesen kidolgozott világ.
4/5

Helliconia: Winter
A trilógia harmadik kötete ismét (az elsőhöz hasonlóan) a SF egyik csúcsteljesítménye. A hosszú télre készülő világon játszódó történet zseniálisan eredeti és szórakoztató. Egyetlen problémám (ami az egész sorozatra érvényes) a ‘földi’ történetszál, ami nem igazán tesz hozzá az egészhez, a vége felé elővezetett ‘Gaia’ miszticizmus pedig kifejezetten idegesítő és szerintem csak ront az egész trilógia minőségén.
4.5/5