Értékelések 10

pjanos>!
Brian Tracy: Személyes hatékonyság

Tömör olvasmány, de minden benne van, ami fontos. A pszichológiai hátteret ugyan nem bontja ki, csak néha tesz utalást az endorfinra, de nekem nem hiányzott, arról olvastam máshol.
A befejezésre való hajlam szerepét a könyv vége előtt 15 oldallal említi. Gondolom, kitalálod, mi történt utána.

konyvolvaso >!
Brian Tracy: Személyes hatékonyság

Hasznos olvasmány annak aki úgy érzi ellepik a feladatok és sehogy sem tud haladni velük. Minden csak szervezés kérdése, tudni kell mi az ami fontos és elvégzendő és mi az ami még ráér, esetleg nem is szükséges vele foglalkozni. Ez az időgazdálkodás alapja. Érdemes prioritásokat felállítani és a legnagyobb prioritású feladattal kezdeni. Minden nehéz feladatot meg lehet csinálni, a titok az, hogy nekiálljunk. Másik fontos, hogy ha valaminek nekiálltunk, akkor próbáljuk meg be is fejezni és addig ne hagyjuk abba amíg kész nincs. Az újabb nekikezdés jóval több energiát elvihet mint ami a befejezéshez szükséges lett volna. Fel kell mérni hol tartottunk, mi még ami hátra van, rá kell hangolüdni. Ez egy „Te is meg tudod csinálni” jellegű olvasmány. Lelkesít, erőt ad, inspirál. Nekem tetszett és már rögtön észre vettem hatását napi tevékenységeimnél.