Amit ​ma megtehetsz 8 csillagozás

21 sikerkulcs a hatékonysághoz
Brian Tracy: Amit ma megtehetsz Brian Tracy: Amit ma megtehetsz

Több mint harminc évig tanulmányoztam az időgazdálkodás fortélyait. Számtalan könyvet olvastam a témában olyan szerzőktől, mint Peter Drucker, Alex MacKenzie, Alan Lakein és Stephen Covey.
A személyes hatékonyság és eredményesség témakörében is több száz könyvön és több ezer cikken rágtam át magam, míg végül a bennük olvasottak esszenciájaként megszületett ez a könyv.

Eredeti megjelenés éve: 2004

Bagolyvár, Budapest, 2004
120 oldal · puhatáblás · ISBN: 9639447358 · Fordította: Doubravszky Júlia
Bagolyvár, Budapest, 2004
ISBN: H000000032398 · Fordította: Doubravszky Júlia · Felolvasta: Pálmai Szabolcs

Brian Tracy: Amit ma megtehetsz

Brian Tracy: Amit ma megtehetsz 21 sikerkulcs a hatékonysághoz

Gyorsan feldolgozható formában közölt, gyakorlatias időkezelési útmutató – ráadásul még humoros is a hasonlataival. Mellőzi a hosszas magyarázatokat és kutatási hivatkozások sem szerepelnek benne, saját tapasztalatán alapuló meggyőződését osztja meg 21 pontban szemléltetve. Ily módon józan fenntartásokkal érdemes kezelni azt, amit állít, de meggondolandóak a szempontjai.

Miért „nincs ideje” az embereknek? A szerző fő akadályt abban látja, hogy gyakran szükségtelen dolgokkal foglalkoznak az emberek, és ez elveszi a figyelmet, és ezáltal a haladás lehetőségét a hasznos dolgoktól. Erre kínál határozott megoldásokat, jól irányzott elvekkel visszaterelve a figyelmet arra, ami tényleg fontos az embernek. Céltudatosságra és önfegyelemre int, önbecsülésre ösztönöz (= arra sarkall, hogy ne másoktól várjuk a megerősítést, hanem kezdjük el megbecsülni az értékeinket, képességeinket). Fő mondanivalója, hogy abból hozzuk ki a legtöbbet, amiben már eleve jók vagyunk – ez húzótényezőként szolgálhat, és aztán hozzá lehet venni más, fejlesztendő területeken való munkát is.

A fordításon lehetett volna még csiszolni, sokszor szó szerint vett át kifejezéseket, és az üzleti szakzsargont (feladatok hozama, zéró alapú gondolkodás, hatástöbbszörözés, személyes produktivitás maximalizálása) is lehetett volna köznyelvi szófordulatokra cserélni.

Katona_Zsuzsanna>!
Brian Tracy: Amit ma megtehetsz

Brian Tracy: Amit ma megtehetsz 21 sikerkulcs a hatékonysághoz

Ez egy nagyon jó kis könyv! Magam is így szedtem volna csokorba, hogyan lehet egyről a kettőre jutni. Nagyon demoralizáló a kijelentés miszerint soha nem lesz annyi időnk, hogy minden teendőnk végére érjünk. De azért sokat elérhetünk, ha megtesszük, ami tőlünk telik.

FélszipókásŐsmoly P>!

Gyakorold a kreatív halogatás fogását! Mindenre sosem lesz elég időd. Meg kell tanulnod halogatni az alacsony hozamú feladatokat, hogy maradjon elég időd az igazán fontos dolgokra.

Kapcsolódó szócikkek: halogatás
FélszipókásŐsmoly P>!

Dennis Waitley, a neves motivációs előadó így fogalmazott: „a sikertelenek mindig azt csinálják, ami oldja bennük a feszültséget, a sikeresek viszont azzal foglalkoznak, amivel célokat érnek el.”

Naneth>!

A saját magadról alkotott képnek igen nagy hatása van a viselkedésre. Vizualizáld magad olyannak, amilyen a jövőben lenni szeretnél.

FélszipókásŐsmoly P>!

Van egy mondás Amerikában, miszerint ha minden reggel azzal indítod, hogy megeszel egy élő békát, azzal a megnyugtató érzéssel ajándékozod meg magad, hogy ez volt az adott nap legrosszabb eseménye. Ennél rosszabb már nem is lehet.
A „béka” tehát mindenkinek a legnagyobb és legfontosabb feladata, amit hajlamos lenne tovább halogatni, ha most rögtön nem teszel valamit az ügy érdekében. Az a feladat is „béka”, amelyiknek minden feladat közül a legnagyobb pozitív kihatása van az életedre vagy munkádra, ha megteszed.
A mondás folytatása úgy szól, hogy „ha nem tudsz két békát megenni egyszerre, kezdd a rondábbikkal.”
Az időgazdálkodás nyelvére lefordítva ez úgy szól, hogy ha két fontos feladat van előtted, mindig a nagyobbal, a nehezebbel, a fontosabbal kezdj foglalkozni.

Naneth>!

Sikereid kilencvenöt százalékban attól függnek, hogy milyen szokásokat alakítasz ki magadban.

Naneth>!

Ettől kezdve minden nap tégy valamit az ügy érdekében. Ismétlem, minden egyes nap!

FélszipókásŐsmoly P>!

Időnk mindig gyorsabban fogy, mint kellene. Ez ellen semmit sem tehetünk, kivéve, hogy a lehető legészszerűbben próbáljuk kihasználni azt, amennyi a rendelkezésünkre áll. Az, hogy hova jutunk ez alatt az idő alatt, nagyban függ attól, hogy mennyi időt töltöttél rövid távú cselekedeteid hosszú távú következményeinek mérlegelésével.
Ha rendszeresen végiggondolod, hogy döntéseidnek, választásaidnak és viselkedésednek milyen következményei lehetnek a jövőben, nagy eséllyel helyesen fogod megválasztani munkahelyi és magánéletbeli prioritásaidat. Azaz a megfelelő dolgokra fogsz fókuszálni.

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Köszönöm, hogy éppen ezt a könyvet vetted a kezedbe. Remélem, a benne található gondolatok, ötletek számodra is legalább annyi segítséget nyújtanak majd, mint amennyit nekem és mindazoknak nyújtottak, akik már olvasták ezt a könyvet. Sőt. Leginkább azt remélem, hogy ez a könyv nem kevesebbet tesz majd, mint megváltoztatja az életed.
A világ úgy van megszerkesztve, hogy sosincs elegendő időnk mindenre. Pedig rengeteg dolgunk lenne. Ott van a munkánk, a munkán kívüli projektjeink, a fontosabbnál fontosabb elolvasandók – szaklapok, könyvek. Ott állnak kupacokban az asztalunkon, mi pedig minden nap elhatározzuk, hogy majd ha végre utolértük magunkat, elolvassuk őket.

Előszó

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Galilei annak idején azt mondta: „Egy embernek nem lehet olyan dolgot megtanítani, amit még nem tud. Csak a már tudott dolgokat lehet tudatosítani benne.”

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Mielőtt bármibe belevágsz, előtt bármibe belevágsz, elő„Mi ennek a
feladatnak a hosszú távú következményei?”

Szabály: Jelenben végzett cselekvéseinket nagyban meghatározzák,
vagy legalábbis nagyban befolyásolják jövőre vonatkozó szándékaink.