A ​Gyűrűk Ura – A filmtrilógia készítése 17 csillagozás

Brian Sibley: A Gyűrűk Ura – A filmtrilógia készítése

Peter Jackson nagyszabású munkája, A Gyűrűk ura, méltán tekinthető az évtized filmtrilógiájának. A 2001-es évben az Amerikai Filmakadémia három Oscarral jutalmazta az első részt, A Gyűrű Szövetségét, s ki tudja, még hány díjat kap A Két Torony, illetve A király visszatér? Brian Sibley könyvéből most megtudhatjuk, mennyi munka előzte meg ezt a sikert. Bepillantást nyerhetünk a kosztümök, kellékek és a maszkok készítésének titkaiba, fellebben a fátyol a Gollamot és az ork hadsereget megelevenítő digitális technika működéséről. Interjúket olvashatunk azokkal, akik mindeddig láthatatlanok voltak: a statiszták koordinátorától kezdve a makettépítőkön át a látványtervezőkig, sőt megszólal az Egy Gyűrűt kovácsoló aranyműves is! A rengeteg információt 300 exkluzív fénykép színesíti.

Alexandra / Szukits, Pécs, 2003
192 oldal · ISBN: 963944118X · Fordította: Szántai Zsolt

ViveEe P

Már a borító és a téma is megvett kilóra…. De ami belül van… Imádom! <3

Sylar_Gabriel
Brian Sibley: A Gyűrűk Ura – A filmtrilógia készítése

Ezek közül a könyvek közül ez a kedvencem. Látszik is szegény könyv állapotán, hogy sokat lett forgatva, pedig vigyáztam rá.
Érdekes információkat tartalmaz, mikor megjelent, nem sokat neteztem, így a könyvekből informálódtam elsősorban. Ez arra tökéletes volt, és most is szívesen forgatom.

Gedi SP
Brian Sibley: A Gyűrűk Ura – A filmtrilógia készítése

ez se kap csillagokat, az értékelés ua. mint az első filmkönyvnél. aztán itt le is álltam a hasonló kiadványok beszerzésével, nem bírta a pénztárcám… én még egy kis ideig igen. ;)

Pennmenelien P
Brian Sibley: A Gyűrűk Ura – A filmtrilógia készítése

A könyvet szerettem és a filmet talán még jobban (a 2. könyv eleji üldözés kicsit kiborított). Ez egy olyan nagyszabású film, aminek nagyon érdekeltek a háttérmunkái, főleg a jelmezek. Ezek sajnos csak kisebb fejezetrészt kaptak, de annyira jók voltak a fényképek és információk a forgatásról, digitális munkákról, hogy csak kicsit bosszankodtam a rövid kosztümös rész miatt.