A ​támadás (Titkos Invázió 1/1.) 16 csillagozás

INVÁZIÓ!
A Földet megszállták az alakváltó skrullok. Beférkőztek a kormányba, a SHIELD-be és a szuperhősök közé. Még a Bosszú Angyalai soraiba is beszivárogtak. Az invázió megkezdődött! A Föld minden szuperhőscsapata a SHIELD-del karöltve összefog, hogy elhárítsák a fenyegető veszélyt.

Kingpin, Budapest, 2014
128 oldal · ISBN: 9786155090134 · Fordította: Harza Tamás · Illusztrálta: Leinil Yu, Mark Morales

Brian Michael Bendis: Titkos Invázió – A támadás

A Titkos Invázióhoz korábban már volt szerencsém angolul, így most, a magyar kiadás olvasásakor bevizsgálhattam a sztorit más szempontból. Első alkalommal az adja a sztori igazi erejét, hogy nem tudni, ki a skrull, és ki nem, míg másodjára az ember már az árulkodó jelekre figyel, illetve az összefüggésekre a korábbi eseményekkel.
Egyébként egy elég jól összerakott kis eseményről van szó, nem éreztem a kapcsolodó kötetek hiányát úgy, mint a Polgárháborúnál.

Kingpin, Budapest, 2014
LoneWolf P
Brian Michael Bendis: Titkos Invázió – A támadás

Sajnos totálisan lemaradtam az előzményekről (A Polgárháború köteteit már be sem lehet szerezni a kiadótól) és lehetőségem sem volt bepótolni az eseményeket, így elég ködös volt számomra, hogy most ki kivel van, meg mi is volt eddig, de ez az „in medias res” átka. Ettől függetlenül valamennyire sikerült összeraknom a képet, s míg a rajzolást szépnek mondanám, addig a történet elég hamar átmegy az átláthatatlan csatákba. Nem volt rossz, de az előzmények ismeretének és a befejezés hiányában eddig csak ennyit adnék rá. Remélem lesz alkalmam valahonnan beszerezni a hiányzó darabokat.

Razor SMP

– Tizenkilenc éves korom óta ugyanaz a kocsim, és soha nem volt semmi baja. Ez az izé meg minden második csütörtökön lezuhan.

Razor SMP

– Jaj, Natasa ki fog nyírni, ha felébred. Régen együtt jártunk.
– Kivel NEM jártál még?

Titkos Invázió sorozat · Összehasonlítás