Pokolivadék-gyűjtemény ​1. (Hellspawn 1.) 26 csillagozás

Brian Michael Bendis – Steve Niles: Hellspawn – Pokolivadék-gyűjtemény 1.

Todd ​McFarlane teremtménye egyetlen más hőshöz sem hasonlítható. Al Simmons kormányzati ügynökkel a saját emberei végeztek. Feltámadva a pokol legmélyebb bugyraiból a Spawn nevű harcosként tér vissza a Földre, és őrzi New York elhagyatott sikátorait. Saját múltját kutatva megküzd az őt feltámasztó sötét erőkkel, különös ellenségekkel találja szemben magát, és valószínűtlen szövetségesekre lel. Miközben megtanulja kordában tartani új szuper képességeit, lassanként teljességében megérti mindazt, ami visszahozta őt az élők sorába – és mindazt, amit maga mögött hagyott a Földön.

A Hellspawn egy új, sötét korszakot nyit Spawn történetében. Todd McFarlane pokoli teremtményét olyan szakmai nagyságok emelték a következő szintre, mint Brian Michael Bendis, Steve Niles, Ashley Wood és Ben Templesmith. Ők együtt újraértelmezték a pokolivadék mítoszát.

A Hellspawn: Pokolivadék-gyűjtemény 1. kötete a sorozat első nyolc részét tartalmazza. A történeteket… (tovább)

Eredeti cím: Hellspawn 1-8.

Infinity, 2018
224 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786158084734 · Fordította: Kóbor Róbert · Illusztrálta: Bill Sienkiewicz, Ashley Wood

Spawn / Az Ivadék (Al Simmons)

Virág_Balázs_Face I>!
Brian Michael Bendis – Steve Niles: Hellspawn – Pokolivadék-gyűjtemény 1.

Ez egy magasabb szint…. s mélyebb is…. érted…
itt már elengedtünk mindent, ami a földi léthez köt
itt már alámerültünk a mocsokba, ami az emberi lélek maga, a betegség és az állati létérzés körbezár
itt már körülvesz a rothadás, az enyészet, nyomaszt a bűn bűze s terhel a súlya
itt az árnyékok lélegeznek
ez egy másik valóság, de valóság
ez egy átváltozás… benne… bennem… benned

Brian Michael Bendis – Steve Niles: Hellspawn – Pokolivadék-gyűjtemény 1.

Nem egy könnyű olvasmány. A rajzi világról egyáltalán nem egy képregény jut először az eszembe, hanem egy sötét, utópisztikus, a legmélyebb félelmeinkkel teli hely.
Megakartam ismerni Spawn világát. Nesze nekem, hát most megkaptam. Eléggé nehéz követni a történetet. Később persze azért értelmet nyernek egyes részek, ahogy haladunk előre. Eredetileg nem ezt a kötetet akartam megrendelni (elrontottam a rendelést), de nem bántam meg. Igaz hogy a képi világa nem az én ízlésemet tükrözi, de művészi szempontból nézve, viszont ennél egyedibb hangulata már nem is lehetne.

peterszebeni I>!
Brian Michael Bendis – Steve Niles: Hellspawn – Pokolivadék-gyűjtemény 1.

Inkább művészeti albumnak tartom mint képregénynek.
Ashley Wood rajzai nagyon igényesek, egyediek, viszont mintha minden oldal külön önálló koncepció lenne, amit egy galéria falára tennél ki, nem pedig egy képregény vagy történet szerves eleme. Vagyis nem igazán áll össze egésszé. Ugyanez igaz a történetre is, amolyan csapongó epizódok halmaza, sokszor nem igazán tudtam követni mikor mi történik, vagy ki kicsoda, és nem alakult ki bennem semmilyen kötődés bármelyik karakter iránt. Vagyis egyáltalán itt beszélhetünk karakterekről?
Egy képregényes formába öntött művészeti kísérlet, amit mindenképpen érdemes kipróbálni. Egyedi, de számomra nem igazán szerethető.

rex501>!

Spawn: Rengeteget küzdöttem, hogy azzá váljak, amivé… merjen csak bárki vagy bármi mást állítani! Nem szolgálok urat, és nem is fogok. Spawn vagyok.

Kapcsolódó szócikkek: Spawn / Az Ivadék (Al Simmons)
rex501>!

Spawn: A fényt szolgáljátok, de a kezetek ugyanúgy vérben ázik, mint az enyém. Ne fenyegessetek vagy ítéljetek el. Fogalmatok sincs mivel álltok szemben.

Kapcsolódó szócikkek: Spawn / Az Ivadék (Al Simmons)

Hellspawn sorozat · Összehasonlítás