Magnus-ház (Mutánsvilág 1.) 31 csillagozás

Brian Michael Bendis: Mutánsvilág – Magnus-ház

Az Új Bosszúangyalok és az X-Men közös története egy olyan világról, ahol a mutáns az uralkodó faj, és az ember a kisebbség.

A „Káosz” eseménye után a Skarlát Boszorkány teljes letargiába esik, amint tudatosul benne, mit tett. Azt hitte, jóváteheti, ha az egész világot mutáns utópiává formálja. Magneto nagy álma valóra vált, de ehhez az Angyaloknak is lesz egy-két szavuk!

E nem mindennapi történet szerzője az Eisner-díjas Brian Michael Bendis (A csodálatos Pókember, Az Új Bosszú Angyalai), rajzolója pedig Olivier Coipel (A Bosszú Angyalai). A Mutánsvilág minden Marvel-rajongó számára kötelező olvasmány!

Eredeti megjelenés éve: 2006

Kingpin, 2008
96 oldal · ISBN: 9789638766199 · Fordította: Harza Tamás · Illusztrálta: Olivier Coipel, Tim Townsend

Dominik_Blasir>!
Brian Michael Bendis: Mutánsvilág – Magnus-ház

Bár az alapötlet (Wanda/Skarlát Boszorkány az elmúlt időszak szenvedései után olyannyira elborul, hogy megváltoztatja a valóságot egy olyan világgá, ahol a mutánsok minden vágya teljesül – vagyis ők uralkodnak a Földön) tetszik, a megvalósítástól nem dobtam el az agyam.
Nem mintha különösebben rossz lenne – korrekten pörgő cselekmény, érdekes háttérvilág –, de ugyanaz a problémám, mint általában az ilyen nagy eseményeknél: túl kevés, ez így csak gyors körkapcsolás a problémán, és igazán nem foglalkoznak vele. További mínusz pont Rozsomákért, mint főszereplő.

Kilgores>!
Brian Michael Bendis: Mutánsvilág – Magnus-ház

Most megpróbálkozom a lehetetlennel: értékelni egy olyan kötetet, amely a Káosz kvázi közvetlen folytatása, de a Mutánsvilág eseménynek az első fele, azaz még nincs vége. Szóval nem éppen egy kerek, lezárt valami.

Maga a felvetés érdekes, a megvalósítás számomra kicsit furcsa. Értem én, hogy utópia, de alapjában véve kicsit ellentmondásosnak vélem, hogy több száz millió mutáns és a szerencsésebb sapienek mind boldogan éljenek, legfőbb vágyuk beteljesülésével, és ezek ne ütközzenek egymással. Ettől persze az alapokat még mindig jónak tartom, de önmagában nem eléggé kidolgozottnak.

Azonban, hogy jót is írjak, a történet tényleg feszes, cseppet sem hagyja elkalandozni az olvasót, aki egy ismerős világban teljesen elveszettnek is érezheti magát, hogy kedvenc (vagy gyűlölt) karakterei jelen esetben milyen utat járhattak be. Az is tetszett, hogy Bendis megint több kevésbé agyonhasznált karakterrel is dolgozik (Köpeny!) és az ismertek közül is Rozsomákot tették meg főbb szereplőnek, aki ilyen eseményeknél ennyire nem szomott előtérbe kerülni. Azért remélem a történet második fele tud javítani.

Kingpin, 2008
Razor P>!
Brian Michael Bendis: Mutánsvilág – Magnus-ház

A Mutánsvilág (eredeti címén House of M) egy elég nagy horderejű, a Marvel-univerzumot, különösen a mutánsos címeket hosszú időre meghatározó esemény volt, aminek a hatásai a mai napig érződnek, így épp ideje volt már sort kerítenem rá.
Jelen kötet a minisorozat első négy részét gyűjti össze. Hőseink nem igazán tudják mit is kezdjenek a Skarlát Boszorkánnyal, ezért Genoshára utaznak, ám valaki más már lép helyettük, és egy villanás után már az új világban találjuk magunkat, ahol a régire látszólag nem emlékezik senki. A Mutánsvilágnál az a fura helyzet állt elő, hogy bár önmagában is olvasható és megáll a helyén, a kapcsolodó füzetek itt pont pluszt adhatnak a történethez, mivel a mini keretein belül ennek a világnak csak egy kis szeletét sikerült bemutatni. Ha már történet, szerencsére Bendis szépen lassan építkezik, kellő alapot épít a későbbi várható nagy bunyóhoz.

pelikanbence>!
Brian Michael Bendis: Mutánsvilág – Magnus-ház

Még 2013-ban kaptam Névnapomra ajándékba ! :) Egy igazán különleges történet, amelyben Wanda Maximoff megváltoztatja a világot úgy, hogy mindenkinek teljesül a vágya. Kedvencem ez a képregény ! :)

zsof>!
Brian Michael Bendis: Mutánsvilág – Magnus-ház

Lehet, hogy sorba kellett volna olvasnom, akkor, amikor ez játszódik. De igazból így is teljesen érthető volt, mert 1 hete olvastam az eredeti szálat. Jöhet a 2. rész!

Razor P>!

– Na jó, csapjunk bele. Ki volt az első mutáns? Jézus vagy Mózes nem számít. A hivatalos verziót kérem. Ki volt az első mutáns?
– Öö.. nem Namor herceg?
– Úgy van. Ő volt az. Csak nem előre olvastál?
– Nem, tanárnő, csak… az anyukám teljesen bele van zúgva.

Mutánsvilág sorozat · Összehasonlítás