Angyalok ​és Mutánsok (Mutánsvilág 2.) 27 csillagozás

Brian Michael Bendis: Mutánsvilág – Angyalok és Mutánsok

A Mutánsvilág Skarlát Boszorkány műve. Miután a „Káosz”-ban összeomlott, valóságtorzító képességével átformálta a világot olyanná, amilyenről az apja, Magneto álmodott: ahol a mutánsok vannak hatalmon, és az emberek a kisebbség.

Mindenki vágya valóra vált, ám egy kis ellenálló csoport – az egykori új Bosszúangyalok néhány másik hőssel karöltve – fellázad a rendszer ellen. Rozsomák az egyedüli, aki emlékszik a régi világra, de szép lassan a többieknek is eszébe jut. Rájönnek, meg kell támadniuk a Magnus-házat, hogy visszaállítsák a régi rendet.

De vajon ez elég lesz-e ahhoz, hogy visszakapják a saját világukat? És vajon tényleg Magneto az egésznek a mozgatórugója?

A Mutánsvilág története ebben a kötetben ér véget.

Eredeti mű: Brian Michael Bendis: House of M

Eredeti megjelenés éve: 2006

Kingpin, 2009
102 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789638826411 · Fordította: Harza Tamás · Illusztrálta: Olivier Coipel, Tim Townsend

Kilgores P
Brian Michael Bendis: Mutánsvilág – Angyalok és Mutánsok

Folytatva az első felének értékelését, nem, sajnos nem sikerült javítani. Kis túlzással egy nagy bunyóval, amolyan klasszikus esemény módival sikerült lezárni a sztorit, miközben a status quo az egyik szélsőségből a másikban végzett. Nem szeretnék spoilerezni, aki elolvassa, szerintem érti mire gondolok.

Továbbra is tartom, hogy az ötlet nem rossz, de sok dolgot jobban ki kellene fejteni: karakterek új háttere, tényleg olyan rossz-e ez az új világ, stb. Lehet, hogy a tie-in történetek ebben jelen esetben segítenének, de nem ez az eddigi tapasztalatom.

ftamas
Brian Michael Bendis: Mutánsvilág – Angyalok és Mutánsok

Nekem maga a történet tetszett, viszont a befejezés nem. Igazából úgy éreztem nincs is befejezés…

Dominik_Blasir
Brian Michael Bendis: Mutánsvilág – Angyalok és Mutánsok

Lényegében a szokásos grandiózus Marvel-esemény szindróma második fele: nemcsak a felvezetés volt nagyon gyors egy ennyire jelentős változáshoz, hanem a megoldása is. Örültem, hogy pár kérdés (biztos, hogy annyira rossz ez a Mutánsvilág? / mi van az olyan alakokkal, mint Sólyomszem?) felmerült, de azért nem bántam volna ennél bővebb kifejtést is (pedig voltak kifejezetten ötletes és erős jelenetek). Csapatösszeszedés, sok (amúgy látványos) csata, és végül egy nagyon ügyes befejezés, ami legalább annyi kérdést felvet, mint ahányat megold.

Razor SMP
Brian Michael Bendis: Mutánsvilág – Angyalok és Mutánsok

Az előző kötet végén megkezdődött az Angyalok és az X-Men tagjainak összeszedése. A második kötet innét veszi fel a fonalat. Ahogy az már az ilyen nagy eseményeknél megszokott, a történet vége egy jókora pofonváltásba fut ki, de szerencsére Bendis néhány jól elhelyezett csavarral feldobta ezt, a befejezés pedig ütősre sikeredett.

Doctor_Manhattan
Brian Michael Bendis: Mutánsvilág – Angyalok és Mutánsok

Nem tudom, mennyit vehetett el az élményből, hogy a végső fordulatot már régóta ismertem, de mivel elsősorban a repetitivitásával volt problémám, így nem tulajdonítanám előbbinek a valamivel alacsonyabb pontot. Bendis továbbra is jól mozgott világában, viszont az események tényleges kidolgozását ezúttal felváltották karakterei fájdalmas aha-élményei. Fontos olvasmány mind az X-men, mind pedig a Bosszúállók kedvelői számára.

pelikanbence
Brian Michael Bendis: Mutánsvilág – Angyalok és Mutánsok

Még 2013-ban kaptam Mikulásrara ajándékba a Jóságos Mikulás Bácsitól ! :) Egy igazán különleges történet, amelyben Wanda Maximoff megváltoztatja a világot úgy, hogy mindenkinek teljesül a vágya. A befejező kötet szépen megrajzolt és igazán epikus lett. Kedvencem ez a képregény ! :)

Mutánsvilág sorozat · Összehasonlítás