Fenegyerek ​7. (Fenegyerek 7.) 26 csillagozás

Brian Michael Bendis: Fenegyerek 7.

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Stephen Strange (Doktor Strange) · Fenegyerek (Matthew Michael „Matt” Murdock) · Natasha Romanova, a Fekete Özvegy · Howard, a kacsa

vicomte P>!
Brian Michael Bendis: Fenegyerek 7.

Bendis ismét megbízhatóan szállította a Fenegyerek új gyűjteményes kötetében azt, ami a legnagyobb erőssége: a street level szintű hősöket, akik félisteni szintű szuperképességek nélkül, de számos nagyon is emberi kétséggel küzdve és a hibával megverve próbálnak a saját meggyőződésünknek megfelelően jót cselekedni. Még akkor is, ha emiatt túl gyakran kell szembenézniük azzal, hogy olyan lépésekre kényszerülnek, ami miatt erős morális kétségek között őrlődnek.
Fenegyerek élete ebben a runban a szuperhős átlagnál is sokkal skizofrénebb, mivel már egy éve kell azzal küzdenie, hogy nyilvánosságra került, hogy Mat Murdock a Fenegyerek. Ezt persze hivatalosan folyamatosan tagadja, hiába van folyamatos újságírói zaklatásnak és számos egyéb ezeknél jóval komolyabb atrocitásnak is kitéve. Főként mivel az alvilág előtt nem csak elismerte a kettős identitását, mert miután leverte a Vezért, kikiáltotta magát új Vezérnek. Ráadásul meg is nősült – de a házassága a kettős identitása miatt rövid időn belül zátonyra is futott…
Ebben a részben az előzőkhez képest kevésbé drámai fordulatok vannak. A fő történetszálban feltűnik Fekete Özvegy, aki egy politikai játszma áldozatává vált és Fenegyerek egykori barátnőjeként nála próbálja meg kibekkelni azt az időt, míg rájön, hogy mi miatt is került a kereszttűzbe. Ezzel párhuzamosan a Murdock/Fenegyerek korábbi tetteinek a következményei is tovább gyűrűznek, így a személyes drámák és az alvilággal való felemás kapcsolat is fókuszban marad.
Bár nem emelkedik ki a runból ez az epizód, de a szokásos szórakoztató és szellemes és szarkasztikus párbeszédek és a politikai vonal beemelése számomra kellemes olvasmánnyá tette ezt a számot is.

Dominik_Blasir>!
Brian Michael Bendis: Fenegyerek 7.

A hetedik kötet némileg átvezetőnek érződik: bár nem tudom, hogy hova jutunk, de ahonnan elindultunk, az kellően nagy horderejű és kemény, hogy sokáig kelljen feldolgozni – itt még mindig ezek a következmények vannak a főszerepben. Ezúttal a mindig csábos Fekete Özvegy vendégszereplésével (akivel egyrészt remek párbeszédei voltak Mattnek; másrészt a saját kalandja is kifejezetten érdekesnek bizonyult) és egy újabb külső ellenféllel. A végére, azt hiszem, elértünk oda, ahova kellett (no meg egy merőben furcsa 65. számhoz, ami jópofa apró történeteket tartalmazott), úgyhogy izgatottan várom, hogy mivel fog még meglepni Bendis.

Brian Michael Bendis: Fenegyerek 7.

Az Alex Maleev stílusától erősen eltérő (és az egész Kingpin-féle sorozatból is kilógó, szerintem emiatt roppant félrevezető) borítókép alapján nem gondoltam volna, hogy ennyire jó kötetet vehetek kézbe – sőt, a sorozatban kedvencemmé vált.

Bendis visszahozza Matt életébe Natasha Romanovát, vagyis a Fekete Özvegyet, de nemcsak remek közös akciókkal kedveskedik, hanem rendkívül szórakoztató párbeszédekkel is, sőt, az Angyalok/SHIELD világpolitikai helyzetébe is bepillantást enged. Ahogy az eddigi kötetekben, itt is jelentős hangsúly van a Matt lelkivilágában zajló változásokon vagy épp megrekedéseken, és az ebből eredő problémákon. A harcok szinte mellékesek, persze most (és a következő részben is) épp olyan ellenfelet kap, aki rendesen padlóra küldi. Ráébreszti a főhőst, hogy szüksége van – és támaszkodhat – barátokra/szövetségesekre.

Záró rész: az elmúlt 14 hónapban Matt életét felkavaró történéseket foglalja össze, és mutatja be más szereplők szemszögéből (Pókember, Amerika Kapitány, Megtorló, Doctor Strange, Nick Fury). Több művész készítette, így gyakorlatilag pár oldalanként vált rajzolót. Fontos szerepe van a következő kötet felvezetésében és a – főleg a Stranggel folytatott – párbeszédek szépen mélyítik a lélektani vonatkozásokat. Összességében elég vegyes élményt ad, de ha rövid jelenetek füzéreként tekintek rá, ahol a stíluskülönbözőség az eltérő nézőpontokra utal, helyére kerül ez a rész is.

Ráadás anyag: a Fekete Özvegy egyoldalas adatlapja; pár egészoldalas feliratmentes borítókép (Fenegyerek különféle korszakából, nem e kötethez fűződnek).

fowler P>!
Brian Michael Bendis: Fenegyerek 7.

Régen írtam már a Kingpin Fenegyerek soráról, pedig most már hosszú évek óta a kiadó egyik legszínvonalasabb sorozatáról van szó. Ebben a kötetben ráadásul parádés vendégszereplőgárda teszi tiszteletét, hiszen itt van a Fekete Özvegy, Nick Fury, aztán később Pókember, Amerikai kapitány, a Megtorló és Dr. Strange is (és pár képkocka erejéig az Angyalok).

A sztori továbbra is kőkemény, Bendis és Maleev egyik legjobban sikerült szériájának újabb epizódja. Spoilerezés nélkül nehéz lenne magáról a történetről írni, ezért legyen elég annyi, hogy a kialakuló helyzethez köze van ugyan az Angyaloknak, a Hidrának és a SHIELD-nek is, Fenegyerek mégis kvázi kívülállóként, az Özveggyel való kapcsolata miatt csöppen az események közepébe, aztán persze ahogy kell, nyakig merül benne. Szerencsére a Bendis-Maleev-éra még legalább 3 kötet erejéig (a 81. számig) kitart, így a sztorinak még koránt sincs vége.

Az egyetlen dolog, amit megint csak nem értek (hasonlóan a Póknő kötethez ) az a borítóválasztás. Értem persze a 65. szám jelentőségét és különlegességét, meg nyilván ízlések és pofonok, de én fix, hogy a 62. vagy a 63. – na jó, fix, hogy a 63. :) – szám borítóját választottam volna. Ettől még a kötet ötcsillagos – kár, hogy újabb egy évet kell várni a folytatásra.

Mircsi>!
Brian Michael Bendis: Fenegyerek 7.

Vicces ez a kötet, mert szegény Matt inkább mellékszereplő lesz a Fekete Özvegy mellett, akire éppen vadásznak. Amerika kapitány kameozott egy picit, ezt értékeltem – elfogta Madam Hidrát, de ennek csak Natasha miatt volt jelentőssége. Nekem kicsit felejthető volt ez a rész, főleg az eddigi részekhez hasonlítva.

peterszebeni I>!
Brian Michael Bendis: Fenegyerek 7.

Az első Fekete Özvegyes történet egészen szórakoztató volt, és Maleev rajzai mint mindig, gyönyörűek. A másodikat én erősen feleslegesnek éreztem, szinte semmit sem tett hozzá a cselekményhez, és igazán új megvilágításba sem helyezte az eseményeket a történet elejének különböző szemszögekből való ábrázolása.
A kötet borítója viszont szerintem borzalmas, nem értem, miért erre esett a választás, először majdnem meg se vettem miatta, mert azt hittem, a beltartalom is ilyen lesz… :/

zsof>!
Brian Michael Bendis: Fenegyerek 7.

Kedvelem a Fenegyerek sztorikat, de szavakkal értékelni nem tudom.. még mindig…

fowler P>!

[Dr. Strange] – Valójában miért jöttél ide?
[Matt Murdock] – Bocsánatot kérni. Részben. Illetve reméltem… hogy elmondod amit a parkban szerettél volna… mielőtt faképnél hagytalak.
[Dr. Strange] – Azt akartam mondani… hogy a mostanában körülötted zajló dolgokról eszembe jutott egy mondás, amit az Ősmágustól hallottam… Csak nem az, hogy: „Mindig a kiálló szöget fogják beverni?” Nem, így szól: „Még egy jó úszót is elsodorhat a folyó.” Még 1309 hasonló mondást tudok… de úgy látom, nem vagy az a bölcselkedő típus.
[Matt Murdock] – Nem igazán.

FélszipókásŐsmoly P>!

Uraim, ezt jól megszívták. Összekerültek a világ egyik legjobb szuperkémjével, akinek a szívatás az egyik szakterülete…

Kapcsolódó szócikkek: Natasha Romanova, a Fekete Özvegy

– Ki hív?
– Howard.
– Ki az a Howard?
– Fury üzent.
– Ez a kódneve?
– Nem, Howard kacsára utal.
– Nem értem.
– Howard, a kacsa. A kacsákat levadásszák.

Kapcsolódó szócikkek: Howard, a kacsa
JGabesz>!

De akkor is tudom, hogy szeretlek. Mert még azt is megadom neked, ami ellen minden porcikám tiltakozik.

Fenegyerek sorozat · Összehasonlítás