Alfőnök (Fenegyerek 1.) 33 csillagozás

Brian Michael Bendis: Fenegyerek 1. – Alfőnök

A ​Vezér megvakult. Gyengeségét kihasználva ellenlábasai beférkőznek legbelsőbb köreibe, és kivégeztetik. Ám ezzel még nincs vége.
Eközben valaki Fenegyerek életére tör. Egyre nyilvánvalóbb lesz, hogy ez a valaki megtudta a Vezértől Matt Murdock titkát. Amely titok több kézen keresztül átfutva, de végül bekerül az újságokba. Onnantól már mindenki tudja.
Fenegyerek életének legbrutálisabb időszaka érkezik el ezzel. A lesifotósoktól a szuperbűnözőkig mindenki igyekszik betörni az életébe, pillanatnyi nyugta sem lesz.
De a titoknak ára van: ha sikerül bizonyítani, hogy Matt Murdock tényleg azonos Fenegyerekkel, nem csak az ügyvédi kamarából rúgják ki, de a hivatali eskü megszegése miatt azonnali börtön vár rá. Szeretteire pedig bosszúéhes ellenségeinek hada.

Fenegyerek legjobb korszaka, amellyel írója – Brian Michael Bendis – elnyerte a legjobb történetért járó Eisner-díjat. Bendis jegyzi kiadónk eddigi összes Bosszú Angyalai-kötetét, de egészen másképp írja… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2002

Kingpin, Budapest, 2013
136 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155090110 · Fordította: Harza Tamás · Illusztrálta: Alex Maleev

Rodwin
Brian Michael Bendis: Fenegyerek 1. – Alfőnök

Végre megszereztem az első kötetet, így elkezdhettem a sokak által dicsért Fenegyerek sorozatot. Lelkesen minden évben megvettem eddig az ősszel aktuális részeket. Mint, ahogy vártam nem is csalódtam, Zseniálisan jó képregénykötet volt.
A Netflixen futó sorozatnak hála, nagyjából képben voltam, hogy ki kicsoda, de azért az csak az alapokhoz elegendő, a Marvel kusza hálójához.
Matt Murdock jól menő ügyvéd egy tárgyalása után, mint sokszor, elég nagy zűrbe került. A Pokol Konyhájában akár ez lehet mindennapi esemény.
Főbb szerepekben egy rakás alvilági figura, egy ifjú titán Chicago-ból, és persze a vezér Wilson Fisk. Az alvilágban bizony vannak íratlan szabályok, és ki ezt megszegi magára vessen.
A rajzok pedig hihetetlenül passzoltak a sötét történethez. Alex Maleev nagyot alkotott, ezzel a noir stílussal. A szöveg nélküli fejezet pedig szintén nagy húzás volt a Marveltől.
Ahogy nézegettem a képkockákat szinte Fenegyerek vakságával azonosultam.
Minden képregényrajongónak kötelező darab!

Razor SMP
Brian Michael Bendis: Fenegyerek 1. – Alfőnök

Évekkel ezelőtt, még viszonylag újoncként ismerkedtem a Marvel képregényes univerzumával, amikor lépten-nyomon belefutottam Bendis Fenegyerek-történeteinek dícséretébe. Persze eldöntöttem, hogy akkor azt bizony elolvassuk, de a terv csak terv maradt, így örültem, amikor a Kingpin bejelentette jelen kötetet.
Fenegyerek karakterét csak alapjaiban ismerem (vak ügyvéd, kifinomult egyéb érzékekkel), de ez bőven elég volt a történet élvezetéhez. Bár nem mindig vagyok az időben ide-oda ugrálós sztorik híve, Bendisnek sikerült ezt jól megvalósítania: a magas labdák után (a Vezér és a Murdock elleni merényletek) szépen lassan megismerjük egyrészt az okokat, másrészt a következményeket. Számomra különösen tetszett a kötet vége: lehetsz az alvilág legrettegetebb vezére, akit sokan szeretnének holtan látni, de ha csak egy ember is van, aki szeret, akkor az ellenfeleidnek rossz lesz, nagyon rossz…
Alex Maleev rajzai teszik fel a pontot az i-re. Ehhez a történethez pont az ő – jó értelemben vett – sötét stílusára volt szükség, ráadásul kiválóan képes az érzéseket megjeleníteni, ami különösen a szavak nélküli fejezetben csúcsosodik ki.

akimojka P
Brian Michael Bendis: Fenegyerek 1. – Alfőnök

Remek történet, sötét hangulatú képekkel. A néhány oldalas szöveg nélküli részek zseniálisak. A képek „némasága” erős kontrasztot alkot Fenegyerek vakságával. Jóval többet nyújt az egész. Az időugrás elhelyezése néha zavaró, nem tudom, hogy az eredetiben is így van-e megoldva, de teljesen felesleges, mert követhető lenne kevésbé tolakodóan is. Beszerzem a folytatást, az biztos.

Kilgores P
Brian Michael Bendis: Fenegyerek 1. – Alfőnök

Számomra a szuperhős képregényeknek van egy alcsoportja, amely mindig is közelebb fog hozzám állni. Ezek a földhöz ragattabb történetek, melyeknek hősei, vagy inkább igazságosztói szuperképességek nélkül vagy valamilyen “gyengébb” erő segítségével törlik fel az utca mocskát. Ilyenek az igazán jó, nyomozós Batman történetek, de említhetnénk Zöld Íjászt vagy akár Fenegyereket is.
Bendis és Maleev sorozata ezt a kis zsánert pörgeti a maximumra, méghozzá úgy, hogy ez igencsak egy felvezető része volt egy hosszabb történet folyamnak. Bendis igazán ügyesen írja a karakter önálló történetét, és talán ez az a világ, ahol ő igazán elemében van, nem a csapat képregények. Egyszerre kacsint ki a tágabb Marvel univerzumra és nyújt szórakozást az olyan olvasó számára, aki még nem ismerkedett meg vagy nem is akar komolyabban megismerkedni a latex gúnyások világával, mivel minden fontos múltbéli esemény valamilyen módon magyarázatra lel (ami esetleg mégsem, arra ott vannak a dokumentációk).
Ezt egészíti ki Maleev nem mindennapi illusztrációja, aki referenciák és modellekről készült fotók segítségével készült digitális rajzaival teljesen életre kelti a noir hangulatú Pokol Konyháját.
Egyetlen fájdalmam csak a kiadás. És itt most nem a szokásos puhakötés/kis méret hisztit hoznám fel, mivel szerintem ezzel semmi baj sincsen. Azonban hihetetlen, hogy nyomdatechnikailag mennyire gyenge minőségű egy kötet. Tegyetek mellé egy magyar Walking Dead kötetet és szerintem mindenkinek világos lesz, miről beszélek.

fowler P
Brian Michael Bendis: Fenegyerek 1. – Alfőnök

Brian Michael Bendis egy zseni. Alex Maleev egy zseni. A minimum, amit a nevük által fémjelzett Fenegyerek-széria magyar megjelenéséről elmondhatunk az az, hogy „végre”. Illetve azt, hogy „még”. A sztori ugyanis nem itt végződik (bár nem is itt kezdődik, mindazonáltal jó választás), és nem akármilyen fejleményeket tartogat. Úgyhogy vegyétek, olvassátok, még-még, Fenegyereket a népnek!

vöri P
Brian Michael Bendis: Fenegyerek 1. – Alfőnök

Fenegyerek is azon szuperhősök egyike, akik ugyan csak később jutottak el hozzánk, ennélfogva kevésbé ismertek, pedig szerintem bőven az eredetibb és érdekesebb karakterek közé tartozik. A különlegessége a képregény hangulatán is érződik – kiemelném itt, hogy a szöveg nélküli, csak képekből álló fejezet is mennyire élvezhető, pedig általában inkább tartok az ilyesmitől. Aki esetleg idegenkedik tőle, hogy szuperhősös képregényt olvasson, mert nem érzi annyira magáénak a műfajt, ajánlom, hogy inkább a Fenegyerek kötetekkel kezdjen, mindenképpen érdemes olvasni!

Kopaszkutya84
Brian Michael Bendis: Fenegyerek 1. – Alfőnök

Eddig csak néhány Daradevil képregényt olvastam (az Ultimate Marvel féle eredettörténetet), de azok kicsit sem fogtak meg. Ez viszont nagyon tetszett. Kellően sötét, komor volt. Végig lekötött. A rajzok gyönyörűek voltak, teljesen passzoltak a történethez. A szöveg nélküli fejezet remek volt és ötletes. Érdekes volt olvasni a hozzá készült „forgatókönyvet”.

jardo
Brian Michael Bendis: Fenegyerek 1. – Alfőnök

Imádom, teljesen a rabja lettem Daredevilnek. Megint egy koszos, mocskos miliő, a hétköznapi emberek szintjén megjelenő problémák, és az utca kegyetlen törvényei. Kevés verekedés és akció, több lélektani rész, de még ez is kifejezetten izgalmas. A rajzok kicsit karcosak, de igazából pont passzolnak a sztorihoz, és a színek között is a fekete, a szürke és a barna dominál. Remek kötet.

Fenegyerek sorozat · Összehasonlítás