Új ​titkos háború (Az Új Bosszú Angyalai 0.) 25 csillagozás

A Marvel Univerzum történetének legsötétebb fejezete

Nick Furynak, a SHIELD néven ismert békefenntartó alakulat igazgatójának tudomására jut, hogy egy idegen ország, Latvéria alattomban terrorcselekményekre bérel fel bűnözőket. Mivel az amerikai kormány megtiltja Furynak, hogy cselekedjen, összetoboroz néhány szuperhőst – Rozsomákot, Pókembert, Fenegyereket, Amerika Kapitányt, Fekete Özvegyet, és Luke Cage-et –, hogy inkognitóban utazzanak el Latvériába, és hárítsák el a veszélyt. Ám e titkos akció jóval súlyosabb következményekkel jár, mint ahogy azt gyanútlan hőseink gondolták…
A történet írója a Marvel egyik legnépszerűbb szerzője, Brian Michael Bendis, festője pedig az olasz grafikusművész, Gabrielle Dell'Otto

Titkos Háború címen is megjelent.

Eredeti mű: Brian Michael Bendis: Secret War

Kingpin, 2008
128 oldal · ISBN: 9789638766182 · Fordította: Benes Attila · Illusztrálta: Gabriele Dell'Otto

Kapcsolódó zóna

!

Marvel

577 tag · 652 karc · Utolsó karc: 2019. május 19., 21:55 · Bővebben

Pókember (Peter Parker) · Amerika Kapitány (Steve Rogers) · Fenegyerek (Matthew Michael „Matt” Murdock) · Nick Fury

Dominik_Blasir
Brian Michael Bendis: Az Új Bosszú Angyalai – Új titkos háború

Bendis rövidke kitérője a „nagy” események között – középpontban Fury-val, aki mostanra megcsömörlött a politikától, és végre cselekedni is akar.
Meglepően jó stílusú történet volt ez: izgalmas (de szerkezetének köszönhetően kiszámítható) cselekmény, remek szereplők közti összhang (Pókember! Fenegyerek! Logan! Luke Cage! és még a Fantasztikus Négyes is betoppan!), könnyed humor, átláthatatlan csaták, némi rejtély, bár nem épp a bonyolult fajtából, na és persze a nagyon sötét hangulat. Ez utóbbi főként a festett oldalaknak köszönhető – néha nekem már túl sötét is volt, mert nem nagyon lehetett kivenni, éppen mi történik / ki szerepel az adott oldalon, viszont egyébként tetszettek, jól mutatnak, különösen a robbantások, a romos város, a tájképek.
Hangulatos és hatásos minisorozat, emlékezetes kötet. Soha rosszabbat.

Kilgores
Brian Michael Bendis: Az Új Bosszú Angyalai – Új titkos háború

Ez a kis „kitérő” kötet történetileg biztosan Bendis legjobbjai között van, mivel hozza, amihez ért és nem csak egy hatalmas bunyó, rengeteg karaktert felvonultatva. Sőt, maga a csapat összetétele is igen érdekes és mert kiszakadni a sablon BA történetekből és felállásból.

A rajzokkal azonban akadtak problémáim. Bár én az igazi klasszikus grafit-tus-színezés híve vagyok, nem dobok el egy képregényt, csak azért mert festett. Valahogy azonban Dell'Otto illusztrációt túl sötétnek, néhol nehezen kivehetőnek találtam.

Ettől függetlenül remek történet, örülök, hogy újra megjelent itthon az NMK-ban, mert a régi kiadás már eléggé recsegett, nem egy tartós kiadvány.

Kingpin, 2008
Razor SMP
Brian Michael Bendis: Az Új Bosszú Angyalai – Új titkos háború

A történet két idősíkon játszódik: kisebbrészt a visszaemlékezések a Káosz eseményei előtt, nagyobb részt a jelen idejű szál pedig már az után játszódik. A két idősík rendszeresen váltakozik, így fokozatosan tudjuk meg, mi történt a múltban, miért is állnak most a hősök támadás alatt. Ami némileg nálam rontotta az összképet az az, hogy a múltbéli szál a felvezetése után nagyon gyorsan le lett zavarva, Talán egy rövidebb jelenbéli bunyóval több idő jutott volna a múltra.
Bár a festett képregény nem újdonság nekem (sőt Stjepan Sejic nagy kedvencem ilyem téren), Dell'Otto munkásságával eddig csak borítókon találkoztam, így most először volt szerencsém hosszabban olvasni az ő stílusában. Nem mondanám rossznak, bár itt-ott azért el kellett gondolkodnom kit vagy mit látok.

Rodwin
Brian Michael Bendis: Az Új Bosszú Angyalai – Új titkos háború

A történet tetszett és a képek is így,hogy festve voltak. Ez volt az első ilyen képregény könyvem,de nem az utolsó.

nairad79
Brian Michael Bendis: Az Új Bosszú Angyalai – Új titkos háború

A sztori tetszett, de némelyik rajz nem jött át.Érdekes a fordulat Fury életében!Egy kicsit talán túlzottan is sötét a sztori, már majdnem túlzás.

zsof
Brian Michael Bendis: Az Új Bosszú Angyalai – Új titkos háború

A történet tetszett, főleg, hogy két idősíkon játszódik. De a festményes képregények – ezek szerint – nekem nem jönnek be. Kidolgozottak, csodálatosak, de annyira nem képregénybe való. És ez a Rozsomák ábrázolás…

Gubics_Attila
Brian Michael Bendis: Az Új Bosszú Angyalai – Új titkos háború

A történet 5 pontos, de a képek lehúzzák. Hiába vannak festve, nekem nem tetszenek.

TribeBubu

[Fenegyerek]: Kapitány, ha tudsz, kérlek, hívj erősítést.
[Nick Fury]: Félszemű Sas. Tízes szint. 44-es biztonsági kód.
[Amerika Kapitány]: Tony Stark, itt a Kapitány. Itt vagyok a…
[Pókember]: Anyuci…

(Kingpin, 2008)