Őrszem (Az Új Bosszú Angyalai 2.) 27 csillagozás

Brian Michael Bendis: Az Új Bosszú Angyalai – Őrszem

Őrszem a Raft börtönkomplexum mélyén volt bezárva. Fenegyerek barátja Fogy Nelson a segítségét kérte az elszabadult szuperbűnözőkkel szemben. Őrszem segített is neki, és kiderült, hogy elképesztő hatalom birtokosa: Vérontót egyszerűen kettétépte, és eldöntötte a harc végkimenetelét, majd eltűnt, mert jól tudta: ha egyszer elengedi magát, azzal egyúttal elkerülhetetlenül előcsalogatja legnagyobb nemezisét, az Árnyat, aki a Föld elpusztítását tűzte ki céljául, és legyőzhetetlen még az ő számára is.
Az új Bosszú Angyalai és a SHIELD felkutatják Őrszemet, majd felajánlják, hogy segítenek neki az Árnnyal szembeni csatában.
Összefogva az új Angyalok, az X-Men, a Nememberek, Namor, a Torpedó és a Fantasztikus Négyes megkísérlik, hogy szembeszálljanak azzal, akivel még Őrszem sem bír el: önmagával.

Eredeti megjelenés éve: 2006

Kingpin, 2008
98 oldal · ISBN: 9789638766168 · Fordította: Harza Tamás · Illusztrálta: Steve McNiven, Mark Morales

Kapcsolódó zóna

!

Marvel

646 tag · 769 karc · Utolsó karc: 2020. július 29., 03:25 · Bővebben

Dominik_Blasir>!
Brian Michael Bendis: Az Új Bosszú Angyalai – Őrszem

Meglepően érdekes. A későbbi kötetek alapján Őrszem nem tűnt egy különösebben egyedi vagy izgalmas szuperhősnek (nagyon erős, repül meg ilyesmi), ehhez képest itt meglepően szórakoztató dolgok derültek ki róla – nemcsak az áldokumentumosdi jópofa, de Bendis történetszövése is kifejezetten ütős.
Ettől függetlenül nem egy kiemelkedően jó kötet, viszont Őrszem eredettörténete mindenképp emlékezetessé teszi.

Kilgores P>!
Brian Michael Bendis: Az Új Bosszú Angyalai – Őrszem

Bár a nagyívű történet nem ebben a kötetben haladt a leggyorsabban, én ezt mégsem bánom, mert megkaptuk Őrszem, egy talán kevésbé ismert karakter újraértelmezését. Őrszemmel szívesen olvasnék még történeteket, érdekes karakternek tűnik, bár lehet, hogy hasonlóan nehéz lenne vele mit kezdeni, mint Supermannel. Az új eredettel kapcsolatban felemás érzéseim vannak: képregényben abszolút megállja a helyét, mégis egy filmben azért a képregények szerepét lecserélném áldokumentum filmekre és szerintem egy az eddigiektől akár nagyon különböző hangvételű Marvel filmet is kaphatnánk. A karakterek még mindig „ismerkednek” egymással, pontosabban, hogyan tudnak egy csapatként működni és ez hihetetlenül kínos és vicces jelenetek szülhet, csak a legjobbat, Póknőt és a feromon támadását említeném meg. :)
Az illusztráció oldaláról közelítve sem igazán találni kivetni valót, McNiven remekül vette át Finch helyét. Jöhet a következő!

Razor SMP>!
Brian Michael Bendis: Az Új Bosszú Angyalai – Őrszem

Az előző kötet végén Amerika Kapitánynak csak részben sikerült összeszedni az új Bosszú Angyalai csapatát, hisz a kitörésnél jelen lévő Őrszem nyom nélkül eltűnt. Az ő beszervezése viszont közel sem lesz egyszerű, igazi csapatok közti összefogásra lesz szükség. Természetesen a szuperhős-képregények szinte kötelező velejárója, a bunyó, itt sem marad el, ám Bendis szerencsére elég sok oldalt szentel Őrszemnek és az ő személye körüli rejtélynek, így nem fullad unalmas csihipuhiba a történet.

Gubics_Attila>!
Brian Michael Bendis: Az Új Bosszú Angyalai – Őrszem

Erős kezdés után (Kitörés) kicsit visszaesett a sorozat. Őrszemet az előző részben se szerettem, számomra unalmas, érdektelen karakter. A többieket viszont még mindig nagyon jól írja Bendis, tetszik, ahogy beszólogatnak egymásnak. Nagy plusszpont Emma Frost szerepeltetése, ő az egyik kedvenc Marvel karakterem. A rajzok jók, illenek a történethez, de McNiven se lesz a kedvencem.

JGabesz>!
Brian Michael Bendis: Az Új Bosszú Angyalai – Őrszem

Az Új Bosszú Angyalai következő megállója Őrszem fejébe vezet, de micsoda kitérő ez. Én kifejezetten örültem a kis intermezzonak, hisz így jobban megismerhettük a legújabb tagot, és nem is akármilyen módon. Bendis nagyon ért a meséléshez, és most is kitett magáért, egy egészen egyedi csavarral fűszerezve az eredettörténetet, és vezeti a szemünket paneleken át, amikhez a rajzok is gyönyörűen aszisztálnak. Nagyon ajánlott történet, különleges alkotás, és önállóan is megállja helyét.

ftamas>!
Brian Michael Bendis: Az Új Bosszú Angyalai – Őrszem

Alapvetően nem egész jó és szépen megrajzolt történet, igaz Őrszem karaktere nem igazán fogott meg. Viszont egész jó kis csapat lett ez.

Az Új Bosszú Angyalai sorozat · Összehasonlítás