Ezüst ​Szamuráj (Az Új Bosszú Angyalai 3.) 18 csillagozás

Brian Michael Bendis: Az Új Bosszú Angyalai – Ezüst Szamuráj

Az új Angyalok tudomást szereznek egy újabb szuperbűnöző hollétéről, aki a Raft börtönkomplexumból szökött meg a „Kitörés!” idején. Ő nem más, mint az Ezüst Szamuráj. Egy beugró tag, Ronin kíséretében a hősök Japánba utaznak, hogy elfogják, ahol ezernyi nindzsa és jakuza vár rájuk Madame Hidra vezetésével.
Amerika Kapitány leleplezi végre Póknő kettős játékát, az új Angyalok pedig nyilvánosan is bejelentik létrejöttüket, amelyhez J. Jonah Jamesonnak is egy lesz egy-két szava…

Eredeti mű: Brian Michael Bendis: The New Avengers 3. – Secrets And Lies

Eredeti megjelenés éve: 2006

Kingpin, 2009
116 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789638826442 · Fordította: Harza Tamás · Illusztrálta: David Finch, Danny Miki, Frank Cho

Kapcsolódó zóna

!

Marvel

577 tag · 653 karc · Utolsó karc: 2019. május 20., 17:15 · Bővebben

Kilgores
Brian Michael Bendis: Az Új Bosszú Angyalai – Ezüst Szamuráj

Talán ennél a kötetnék mondanám azt, hogy végére ért mind a csapat, mind az új nagyívű sztori felvezetése.

Ebből kifolyólag nem is volt, annyira akciódús. Nekem a kis kiruccanás Japánba tetszett, mégpedig két okból. Először is, szeretem ha tudomásul veszik, hogy nem csak a amerikai kontinens létezik és máshol is játszódik a történet. (Még akkor is, ha az a második legklisésebb hely, Japán) A másik pedig Echo Ronin karaktere, akit én a kesőbbi Moon Knight sorozatban ismertem meg, és vártam már, hogy máshol is találkozzam vele. (Most szomorú, hogy a David Mack részek nem lettek kiadva a Fenegyerek sorból, így nem is tudjuk Murdock miért őt ajánlotta és milyen a viszonyuk…)

A sztori vége vitathatlanul a tetőpont volt, Ms. Marvel szemszögéből. Egyedül az kár, hogy azt már Cho és nem Finch rajzolta, ami számomra elég nagy visszaesés volt.

Dominik_Blasir
Brian Michael Bendis: Az Új Bosszú Angyalai – Ezüst Szamuráj

Nehéz kiemelkedőnek tekinteni – némi akció Japánban (meh), némi alakoskodás meg kettős-hármas ügynökösködés Póknővel (meh), végül pedig az új Angyalok bejelentése (je!). Az első két szakasz annyira nem kötött le (Póknő eddig nem ragadt meg bennem igazán, ráadásul a harcok is eléggé közepesnek tűntek), viszont a végére, a (többé-kevésbé) Carol Danvers szemszögéből figyelt bejelentésnek jó hangulata és erősebb érzelmi töltete volt. A rajzok inkább a közepes alá, úgyhogy már csak ezért sem lesz egy emlékezetes kötet.

Razor SMP
Brian Michael Bendis: Az Új Bosszú Angyalai – Ezüst Szamuráj

Nos, a sztori lényege a fülszövegben le van írva. A történet kb. 2/3 az Ezüst Szamuráj körüli herce-hurcáról szól. Természetesen megy javában a kavarás, és a szuperbűnözőről is kiderül ez-az, de az események jó része nindzsa verésből áll. Ja, és végre felbukkan Ronin, aki már az előző két kötet címlapján is ott figyelt (gondolom a Kitörés! borítóján is ő akar lenni az arc nélküli csóka), bár olyan hű de nagy szerepe neki sincs, ráadásul a maszk mögött megbújó szereplő sem mondott sokat a wikipédia nélkül.
A kötet hátralévő részében Póknő végre feltárja a kis titkos ügyeit, illetve az új Angyalok a nyilvánosság elé vonulnak. Előbbi egy meglehetősen érdekes szál, ami nem is kerül lezárásra, utóbbi pedig nem egy humoros jelenettel szolgált.
A rajzokat illetően sajnos észrevehető volt a menet közbeni váltás. Ugyan ez nem von le a történet értékéből, de hasonló stílusú rajzolók alkalmazása egy fokkal jobb lett volna.

zsof
Brian Michael Bendis: Az Új Bosszú Angyalai – Ezüst Szamuráj

Érdekes események, érdekes dolgok derültek ki…kérem a következő kötetet!

nairad79
Brian Michael Bendis: Az Új Bosszú Angyalai – Ezüst Szamuráj

Wow!Amilyen jól indult, annyira unalmas lett a vége!Az eleje tetszett, a vége nagyon nem, és piszokul frusztrál, hogy elvarratlan maradtak szálak – és találjam ki, melyik kötetben lesznek elvarrva…
Azért egy 4est adok!

Az Új Bosszú Angyalai sorozat · Összehasonlítás