Kitaszítottak (A Hatalom kártyái 3.) 4 csillagozás

Brian McAllister: Kitaszítottak

Úgy tűnt, sikerült – legalábbis így hitték a kalandozók, a kártyák birtoklói, sőt maguk az istenek is…
De tévedtek: Chara-din megtalálta a módját, hogy letörje börtöne gátjait. Most arra törekszik, hogy kiterjessze hatalmát a Túlélők Földjének egészére, eszközei sokfélék, de mind sötét és félelmetes…
Ki szállhatna szembe vele?
A mágus, akit saját fajtája sem ismer el, s aki bűntudatával küszködve inkább ködös álmokba menekül?
A mutáns, akire szinte mindenki undorral tekint, és aki talán az egész Túlélők Földjét odaadná, ha az lehetne, ami a világégés előtt volt: jóképű elf férfi?
Vagy éppen a kiközösített varkaudar? Minek tenné, hisz Chara-din népének ősi vágyát teljesíti be?
Ki győzedelmeskedhet a halhatatlan felett?
Talán mindhárman… Talán egyikük sem.

Beholder, Budapest, 1996

Andru>!
Brian McAllister: Kitaszítottak

Ezt a részt élvezettel olvastam onnantól kezdve, hogy rájöttem, mit takar a kitaszítottak cím.
Jó volt a történet és örültem, hogy az eddig megismert szereplőkben nem kellett csalódnom. Szerintem az is jó volt, ahogy megoldotta az író az új szereplők színre kerülését és a régiek eltüntetését. A lezárása mondjuk furára sikerült, de nem baj. Belefér egy fantasyba minden. spoiler
Időnként itt is éreztem, amit korábban szétesősnek írtam. Most úgy veszem észre, hogy nem finomhangolt megoldások vannak, nem vezeti el a történetet lassan az író a végkifejletig, hanem elég hirtelen, direkt történéseket alkalmaz, kevésnyi magyarázattal. Mondjuk nem is férne bele több ekkora terjedelembe :)