A ​nagy felmelegedés 9 csillagozás

Klímaváltozás és a civilizációk felemelkedése és hanyatlása
Brian M. Fagan: A nagy felmelegedés Brian M. Fagan: A nagy felmelegedés

„Amikor ​hozzáfogtam ennek a könyvnek a megírásához, arra számítottam, hogy az ezer évvel ezelőtti időszak kutatása során majd magasabb hőmérsékleteket, elképesztő új mezőgazdasági technológiákat, a hirtelen napfényben fürdőző vidékeket, prosperitást és intenzívebbé váló hajózást találok. Az első fejezetekben valóban egy terményekben dúskáló, pezsgő Európa képe bontakozott ki, majd elkísértem a norvégokat az északi Atlanti-óceánon át vezető expedícióikon, amikor egy ideig a messze északon élő inuitokkal kereskedtek. Ez idáig rendben is lenne. De amikor az eurázsiai sztyeppékre, a nyugat-afrikai Szahel-övezetbe vagy az amerikai kontinensre utaztam, ott a történelem menetét is megfordítani képes, hosszú, pusztító szárazságot találtam.

A hangsúly itt a »hosszún« van. Az ezer évvel ezelőtti szárazságok nem több évig, hanem több generáción keresztül tartottak.”

Brian Fagan, a University of California, Santa Barbara antropológiaprofesszora a klíma és a társadalom… (tovább)

Eredeti cím: The Great Warming – Climate Change and the Rise & Fall of Civilisations

Európa, Budapest, 2012
272 oldal · ISBN: 9789630791342 · Fordította: Horváth Zita

Nikolett0907 P>!
Brian M. Fagan: A nagy felmelegedés

Brian M. Fagan: A nagy felmelegedés Klímaváltozás és a civilizációk felemelkedése és hanyatlása

Kicsit aggódtam, hogyan is fogok viszonyulni a könyvhöz, mert témáját tekintve nem egyszerű olvasmány.
Nem sokat tévedtem, de nagyon értékesnek tartom.
Egyes részek nagyon olvastatták maguk, persze akadtak kevésbé haladós, szárazabb, de összességében nagyon érdekesnek érzem.
Teljesen érthető nyelvezettel, de még így is utána kellett bizonyos részeknek olvasnom.
Nem bántam meg, tökéletes olvasmány volt a számomra.

Szencsike P>!
Brian M. Fagan: A nagy felmelegedés

Néha egész olvasmányos, máskor elég száraz, kissé tudományos, de számomra sok új infót adott. Igazából a legérdekesebb az a legutolsó fejezet volt, a mai generációk érdeke, hogy a jövő generációi ne szenvedjenek a maiak tetteinek a következményeitől. Egy ideális világban biztos megvalósulna egy komolyabb összefogás, de amilyen világban élünk, ez nehezen elképzelhető. De ne legyen igazam.