Saga ​2. (angol) (Saga 2.) 57 csillagozás

Brian K. Vaughan: Saga 2. (angol)

The smash-hit ongoing epic continues! Thanks to her star-crossed parents Marko and Alana, newborn baby Hazel has already survived lethal assassins, rampaging armies, and alien monstrosities, but in the cold vastness of outer space, the little girl encounters something truly frightening: her grandparents! Named one of Time Magazine's top 10 graphic novels for 2013

Image Comics, Berkeley, 2014
144 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781607066927 · Illusztrálta: Fiona Staples
Image Comics, 2013

Alana

ViraMors P>!
Brian K. Vaughan: Saga 2. (angol)

Sírástól a röhögésik a meghökkentőn a meghatón és a meglepőn keresztül van itt minden. Még sokkal jobb volt, mint az első kötet.
Átfutott a fejemen, hogy a kedvencem a narráció. Aztán az, hogy a párbeszédek. Meg a karakterek. Maradjunk annyiba, hogy az egész. Ja, és gyönyörű. Egyszerűen gyönyörű.
Imádom, csak így tovább!

Dominik_Blasir>!
Brian K. Vaughan: Saga 2. (angol)

Ami az első részben még esetleg hiányosság volt, azt mintha itt könnyedén sikerült volna kiküszöbölni.
Egyrészt a teljesen abszurd ötletekből még mindig nem ad alább Vaughan, különösen remek, amikor látszólag minden ok nélkül, minden jelentőség nélkül dob be olyan hülyeségeket, hogy az ember csak hüledezni és nevetni tud rajta. A humorát egyébként is nagyon bírom.
Másrészt varázslatos, ahogy kezdenek kibomlani a szereplők: egyre jobban megismerjük a múltjukat, egyre több interakciójuk van a többi karakterrel, és még a látszólag gonoszabb figuráknak is sikerül összetett jellemet adni.
Harmadrészt még a történet is egy fokkal magasabb fokozatra kapcsolt, remekül érnek össze a szálak, bukkannak fel újabb alakok – és akkor ki tudja még, hogy mi lesz a folytatásban.
Ezt most csak közel hibátlannak tudom tekinteni.

Mesemondó I>!
Brian K. Vaughan: Saga 2. (angol)

Kész, végem, halálosan szerelmes vagyok ebbe a sorozatba. A borítókba, a karakterekbe, a világba, a történetbe, a Hazugságmacskába… (főleg a Hazugságmacskába). Imádom a látványvilágát, a beszólásokat és a narrációt, a szerelmi szálat, mindent. Közben elkezdte olvasni a lakótárs is, mert nem értette, mire fel a sok röhögés meg levegőkapkodás…

Fearzone>!
Brian K. Vaughan: Saga 2. (angol)

Azert Philip K. Dick: Az ember a Fellegvarban c. konyve, elegge nagy hatassal volt a Saga-ra. :)

Zsuzsanna_Makai>!
Brian K. Vaughan: Saga 2. (angol)

Imádtam! A rajzok egyenesen csodásak, tetoválásnak valók. Minden más is tökre rendben volt, kivéve a gépem, ami miatt sajnos csak egy hónap alatt tudtam befejezni ezt a könyvet.Gondoltam rá, hogy kedvencelem is, de aztán erről letettem, nemtom, miért.Sokkal jobb volt viszont az első résznél, és kiforrottabb is.

Hollóhát>!
Brian K. Vaughan: Saga 2. (angol)

A második felvonás tanulsága: Egy béna ponyva nem csak a jó ízlés ellen vétek, hanem egykét fejvadászt is a nyakadra hozhat.

Oké. Eddig két részt olvastam, és már ott tartok, hogy az ’ellenséget’ is bírom. Még az idegesítő beszélő macskát is, aki csak egy szót tud rendesen kimondani. Legszívesebben magamhoz ölelném ezt az egész bizarr, véres és agyament világot. De csak képletesen, mert a puha borítós példányom nem biztos, hogy megköszönné.

Sárkánybaby>!
Brian K. Vaughan: Saga 2. (angol)

Nem, nincsenek szavak. Ezt olvasni kell, hogy az ember igazán átélje.
Csak annyit még: imádom, ahogy Hazel narrál, és imádom, ahogy Hazel narrál.

Balázs_Erőss>!
Brian K. Vaughan: Saga 2. (angol)

Sziporkázó fantáziával megírt történet, aminek nem szab határt semmi. Az ötletek kontrol nélkül tobzódnak, ez pedig nagyon friss sztorit eredményez. Még nem öt csillag, de már nagyon közel van hozzá!

FitzwilliamDarcy667>!
Brian K. Vaughan: Saga 2. (angol)

Még mindig nagyon jó. A karakterek is egyre jobban kibontakoznak, kapunk háttérsztorikat és már kezd átmenni igazi klasszikus űrkalandba. Továbbá nagyon jól mutatja a képregény a PTSD jeleket néhány karakteren. Viszont amikor spoiler nekem kicsit elsietettnek tűnt, nem volt igazán súlya, max három-négy panelt kapott és már mentünk is tovább.

Ebe_Endocott>!
Brian K. Vaughan: Saga 2. (angol)

Végtelen fantázia, sok abszurd humorral és sokféle érdekes állat hibriddel, NatGeon és Animal Planeten nevelkedett lelkemnek mindegyik kedves és ismerős.
Egy esetben az érzelmeimre is erősen kihatott, nem bírtam volna elviselni spoiler.
A borítóválasztást viszont nem értem, nem kapcsolódik ennek a kötetnek az eseményeihez.
Azt még meg kell jegyeznem, hogy a nem is annyira enyhén pornográf tartalmakra se a címkék, se a fülszövegek, se a kimagasló értékelések, se úgy nagyjából semmi nem készített fel, örülök, hogy nem rendeltem meg hirtelen felindulásból, olvasás előtt a magyar kiadást, csak gépen olvasgattam, a feleségem könnyen félreérthette volna az indíttatást.

Cobbler>!

Never worry what other people think of you, because no one ever thinks of you.

Chapter Twelve

LaBelle>!

[Alana] -That is the best book I've ever read.
[McHenry] -Cool.
[Alana] -"Cool"? McHenry, my entire outlook on existence has just been permanently altered.

30. oldal, 8. fejezet (Image Comics, 2014)

Kapcsolódó szócikkek: Alana
Cobbler>!

His parents didn't say a word, but the point of their lesson was clear.
Never forget.
Never forget the countless heroes who sacrificed so much. And more importantly, never forget those evil fucks with the wings.

Chapter Seven

Saga sorozat · Összehasonlítás