Saga ​10. (angol) (Saga 10.) 13 csillagozás

Brian K. Vaughan: Saga 10. (angol)

At long last, Hazel and her star-crossed family are finally back, and they’ve made some new…friends? This collection features the latest six chapters of the most epic adventure in comics, including the series' double-sized first issue back from hiatus.

Collects SAGA #55-60

Image Comics, Portland, 2022
170 oldal · ASIN: B0B82YNX4D
Image Comics, Portland, 2022
160 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781534323346 · Illusztrálta: Fiona Staples

Zsuzsanna_Makai>!
Brian K. Vaughan: Saga 10. (angol)

Leginkább arra volt jó ez a rész, h újra akarjam olvasni az előzőeket.
Hjaja, a kislányunk, Hazel hogy megnőtt már!
A vége, hogy hogy reagált a tűzre, nagyon megérintett, ha addig nem akartam volna újraolvasni az előző részeket, akkor az biztos megfordított volna.
A képi világa továbbra is csodás. A történet is halad, vissza-vissza is emlékezünk.

Mesemondó IP>!
Brian K. Vaughan: Saga 10. (angol)

Nagyon boldog vagyok, hogy végre visszatért ez a sorozat. Még mindig zseniális, a maga szürreális furcsaságával. Képileg és szövegben is nagyon nagyokat üt minden egyes fejezet. És közben megtartotta a humorát is.

ujhelyiz P>!
Brian K. Vaughan: Saga 10. (angol)

A Saga sorozat egy kissé furcsa stílusgyakorlatnak tekinthető, ahol egy család alapjaiban szegi meg a megosztó, háborús kulturális szokásokat, majd a hasonló Rómeó és Júlia történettel szemben a nehezebb utat választják: megpróbálnak túlélni egy ellenséges világban, és közben mégis támaszt nyújtani egymásnak. Az előző kötet brutális lezárása után pedig nem igazán lehet mást mondani, minthogy nincs más út, mint előre.

És ez az előrehaladás is nehéz – hiszen valamiből élni kell, a gyerekeknek ételt és támogatást nyújtani, miközben a világ még mindig folyamatosan háborúban áll, és ezért a szociális védőháló bizony nincsen a helyzet magaslatán. Ehhez képest a történet továbbra is adja azt az egyedi hangulatot, ami miatt nagyon szerettem az előző részeket – azt a fajta váltogatását a véresen komoly problémáknak és az apró, szinte céltalan poénkodásnak, amin a kontraszthatás miatt többször hangosan felnevettem. Persze az út még nem ért véget, és a folytatásra abszolút kíváncsi is vagyok.

Balázs_Erőss>!
Brian K. Vaughan: Saga 10. (angol)

Nehezen rágtam át rajta magam, mert igazán kevés dolog fogott meg benne. Nem mondhatnám, hogy unalmas volt, mert az nem lenne teljesen igaz, csak most mintha mind a sztori, mind a képi világ visszafogottabb lenne.
Nyilván van benne durva felütés, különösen az utolsó pár oldalon, de akkor is.
Nehéz lesz kiszállni egy folyamatosan futó sorozatból, főleg azért, mert annyi kis hint van benne a későbbiekre, ami birizgálja a fantáziámat. Viszont erre ennyit várni… hmmm… nem is tudom.

ujhelyiz P>!

Get ready. The word „contracts” always lead to punching.

136. oldal, 59. fejezet (Image Comics, 2022)

Saga sorozat · Összehasonlítás