A ​Dűne szelei (A Dűne hősei 2.) 14 csillagozás

Brian Herbert – Kevin J. Anderson: A Dűne szelei

Messiás vagy tömeggyilkos? Miközben a fremen seregek féktelen dühvel perzselnek végig az Impériumon, az előre meglátott jövő által gúzsba kötött Paul Atreides kétségbeesetten próbálja menteni a menthetőt. Nem saját nevét akarja tisztázni, hisz az immár elválaszthatatlanul összefonódott a dzsihad háborús bűneivel. Leckét akar adni az emberiségnek arról, hogy milyen veszélyes vakon követni egy messiást. Küzdelme saját mítosza ellen korszakokon ível át, és halála után is folytatódik…

Eredeti megjelenés éve: 2009

Szukits, Szeged, 2012
348 oldal · ISBN: 9789634972679 · Fordította: Galamb Zoltán

Anton_Gorogyeckij P>!
Brian Herbert – Kevin J. Anderson: A Dűne szelei

A Dűne világát még mindig imádom, de ez a kötet… olyan szinten nem érdekelt olvasás közben, hogy az hihetetlen. Látszik is, hogy tavaly decemberben kezdtem el, és igaz, hogy csak a telefonomra töltöttem fel és a ReadMe alkalmazásban olvastam, ami hasznos volt, mert nem mindig akartam magammal külön könyvet cipelni (például koncertre, vagy ha edzés miatt amúgy is tele volt a táskám), de még így is nagyon ritkán, „vészhelyzetben” vettem csak elő olvasásra jelen kötetet.
A cselekmény egyáltalán nem hozott lázba, csakúgy, mint az amúgy már jól ismert karakterek. A Paul és Bronso gyerekkori kalandját leíró rész kifejezetten rohadt unalmas volt.

Póli_Róbert>!
Brian Herbert – Kevin J. Anderson: A Dűne szelei

Ez a könyv most remek volt.
Remekül kiegészítette a már olvasott köteteket a sorozatból, illetve adott egy csomó plusz információt A Dűne messiása utáni időkről (némi kitekintéssel A Dűne előtti közvetlen időkre).
Nagyon élveztem az olvasását, segített elmélyedni A Dűne teljes univerzumában.
A könyv végén ott a teljes kronológia, és közel 25.000 évet ölelt át a teljes sorozat.
Nekem kissé olyan benyomásom van, hogy most kezdünk belemenni a gépek korszakába, amikor túlontúl rábízzuk magunkat a chipekre, a mesterséges intelligenciára, és onnan még milyen messzire kell eljutni, hogy spoiler
(Épp tegnap írt és mondott beszédet Palkovics miniszter helyett egy mesterséges intelligencia: link)
Teljesen A DűnéBEN vagyok, ahogy az utolsó mondatban vagyon: „Idővel minden visszatér a Dűnére.”

_Deaa_2005>!
Brian Herbert – Kevin J. Anderson: A Dűne szelei

A Dűne Szelei egy pozitív csalódás volt Brian Herbert és Kevin J. Anderson Dűne-könyveinek sorában. Habár, a közvéleménnyel ellentétben nem tartom ezeket a könyveket az emberiség ellen tett bűnöknek, az mindenképp érezhető volt, hogy habár az írópár meglátásai és ötletei között remek gondolatok is vannak, még nincs elég gyakorlatuk az íráshoz.

A Dűne Szelei ebből a szériából tudott kissé kiemelkedni. Az egyik pozitívum a regény felépítésében keresendő: a történet ugyanis visszaemlékezések formájában a múltban és jelenben párhuzamosan játszódik, így a jelen történései újra és újra új megvilágításba kerülnek. Emellett az eddigieknél jobban bővítették az univerzumukat, ráadásul a könyv utolsó 60-70 oldalában több bátor húzás is történt, de nagy meglepetésekből sajnos megint csak kevés volt.
Negatívumként sajnos ismét felmerül, hogy a történet nem aknázza ki a benne rejlő potenciált, ráadásul pár karakter annyit ismételgeti a terveit és gondolatait, hogy ezzel hülyét csinál magából.

Összességében, akiknek fenntartásai vannak a Dűne örökségével, azokat nem fogja ez a könyv sem meggyőzni, de aki hozzám hasonlóan eltűrte ezeket a könyveket, a Dűne Szeleiben pozitívan fog csalódni.

Near>!

Isten óvjon bennünket egy önmagunk által teremtett messiástól.

Near>!

Muad-Dib sosem született vagy halt meg. Örökkévaló, akár a csillagok, a hold és a menny.

Near>!

A baráti fogadalom sokkal többet jelent bármiféle hivatalos egyezménynél.