Han ​Solo hadjárata (Star Wars: Han Solo kalandjai 1.) 73 csillagozás

Brian Daley: Han Solo hadjárata

VALAHA RÉG, EGY MESSZI-MESSZI GALAXISBAN…

…Nehéz idők járnak. Bolygók, csillagrendszerek vívnak elhúzódó háborút, s e zűrzavarban bizony alig-alig boldogulnak a tisztességes vállalkozók. Az élelmesebbje majd' mindenre kapható. És mind közül a legélelmesebb Han Solo… Hogy szerzett hajója a Millenium Falcon nagyjavítása ne szenvedjen késedelmet, Han felajánlja szolgálatait egy titokzatos társaságnak. Nem sejti, hogy barátjával, Csubakkával együtt mindannyiuk életéért kell majd küzdenie egy kietlen világban, melyet Csillagvégnek neveznek. Így veszi kezdetét Han Solo hadjárata.

Egy klasszikus trilógia első kötete!

Eredeti megjelenés éve: 1979

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Valhalla Science Fiction

Pendragon, Budapest, 1992
298 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630419157 · Fordította: Nemes István

Han Solo · Chewbacca

Noro P>!
Brian Daley: Han Solo hadjárata

Ez a regény idén 40 éves. Vagyis ha van ennél régebbi Star Wars Legenda, az valószínűleg csal – kivéve az egyetlen Erőpróbát, de Han Solo legendája ennél jóval elegánsabban öregedett. Pedig gondoljunk bele, hogy a szerzőnek semmi más támpontja nem lehetett hozzá, mint az egy darab őseredeti film (Lucas még a Birodalom visszavágnál sem tartott ekkor). Ennek ellenére a Birodalom korát szerintem nagy vonalakban még ma is valahogy így képzeljük el, mint Brian Daley tette. Igaz, ő kitalálta a Corporate Sectort, ami egyfajta Birodalom a Birodalomban – szerintem azért, hogy ne zavarjon bele a filmek játszóterébe – de a hangulatot nagyon jól elkapta. A történetben mondjuk újíthatott volna többet is. Ez a „néhány bátor lázadó megtámad egy birodalmi bázist” sztori már akkor sem volt nagy újdonság, a trilógia következő két kötete jóval eredetibb alapokra épült. A könyvben szereplő robotok (Kuka és Kék Max) viszont kimondottan jópofábbak, mint Lucaséi. Egyszóval egészen kellemes retró könyvecske ez, ha nem számítjuk a magyar fordítást, lektorálást és tördelést, amelyeket mintha egy dühöngő vuki követett volna el a szöveg sérelmére.

Razor P>!
Brian Daley: Han Solo hadjárata

Sok-sok éve már, hogy a falusi könyvtárban elérhető összes Star Wars regényt elolvastam. Köztük volt ez a kötet is, ám a sztoriból kb. egy dolog rémlett, így épp ideje volt az újraolvasásnak. Az évek megtették a hatásukat, a sztori egyszerűsége most feltűnőbb volt, mint annak idején lehetett, viszont azt kell ismerni, hogy pörgős történet, szinte egymást követik az akciójelenetek. Főhőseinkért persze nem igazán lehet aggódni, de attól még élvezetes, bár kissé egyszerű olvasmány.
Sajnos a kiadás eléggé gyenge minőségű (még Valhalla szinten is rossz), ráadásul @Madovick véleménye alapján vannak itt más gondok is.

Pendragon, Budapest, 1992
298 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630419157 · Fordította: Nemes István
Ndrew>!
Brian Daley: Han Solo hadjárata

Mikor először (és aztán elég sokszor újból.. :)) megnéztem az első filmeket, akkor pont azok a dolgok nem érdekeltek igazán, amikről leginkább a film szólt (az Erő, a Jedik, a Lázadás..) Sokkal inkább érdekelt az, hogy mi van ezentúl, hogy milyen az a világ, amiben az egész játszódik. Hogyan élnek benne az emberek és egyéb lények, hogyan néznek ki az egyes világok, stb. Kíváncsi voltam arra, hogy milyen lehet pl. Han Solo vagy Lando Calrissian élete, az egyéb hatalmak, gengszterfejedelmek világa. Han Solo sztorijai tökéletesen bemutatják a SW világát és hogy milyen is az élet a Messzi-messzi Galaxisban.. :)

PAVideoStudio>!
Brian Daley: Han Solo hadjárata

A korai EU egyik darabja, izgalmas, Han karaktere bitang jó.
Véleményem és bemutató az alábbi videóban: http://youtu.be/uHTSZ2MKAHg

Véleményem további Star Wars könyvekről: http://goo.gl/XBEwd

ManhattanProject>!
Brian Daley: Han Solo hadjárata

Minden sorát élveztem. Lebilincselő, akció-dús alkotás :)

Ebe_Endocott>!
Brian Daley: Han Solo hadjárata

Sokkal ötletesebb volt, mint amire az általános vélekedés alapján számítottam, és sokkal viccesebb. Ennek ellenére olyan érzésem volt, hogy nincs jól megírva (vagy lefordítva) sokszor vissza kellett pillantgatnom, és értelmezve újraolvasni bekezdéseket, hogy átjöjjön a jelentése, nem ment olyan flottul, ahogy kéne. Olyakor-olykor azért sikerült elmerülnöm benne, és akkor kifejezetten élveztem. Kellett ehhez az is, hogy a végén, amikor a spoiler, elengedjem azon igényemet, hogy minden mozzanatot és mondatot meg akarjak érteni, elhelyezni és elképzelni, ahhoz túl össze-vissza volt. Inkább hagytam, hogy magától kibontakozzon a kaland az elmémben a szöveg iránymutatása alapján, helyenként megtoldva, vagy kihagyva fura részeket. A korai regények színvonalát hozza, de az Erőpróbánál azért kicsit jobb volt

Duchon_Jenő>!
Brian Daley: Han Solo hadjárata

Mostanság újra felelevenítem a tinédzser koromat, legalábbis a könyvek tekintetében. Hol azt keresem, ami akkor kimaradt, hol pedig ami megvolt, de felnőtt fejjel talán mégis más. Nos, ez a könyv tényleg nagyon más. Emlékszem, ez még akkor jelent meg, amikor divatos volt mindenre rányomni a Star Wars logót, és már vettük is meg. Meg is vettem, és akkorról szép emlékeket őrzök róla. És akkor eljutottunk a mosthoz. És bár roppant egyszerű könyv. Irodalmi értéke nulla. A történet olyan vonalon halad, ami teljesen lineáris, és a cselekmények sem hagynak nagy meglepetést, mégis úgy gondolom, hogy van olyan idő, amikor nem arra vágyik az ember, hogy kapjunk valami nagyszerűt, ami megdolgoztatja a lelkünket, fejünket, csak annyit, hogy szórakoztasson. Márpedig annak, aki az én generációm kockája, annak ez szórakoztató, és pont.

Hippoforaccus>!
Brian Daley: Han Solo hadjárata

Izgalmas történet melyben Han és Csubi (míly meglepő) pénzt akarnak keresni hogy feljavíthassák a Falcon-t. A munka ezúttal embercsempészet. Segítségükre van továbbá a droid a kincses bolygó című meséből, hogy el tudják szállítani Kingsley Shaklebolt-ot a Harry Potterből akinek borzmintás haja és szakálla van, valamint az örjöngő ötös (kung-Fu Panda) Tigrisét és annak fiát egy mezőgazdasági bolygóról, csakhogy (míly meglepő) problémákba ütköznek. (A karakterek természetesen nem közvetlen ezekből a filmekből lettek importálva, de én így képzeltem el őket.)
Megjegyzés: Egy újrafordítás nagyon ráférne, mert borzasztóan sok benne a baki.

Trillian>!
Brian Daley: Han Solo hadjárata

Egész jó könyv volt. A cselekmény igen egyszerű, ám igen akciódús. Az nevekkel nem vagyok maradéktalanul elégedett (nem tudom a szerző vagy a fordító hibája, de lehettek volna jobbak is). Han Solo pont olyan volt amilyennek eddig megismertem. Csubakkával sem volt semmi bajom, viszont a trianii tigrisek picit furcsák voltak számomra. De ez egy szórakoztató könyv volt, és annak pont megfelelő.

Lord_Azeroth>!
Brian Daley: Han Solo hadjárata

Régen még lehet, hogy elég volt ez a könyv, amikor még szinte semmilyen tartalom nem volt magyarul elérhető Star Wars-hoz, kivéve talán a Thrawn trilógiát.
Az első 3 Han Solo könyv közül, talán még ez ad némi Star Wars érzést.

Krajnyák>!

– Történetesen szeretek először lőni, Rekkon. Inkább, mint másodjára.

126. oldal, Hatodik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Han Solo
Ebe_Endocott>!

-Solo kapitány itt van?
Csubakka társára mutatott, aki épp lesétált a rámpán. Hozzátett még valamit a maga nyelvén, mire Rekkon felnevetett, és meglepetésükre udvarias választ harsogott vissza – vukiul.

99. oldal, 5. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Chewbacca · Han Solo
Krajnyák>!

Hirken megfordult, és olyan pillantást vetett az asszonyra, mely Han szerint akár a kovalens kötést is megolvasztotta volna.

215. oldal, Nyolcadik fejezet

Star Wars: Han Solo kalandjai sorozat · Összehasonlítás