A ​természet erői 4 csillagozás

Brian Cox – Andrew Cohen: A természet erői

Hogyan jött létre a Földön az élet?
Milyen a tér és az idő természete?
Mekkora az esélye annak, hogy más bolygókon
az élet nyomaira bukkanunk?
A természet erőiben a szerző a világunkat irányító, alapvető törvényeket keresi. Eközben olyan különleges helyekre kísérhetjük el, mint Izlandon a Közép-Atlanti-hátság felszínre bukkanó része vagy a Florida partjai körül élő lamantinok birodalma. A könyvben tárgyalt egyetemes törvények alakítanak mindent, a hópelyhek struktúrájától a galaxisok elegáns spiráljaiig. Miközben meg akarjuk érteni mindennapi problémáinkat – otthonunk színeit, a földi élet struktúráit, az élővilág viselkedését és történetét –, túlléphetünk hétköznapi világunkon, és betekinthetünk az azokon túli univerzumba.
Azt hiszed, hogy ismered bolygónkat?
Gondold végig még egyszer

Eredeti cím: Forces of Nature

Akkord, Budapest, 2017
298 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632521060 · Fordította: Both Előd

Leon29>!
Brian Cox – Andrew Cohen: A természet erői

Ez volt az egyik legszebb könyv, amit a természettudományról olvastam. Ez inkább már 5,5 csillag, ugyanis elképesztően jó. Cox professzor méltatása a könyv elején és a borítón teljes mértékben az igazságot tükrözi. A szerző stílusán látszik, hogy nagyon szereti a természettudományt. Jól, élvezetesen magyaráz, ezért a könyv nagyon olvasmányos. Még egy kis humort is sikerült belecsempésznie, egyszer ugyanis sikerült nevetnem is olvasás közben. :-) Tetszik a könyvben, hogy több témát is átfog, és hogy a friss tudományos adatokról is szó esik. Itt már tényként olvashatunk a Higgs-bozonról, szó van a LUCA-ról (Last Universal Common Ancestor) is, miközben egyéb izgalmas kérdésekre is válaszokat kaphatunk. Lényegében a könyv a modern természettudomány alapján ismerteti a világot. Egy dolgot azonban nem igazán értek: milyen része van Andrew Cohan-nek a szerzőségben? Brian Cox ugyanis a könyvben hivatkozik a személyes élményeire, arra, hogy bizonyos sorokat mikor ír, és így olyan, mintha a másik szerző ott sem lenne. Persze nyilván Cohan is kivette a részét a műből, ezért fut két szerző neve alatt. Összességében tehát mindenkinek ajánlom a könyvet, aki érdeklődik a természettudomány iránt. Bár van benne néhány egyenlet, de szerintem az nem zavaró, sőt jó ötletnek tartom azokat megemlíteni. Mivel nagyon tetszett a könyv, ezért szeretnék majd más könyvet is olvasni Cox professzortól. :-)