PONS ​– Don't get me wrong 6 csillagozás

1000 szófordulat és kifejezés, ami igazán angollá tesz
Brian Brennan – Rosa Plana: PONS – Don't get me wrong

A PONS Don’t get me wrong kötetünk kreatív mottója: beszélj úgy, mint egy igazi angol! A könyv célja a könnyed és laza társalgás elsajítása, valamint az, hogy felébressze a benned rejtőző igazi angolt! A kiadvány közel 70 témában, a köznyelvi használattól a választékos beszédig adja a kezedbe az összes olyan kifejezést, amellyel változatosan, találóan és természetes angolsággal fejezheted ki magad! Végre úgy ismerheted meg az angol nyelvet, ahogyan azt az utcán, az interneten, vagy a filmekben használják az anyanyelviek.

– Bőséges tudás: közel 70 téma 288 oldalon
– Mintamondatainkkal még jobban megjegyzed a kifejezéseket
– Részletes magyarázatot adunk, hogy ráérezz az árnyalatnyi különbségekre
– Semmilyen szituációban nem maradsz szótlan – ebből a könyvből biztosan idézhetsz a legmeglepőbb helyzetekben is

PONS, 2019

DittaV P>!
Brian Brennan – Rosa Plana: PONS – Don't get me wrong

Brian Brennan – Rosa Plana: PONS – Don't get me wrong 1000 szófordulat és kifejezés, ami igazán angollá tesz

Egészen alapos kis könyv, rengeteg kifejezés van benne, amit még nem is ismertem. Nem fogom hazudni, hogy hirtelen meg is tanultam mindent, de majd újra és újra előveszem, hogy megjegyezzem. Az is igaz, hogy némely kifejezés magyar fordítását nem is tudtam feldolgozni, hogy hogyan lett az, ami – de ez az én bajom, mert mindent szó szerint akarok fordítani, majd elengedem valahogy.
Egyre inkább tetszenek a PONS kiadványai, jól összefoglalják a dolgokat, nem tömik a fejed felesleges információkkal.

ZitussKa >!
Brian Brennan – Rosa Plana: PONS – Don't get me wrong

Ma kaptam de már a kezemhez tapadt :)
Remek a felèpítèse. Tèmák szerint van bontva bár inkább (èlet)helyzetnek mondanám. (Öröm-bánat, siker-kudarc, fontos vagy sem, illetve az elengedhetetlen közmondások. Stb)
Èn ajánlom mert szlengekben nagyon erős. (A romantika rèsznèl legalább 5 kifejezès – ha nem több – van a „kavarásra” ès a vulgáris kifejezèseket csillaggal jelöltèk. Bár èn annyira durvával nem találkoztam. De örülök, hogy nincs kifejezetten tabu tèma.
Bár mindenkèppen nyelvkönyvekkel együtt használjátok mert igeidők pl. nincsenek benne. De a köznyelvet (szerintem) jól szemlèlteti. Ismèt rájöttem, èn bonyolítok mindent túl megrögzötten a szóról szóra kell fordítanom mániámmal.
Csak ajánlani tudom :)