Joker ​(angol) 16 csillagozás

Brian Azzarello: Joker (angol) Brian Azzarello: Joker (angol)

An original hardcover graphic novel that tells the story of one very dark night in Gotham City—from the creative team behind the graphic novel LEX LUTHOR: MAN OF STEEL.

The Joker has been mysteriously released from Arkham Asylum, and he's none to happy about what's happened to his Gotham City rackets while he's been „away.” What follows is a harrowing night of revenge, murder and manic crime as only The Joker can deliver it, as he brutally takes back his stolen assets from The Penguin, The Riddler, Two-Face, Killer Croc and others.

Brian Azzarello brings to THE JOKER all the visceral intensity and criminal insight that has made his Vertigo graphic novel series 100 BULLETS one of the most critically-acclaimed and award-winning series in all of comics.

DC Comics, Burbank, 2017
128 oldal · keménytáblás · ISBN: 9781401215811 · Illusztrálta: Lee Bermejo
DC Comics, Burbank, 2008
128 oldal · ISBN: 9781401215811 · Illusztrálta: Lee Bermejo

Joker

CaptainV IP>!
Brian Azzarello: Joker (angol)

Egy feltörekvő, de végső soron kisstílűségre ítéltetett bűnöző szemén keresztül látjuk a visszatérő, territóriumát ismét körbepisilni kényszerülő Jokert. Emberünk fürdőzik új főnökének fényében, tetszik neki az élet, egészen addig, amíg meg nem égeti magát vele.
Ha nem is eredeti, de jól végigvezetett történet ez – a dobbantó viszont, amiről elrugaszkodik elég rossz. Eleve sántít, hogy létezik még Gothamben olyan pszichiáter (főleg az egyik kolléganőjük esete után, lol), aki kajak rápecsételi Joker papírjaira, hogy „gyógyult, elmehet”, aminek indokáról annyit tudunk, hogy „mert csak”, de még ennél is bénább az, hogy ennek semmi jelentősége: minden ugyanígy le tudott volna zajlani akkor is, ha Joker jó szokásához híven megszökik. Ennek az egyetlen funkciója az volt, hogy megtámogassa a „Joker egy betegség, amire nincs gyógyír” metaforát, hogy ha-ha, azt hitted, gyógyítható, de nem (mondjuk szerintem ezt a pecsételő pszichiáteren kívül senki sem hitte, én se, te se, a guppim se), csak ehhez meg a történet nem passzol. Egy ilyen mondanivalót inkább tudok elképzelni egy Fehér lovag-féle koncepción keresztül. Szóval itt lett volna mit kifésülni, letisztázni, sőt, ez a szövegre is igaz, helyenként az is pont ilyen maszatos.
Amire egy rossz szót sem lehet mondani, az a rajz. Nagyon markáns, én imádtam. A karakterek is tök jól néznek ki, például ez a Riddler-illusztrálás nem tudom, honnan jött, de érdekes.
Kár az írói hibákért, mert amúgy van mit értékelni benne.

Th3DarkKn1ght>!
Brian Azzarello: Joker (angol)

Harmadjára olvastam, kétszer egymás után (eredeti nyelven és magyarul), de nem sokban változott a véleményem a legelső találkozásunkhoz képest. Számomra ez a történet egyszerűen nem működik! Jokert kiengedik az Arkham Elmegyógyintézetből és egy piti bűnöző bevállalja, hogy kimegy elé és visszaviszi a városba. Beáll a bandájába és abban reménykedik, hogy Joker mellett majd megmássza a bűnözés képzeletbeli ranglétráját. Az Ő szemén keresztül láthatjuk az eseményeket, amik inkább tűnnek pillanatképeknek Jokerrel, mint valódi történetnek. Vannak benne igazán jó ötletek, sőt, van ami tök jól meg is van írva. Ilyen, amikor bankot rabol. Nem a hagyományos módon, lehetne akár unalmasnak is nevezni, viszont kreatív volt. De a legtöbbje sablonos, amit meg a Pingvinnel művel, az meg már inkább kínos. Gondolom az a koncepció része volt, hogy ne tudjuk mi Joker pontos célja, annak ellenére, hogy többször is hangoztatja, hogy a gothami bűnözésben betöltött régi szerepére vágyik. Ez sem lenne gond, ha a cselekedeteinek lenne súlya, illetve következménye. De nincs, pedig bőven 18+-os dolgokat csinál. Ennek a legfőbb bizonyítéka, hogy Batman is csak akkor tűnik fel, amikor jeleznek neki, pedig Joker már jó ideje szabadon garázdálkodik. Egyébként az Ő megjelenése a képregény legerősebb pillanata. Ennyire fenyegetőnek talán még sose láttam. Joker is szabályosan retteg tőle! Sajnos az egész story zavaros, néhol összefüggéstelen, nem helyezi új megvilágításba a címszereplőt, semmi újat nem mond róla, pedig ez lett volna a cél. Ha már ez nem sikerült, akkor lenne szórakoztató, de itt sem jeleskedik túlzottan… Ami megmenti a képregényt azok a rajzok. Elképesztően stílusosak az illusztrációk. Bermejo közreműködése nélkül, ez a képregény rég eltűnt volna a süllyesztőben. Az írói részre még bőven ráfért volna a munka, mert az alapötlet jó és több odafigyeléssel akár a modernkori Gyilkos Tréfa is lehetett volna

littlelinda>!
Brian Azzarello: Joker (angol)

Sajnos ennél sokkal jobbra számítottam :( A történet számomra kicsit unalmassá vált egy idő után, mert gyakorlatilag csak annyiból állt, hogy Joker szépen megöl mindenkit, aki részt vett Gotham felosztásában, hogy átvegyék az irányítást, amíg ő az Arkham Asylumban volt. És mivel egy külső karakter szemszögéből követjük az eseményeket, így a narrálás is ellaposodik egy idő után – hiányoznak a már megszokott, Joker-féle drámai, filozofikus monológok (mint amik például a Killing Joke-ban voltak). Nekem a grafika se mindig tetszett, nagy részében lenyűgöző, de egyes jelenetek konkrétan a Sötét Lovagból kivett részek megrajzolva, és a Joker is teljesen Heath Ledgerként volt ábrázolva… ami nem feltétlen lenne baj, de nekem így nagyon fanfic érzést adott az egész képregény. A befejezés viszont fantasztikus volt, számomra az mentette meg igazán az egész kötetet.

Kincses_Nóra I>!
Brian Azzarello: Joker (angol)

Imádom a grafikáját (az az oldal mikor a Joker kisétál az Arkhamból… zseniál) , a sztori remek, Joker más, de nekem itt talán még egy fokkal félelmetesebb volt. Első Azzarello-m azóta is olvasok tőle.
Ajánlatos.

Batus>!
Brian Azzarello: Joker (angol)

Joker-téren marad a kedvencem a The Killing Joke, de azért jó volt ez is. A grafikája isteni, engem egyedül a fazon idegesített, akinek a szemszögéből láttuk az egészet.

whiteDeer>!

Remek könyv volt!
Lenyűgöző grafikákat lehet benne látni. Rendesen jóérzés ránézni :) Szeretem mikor ilyen igényes egy képregény. Rengeteget dob a történet hangulatán, és egyszerűen beszippantja az embert, hogy muszáj még nézni és olvasni.
A történet maga is nagyon jó volt. Főként teszett, hogy Batman csak éppenhogy meg-megjelent, és főleg a végén kapott nagyobb szerepet. Ebben a történetben Joker talán mondható még félelmetesebb és betegebb karakternek mint álltalában. Az a higgadtság, és nyugodtás amivel intézi a dolgait, ezek teszik őt még betegebb karakterré.

Sceurpien I>!
Brian Azzarello: Joker (angol)

Egy szimpla történet egy átlagember szemszögéből, aki közel kerül az éppen kiszabadul Joker-hez, és tanúja lesz mindannak, amivel a szupergonosz próbálkozik, hogy visszaszerezze a hatalmat Gotham felett. A történet leginkább egyfajta kiegészítésként lehet élvezetes, mert nincs igazán dramaturgiája, és ugye nem is szurkolunk igazán senkinek benne. A grafika szép, és Joker kinézete/jelleme tökéletesen lavírozik a három híres Joker-szerep között: egyszerre Jack Nicholson humora, Mark Hamill perverzsége, és Heath Ledger kegyetlensége. Ha valamiért kiemelkedő mű, akkor ezért a tökélrtes összhangért. Egyébként csak elmegy.

slawter>!
Brian Azzarello: Joker (angol)

Kivalo mü, csodalatos rajzokkal es remek törtenettel.

Sylvanas_Windrunner>!

– He's out there. You know that, Jonny? Right on the other side of this window… Watching me.

Kapcsolódó szócikkek: Batman · Joker
Sylvanas_Windrunner>!

– … Why is everybody so on edge tonight?
– That might have something to do with your actions of late. Someone is very sore at you.
– Really? That's wonderful news. I just live to make him sore. It's what drags me out of bed.
– No, not him. Though I'm certain he's not very happy about what you've been up to either. I'm speaking of Dent.
– Harvey's mad? Which one?

Kapcsolódó szócikkek: Batman · Joker
Sylvanas_Windrunner>!

– He will stand over your body, with your blood on his hands and I promise you he will laugh…

Kapcsolódó szócikkek: Joker