A ​Vértükör (A Fényhozó 4.) 2 csillagozás

Brent Weeks: A Vértükör

Mikor bukik el egy birodalom?

A Hét Szatrapia már csak négyre csökkent, és azokat is fenyegeti a Fehér Király serege. Gavin Guile, a volt uralkodó, a volt Prizma, a volt gályarab, az egyetlen, aki elháríthatta volna a háborút, most bukott és összetört ember, foglya a börtönnek, amit ő maga alkotott. Kip Guile elkeseredetten és utolsóként harcol a Fehér Király növekvő erejével – Karris, a Fehér megpróbálja összefogni a széteső birodalmat, s ebben egyedüli segítője gyilkos és áruló apósa, Andross Guile – Teia új, sötét képességei birtokában küzd a sötét erők ellen – már csak ők akadályozhatják meg, hogy a Chroméria romlott hatalma után valami még rosszabb következzen – hacsak nem jön el a Fényhozó.

Eredeti megjelenés éve: 2016

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Sötét örvény Könyvmolyképző

728 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634577058 · Fordította: Seres József
728 oldal · ISBN: 9789635615360 · Fordította: Seres József
728 oldal · ISBN: 9789634578154 · Fordította: Seres József

Kip Guile

jehuka P>!
Brent Weeks: A Vértükör

Nagyon szeretem ezt a sorozatot, de már az előző résznél is azt éreztem, hogy kicsit túl lett írva, Ennél a kötetnél ez az érzés fokozottan jelen volt. Megbomlott a cselekmény – terjedelem egyensúly, így többször vontatottnak találtam a történetet, különösen a Kip szál lett sokkal terjengősebb, mint az indokolt lett volna. Nekem túl sok volt a körítés, kevés a lényeg.
Maga a történet 4 fő szálon (Gavin, Karris, Teia és Kip) váltakozva halad tovább, melyek közül a volt Prizma sorsa és Teia mesterkedései tetszettek e legjobban. A viszonylag rövid fejezetek gyors váltakozása megteremtette azt a tempót, hogy azért nem vált unalmassá a könyv. Néhány váratlan fordulat azért most is akadt, komolyan meg is lepett a történet alakulása, a végjátéknak pedig sikerült elérnie, hogy tűkön ülve várjam a folytatást.

jehuka P>!

– Te őrült vagy.
– Csak idealista. De ezek közeli rokonok.

Kapcsolódó szócikkek: Kip Guile