Sikeres ​emberek kiemelkedő szokásai 1 csillagozás

Brendon Burchard: Sikeres emberek kiemelkedő szokásai

SZOKÁSOK, ​AMIK TÉGED IS RENDKÍVÜLI EMBERRÉ TESZNEK
A világ egyik legkeresettebb teljesítmény-coachának könyvét tartod a kezed-
ben. Brendon Burchard felbecsülhetetlen tudást és tapasztalatot oszt meg
Veled. Részletesen bemutat hat olyan pótolhatatlan szokást, amely bárkit ki-
emelkedően teljesítő, rendkívüli emberré tesz.
Életkortól, szakmától, személyiségtől függetlenül benned is ott a lehetőség
a csúcsteljesítményre. Ahhoz, hogy az élet bármely területén túlszárnyald
önmagad, a következőket kell szokásoddá tenni: lásd tisztán a helyzetet, te-
remtsd meg a megfelelő energiát, emeld a szükségletet, növeld az eredmé-
nyeket, építs befolyást, mutass bátorságot.
Brendon Burchard a kulcsfontosságú hat szokás mindegyikét illusztrációkkal,
aktuális kutatási adatokkal, gondolatébresztő gyakorlatokkal támasztja alá, mi
több, napi feladatokkal egészíti ki, amelyekbe már most belevetheted magad!
Hatékonyabb és… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2017

Édesvíz, Budapest, 2020
438 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635299850 · Fordította: Dezséry-Szük Dorottya

Brendon Burchard: Sikeres emberek kiemelkedő szokásai

A szerző a Töltődj fel! c. könyvével került a látóterembe – annak összeszedettsége és átfogó szemlélete azonnal kedvencemmé tette azt a szemléletet, amit Brendon képvisel. A YouTube-on elérhető előadásai viszont inkább elriasztottak, mert oly hevesen pörög, akár egy megszállott. Jókat mond, de számomra ijesztő ez a fanatikus lendület.

Mindenesetre örültem, amikor megtudtam, hogy ezt a másik sikerkönyvét is kiadják itthon. Meglepően szókimondó, tévhiteket oszlató, ellentmondást nem tűrően céltudatosságra ösztönöz. Nincs kertelés, csak lendület. Viszont sokkal kiforrottabb, összeszedettebb az írás/szerkesztés. Alapelveket ismertet, nem eszmét hirdet. Különféle sikersztorik bemutatása helyett személyes coaching tapasztalataiból, kérdőíves felmérések, kutatások eredményeiből vezeti le, hogy mi működik és mi nem. Végig gyakorlatias, cselekvésközpontú. Rávezető feladatok mellett szemléltető ábrákkal hozza közelebb a megértést, amiket idézetekkel és a helyzetet vázoló jelenetekkel színesít. Általában 3, 5 vagy 6 pontra egyszerűsíti a nagyobb témákat.

Hat kulcsfontosságú szempont ("szokás") az egész könyv lényege is, amiből 3 személyes, 3 társas kapcsolatokban alkalmazandó.

A kötet remekül felépített, könnyen átlátható, az egyes szakaszok jól körülhatárolhatóak, kulcsmondatok mentén kikereshetőek az adott szokásra vonatkozó gyakorlatok, támpontok.

FélszipókásŐsmoly >!

Az e műfajban kiadott könyvek rendszerint hamar elavulnak, ha a feltevéseik igazolására túlzottan is céges tanulmányokra támaszkodnak. Pár példa: a Jóból kiváló Jim Collins tollából. Kedvenc céges profiljai között szerepelt a ma már tönkrement Circuit City és a Fannie Mae, amelyet csalással vádoltak, mely jelentősen hozzájárult a 2007–2008-as pénzügyi leálláshoz.

389. oldal - Jegyzetek

Kapcsolódó szócikkek: 2008-as Gazdasági Világválság
FélszipókásŐsmoly >!

Ez a könyv nem kertel. A csúcsteljesítmény nem olyan dolog, amit örökké fenn lehet tartani. Ezért is döntöttem úgy, hogy működőképes stratégiákról fogok írni inkább, mind az éppen aktuális sztárokról.

FélszipókásŐsmoly >!

Az engedélyed nélkül senki sem némíthat el.
Senki más nem zsugoríthatja össze az énképedet, csak te.
És senki más nem nyithat ki és engedheti ki a teljes erődet, csak te.

Említett könyvek