Assassin's ​Creed – Brahman 4 csillagozás

Brenden Fletcher – Karl Kerschl – Cameron Stewart: Assassin's Creed – Brahman Brenden Fletcher – Karl Kerschl – Cameron Stewart: Assassin's Creed – Brahman

Who is Jot Soora? Devoted fiancé of movie star Monima Das, gifted programmer at software giant MysoreTech, or deadly Assassin with a secret? When Jot stumbles into a layer of code deep in his company's new device, the discovery threatens his relationship, his job and his life. It also reveals shocking links to an ancestral past that cause him to question everything he knows about himself. As he delves further into memories stored in his genetic makeup, he uncovers an age-old battle between The Templar Order and The Assassin Brotherhood, both of whom are racing to find a mysterious artifact buried in the past that has the power to alter the fate of all mankind.

UBI Workshop, 2014

R4ms3s>!

Ú! Azta!

Először külön kiemelném a rajzolási módot! Úgy éreztem magam, mintha a Aladdin rajzfilmbe csöppentem volna –olyan varázslatos és szemet kápráztató! Illett nagyon az indiai világhoz!

Maga a háttértörténet az Assassin's Creed Chronicles: India videojáték spin-offja off. A történet Arbaaz Mir spoiler kalandjait követi, amint szembeszáll egy ellenséggel, aki leigázta földjét és népét, és aki egy ereklye birtokában van. Érdekes számomra, hogy az Oliver Bowden: Assassin's Creed – Alvilág-ban erre már volt utalás.

Azonban a fő történet egy Animust használó házaspárról szól – akik a modern világból visszatekintenek ez 1830-as évekbeli Indiába. Rájönnek, hogy az ő szerelmük nem olyan tökéletes, mint azt látják az Pyara Kaur – Arbaaz Mir párosnál. Miközben a modern világban veszélybe kerülnek, követhetjük az indiai történet cselekményét, ahol van egy hercegnő, egy tolvaj assassin és az Éden darabkája. Külön tetszett az az ötlet, hogy milyen lehet egy modern orgyilkos, milyen fegyvereket használhat, hogyan nézhet ki – teljesen levett a lábamról.

Számomra nagyon érdekes volt a történet és kellően izgalmas!

Gr3g>!
Brenden Fletcher – Karl Kerschl – Cameron Stewart: Assassin's Creed – Brahman

Nagyon tetszett a képregény minden szempontból.

A történet nagyon jóra sikeredett, mind két szál nagyon jól végig volt vezetve, egyszerre volt rengeteg érdekes rész amihez lehetett azonosulni és érdekes kérdéseket, vagy fontos történet elemeket tartalmaztak, és sok izgalommal, akcióval teli rész, amik mind élvezetőek voltak, egyiket sem tolták túl a másik rovására, minden tökéletesen a helyén van. Voltak részek ahol meg is tudott lepni a fordulatos történet.
A fő karakterek szerethetőek, átérezhető a motivációjuk és érzéseik.

A rajzolási sítus az egyik legszebb amit eddig láttam az AC képregényeben, mindent nagyok gyönyörűen rajzoltak meg, lenyűgöző részletességgel.

gabriella04 >!
Brenden Fletcher – Karl Kerschl – Cameron Stewart: Assassin's Creed – Brahman

A korábbi (enyhén negatív) tapasztalatom után egy AC képregény miatt, félve kezdtem ebbe bele, nem akartam, hogy rossz legyen. És hálistennek nem is volt. Sőt! Annyira megtetszett, hogy szívesen befizetnék a folytatásra is!
    Jot egy hétköznapi karakter, megállás nélkül dolgozik, alig tölt valami időt az amúgy híres színésznő menyasszonyával, egyetlen vigasza az, hogy egy Abstergo projekten dolgozhat. Ez a kezdés nekem tetszett, egy olyan karakter a főszereplő, akivel bárki tud azonosulni. Talán a híres arát kivéve. :D
    A múltas részek is nagyon tetszettek, egyszerűen folyamatosan vívódtam, nem tudtam eldönteni, hogy melyik idősíkot akarom inkább látni, mindkettő fenomenális volt! Tetszett a történetszál, hogy egy kristályt kell ellopnia az asszaszin főhősünknek, hogy (a szokásos felállás szerint) meggátolja a templomosokat további hatalomszerzésben.
    Viszont hiába volt 100 oldalas, én még ezt is kevésnek éreztem. Szerintem sokkal jobban ki lehetett volna dolgozni regény formában, bár akkor meg nem láthattuk volna ezeket a csodás rajzokat. Ahh, a dilemma! Egy illusztrált regény kell akkor ide! :D
    Mindenesetre örülök, hogy elolvastam, felbátorított, hogy minél hamarabb kézbe vegyem a többi AC képregényt is.