Az ​ígéret (de Warenne-dinasztia 13.) 52 csillagozás

Brenda Joyce: Az ígéret

Alexi ​de Warenne egy alkalommal rekordidő alatt teszi meg hajóján az utat Kínából hazafelé, ám öröme hamar szertefoszlik. A dicsőséges visszatértét ünneplő fogadáson elbűvölő gyerekkori barátnője, Elysse O'Neill flörtölni kezd Alexi tengerésztársával, amivel láthatóan őt akarja büntetni hosszú távolléte miatt. Később rajtakapja a párt, amint Elysse kétségbeesetten szabadulni próbál a férfi karjából, s bekövetkezik a tragédia. Alexi napokon belül feleségül veszi a lányt, hogy megmentse a becsületét, de nyomban el is hagyja, hogy új életet kezdjen.
Elysse de Warenne a londoni társaság kedvelt alakja szellemességével, kecsességével, bájával, de mindvégig nyomában jár a pletyka, miszerint nem más, mint egy oltár előtt faképnél hagyott feleség. Senki előtt nem fedi fel az igazságot, hogy már hat éve nem látta a férjét, és hogy valójában el sem hálták a házasságot. Amikor aztán Alexi váratlanul visszatér Angliába, Elysse minden tőle telhetőt elkövet, hogy elnyerje a szívét és… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2010

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Arany Széphistória Harlequin Magyarország, Vinton

Harlequin Magyarország, Budapest, 2015
400 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634070757 · Fordította: Zinner Judit
Harlequin Magyarország, Budapest, 2015
400 oldal · ISBN: 9789634070764 · Fordította: Zinner Judit

Alexi de Warenne · Cliff de Warenne · Elysse O'Neill · Stephen Mowbray

Brenda Joyce: Az ígéret

Nem tudok és nem is akarok 5 csillagnál kevesebbet adni, mert ahogy az olvasási időm is mutatja, Alexi de Warenne-től az éjszakát sem sajnáltam. Bár nagyon-nagyon sokszor nem értettem egyet a döntéseivel, és azzal, ahogy Elysse-szel viselkedett, imádtam ezt a viharos szerelmet, az összecsapásokat, a féltékenykedéseket. Szinte remegve vártam, hogy csattanjon el egy csók vagy egy pofon, hogy végre derüljön fény arra, hogy Elysse sosem volt spoiler, s mikor az utóbbi megtörtént, még akkor sem volt teljes a boldogság, hanem az írónő csavart egy hatalmasat a történeten.
Nem is szaporítóm a szót, ez számomra így volt tökéletes, ahogy volt.
Bárcsak lenne még több rész a sorozatból!

Zsuzsanna_Makai>!
Brenda Joyce: Az ígéret

Az első 230-240 oldal kettes, rém idegesítő szereplőkkel. Az utolsó 70 oldal csillagos ötös kalózokkal, emberrablással, sok izgivel.
Nem is értem, ez a rész hogy sikerülhetett ennyire felemásra /háromnegyedmásra/, főleg úgy, h a nőt legszívesebben jól megráztam volna, hogy az agya helyrezökkenjen, aztám jól meg is rugdostam volna, csak hogy maradjon is eszénél.

Laura_Bakos P>!
Brenda Joyce: Az ígéret

A sorozat előző köteteit is olvastam, és mind közül ez tetszett a legkevésbé. Kicsit elszomorított, hogy olyan jól indult a történet, remek karakterekkel, aztán valamit nagyon elszúrt a szerző, vagy a fordító. Nem jött át a nagy szenvedés.

Trice29>!
Brenda Joyce: Az ígéret

Alapvetően tetszett, azonban erre a könyvre is igaz, hogy a kevesebb sokszor több. Túl hosszúra nyújtották a könyvet. Túl sok volt a felesleges félreértés és az egymás körül toporgás. Egyik főszereplő sem győzött meg igazán. A családtagokról jó volt olvasni.

HENGYE>!
Brenda Joyce: Az ígéret

Láttam sokan leírták ezt a könyvet, de nekem nagyon tetszett, teljesen magával ragadott.
Alexi és Elysse gyerek koruk óta nagyon mély barátságot éreznek egymás iránt. Alexi megígéri, hogy mindig vigyázz Elysse-re. Egy szerencsétlen tragédia miatt összeházasodnak, hogy Alexi megvédje a lány becsületét. De mivel ráerőltetettnek érezte a házasságot, az esküvő után hosszú időre magára hagyja a feleségét. Amikor 6 év után Alexi visszatér Angliába, Elysse mindent elkövet, hogy először visszaszerezze a hírnevét, majd a férjét.
A két szerelmes mindent megtesz annak érdekében, hogy eltitkolja érzéseit a másik és önmaga előtt is. Ami sok fájdalommal és szenvedéssel jár. Ettől függetlenül nagyon szerettem olvasni összecsapásaikat. Nagyon izgultam, hogy kiderüljön Alexi számára, hogy félre érti Elysse-t.
De mire a két fiatal egymásra talál, addig a könyv bővelkedik izgalmakban és kalandokban.

Kuri_Szilvia P>!
Brenda Joyce: Az ígéret

Nem tetszett annyira, mint a sorozat többi része. Alexi és Elysse gyerekkoruktól fogva barátok, és bár fiatalok, egy váratlan tragédia miatt összeházasodnak. A következő fejezetekben nem igazán történik semmi. A látszat mindenekelőtt, mondaná Elysse, hisz 6 éve játszik egy játékot. Ez indít el egy folyamatot, és a III. részben már a kaland, a fordulatok, az emberrablás is közrejátszik. Akkor éreztem, hogy ez végre az amit eddig kaptam a sorozattól.

kaata15>!
Brenda Joyce: Az ígéret

Rég olvastam ennyire szenvedős könyvet. Nagyon érződött, hogy a fő konfliktus abból ered, hogy nincs kommunikáció a szereplők között, illetve, hogy mindketten túl büszkék. Örültem, hogy véget ért ez a kötet. Ettől függetlenül nagyon várom a további köteteket az írónőtől.

szilvacska83>!
Brenda Joyce: Az ígéret

Rettentően szenvedélyes és helyenként mosolyt csalt az arcomra. Kifejezetten tetszett!

eper29>!
Brenda Joyce: Az ígéret

Újra és újra meglepnek azok a történetek, amikben az emberek hazudnak saját maguknak. A két szerelmes mindent megtesz annak érdekében, hogy eltitkolja érzéseit a másik és önmaga előtt is. Ugyanakkor mást sem tesznek, csak igyekeznek felhívni magukra a másik figyelmét. A bonyodalmakat csak fokozza a sértettség, harag, egy baleset és a távolság. Mindig fáj azt látni, hogy emberek eltékozolnak éveket az életükből, és szenvednek ahelyett, hogy őszinték lennének, és így boldogok. Bár teljesen természtes, hogy mindannyian félünk a kudarcoktól, a csalódástól, a szenvedéstől, csakhogy bizonyos esetekben, mint itt a regényben is, a falak, amikkel védeni próbálják magukat a fiatalok, végül még több szenvedés forrásai lesznek, és távol tartják az igazi boldogságot. A regény bővelkedik a szerelem mellett izgalmakban, kalandokban is.

kyga>!
Brenda Joyce: Az ígéret

Huh..hát igen…nehéz most írni.Végig görcsbe volt a gyomrom,nagyon megható könyv, ami tele van szerelemmel,fájdalommal,akadállyal,tévhitel,kitartással…á szóval olvasd el!

Sippancs P>!

[…] van olyan kötelék, amit semmi sem téphet szét, bármekkora kárt is tesznek benne.

Sippancs P>!

– Az élet tele van meglepetésekkel – mondta végül Elysse halkan. – Sosem egészen fekete vagy fehér.

Kapcsolódó szócikkek: Elysse O'Neill
Sippancs P>!

– Nem vagy igazságos, és ezt te is tudod – mondta Cliff csendesen. – Ma este átélte a poklot, aligha lesz egyhamar jókedve.
Alexi alig látott a dühtől.
– Figyelmeztettem, hogy ne hitegesse Williamet. Vajon tanult-e valaha is valamiből?
– Mindenki tanul az életből, fiam – csitította Cliff.

Kapcsolódó szócikkek: Alexi de Warenne · Cliff de Warenne
Sippancs P>!

– Bosszantó vagy! – figyelmeztette Alexi. – A végén még kidoblak a házamból.
Clarewood végre elmosolyodott.
– Remek. Te ugyanis egyfolytában bosszantasz engem, így legalább egálban vagyunk.

Kapcsolódó szócikkek: Alexi de Warenne · Stephen Mowbray
HENGYE>!

– Mindenki tanul az életből, fiam – csitította Cliff.