The ​Savage Grace – Farkashalál (The Dark Divine Trilógia 3.) 123 csillagozás

Bree Despain: The Savage Grace – Farkashalál

Egy gyötrődő lélek. Egy lehetetlennek tűnő választás. És egy végső összecsapás. Miközben Grace Divine a benne egyre jobban elhatalmasodó vérfarkasátokkal küzd, végre megtalálja a bátyját – de csaknem minden mást elveszít közben. Szerelme, Daniel nem képes visszaalakulni emberré, Sirhan halála is közeleg, így Grace-nek egyre kevesebb ideje van, hogy megállítsa Caleb Kalbit és démoncsapatát. Ha elbukik, családja és szülővárosa is elvész. Minden rajta áll. – A Dark Divine trilógia utolsó része választ ad arra, hová is vezet Daniel és Grace szerelmi története.

Eredeti mű: Bree Despain: The Savage Grace

Eredeti megjelenés éve: 2012

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek

408 oldal · ISBN: 9789632456881 · Fordította: Görgey Etelka
408 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632456874 · Fordította: Görgey Etelka

Grace Divine · Slade

Nikolett0907 P
Bree Despain: The Savage Grace – Farkashalál

A farkasokról szóló történetek valamiért, mindig különlegesek a számomra.
A záró kötet hozta a megszokott színvonalat. Nagyon tetszett.
Végig izgalmas, fordulatokban gazdag és a végén igen csak meglepődtem.
Grace egy nagyszerű főhős. Minden döntését megtudtam érteni, vele gondolkodtam, lélegeztem, sírtam, dühöngtem, ütöttem ha kell és szerettem.

Úgy gondolom ez a trilógia egy hatalmas nagy kedvenc lett és még sokszor elő fogom venni.
Ajánlom! Kedvenc.

MVivien
Bree Despain: The Savage Grace – Farkashalál

Ez a rész is hozta a megszokott szintet.
A történet szerintem ebben a könyvben volt a legizgalmasabb, itt volt a legtöbb akciójelenet. Szinte végig volt benne valami amiért izgulni lehetett. Ebben a részben sok új szereplő van. Az „elveszett fiúkat” nagyon megkedveltem, főleg Slade-t, róla szívesen olvastam volna még. Daniel továbbra is nagy kedvenc, ahogyan Grace is. Jude spoiler nagyon elkeserített. Annak viszont nagyon örülök spoiler. A könyvben akit egyáltalán nem szerettem meg az Talbot volt..A legvégét kicsit lezáratlannak éreztem, kíváncsi lettem volna, néhány szereplő jövőjére.
Nem ez a sorozat lett a kedvencem, de mindenképpen érdemes volt elolvasni. Lehet, hogy valamikor később újra fogom még olvasni. Akik szeretik a vérfarkasos történeteket, azoknak csak ajánlani tudom, mert biztosan tetszeni fog nekik.

Sylveris

Végre vége.
Összecsapott és bugyuta. Mindenkiről tudod, hogy kicsoda, melyik oldalon áll, egyszerű fejtörést sem kaptunk. A történet a végére ellaposodott, mintha az írónő már nem tudott volna mit kitalálni.
Számomra unalmas volt.

schesztiஐ P
Bree Despain: The Savage Grace – Farkashalál

A farkasos könyvekben igenis van valami egészen lenyűgöző! Bree remekül megteremtette ebben a sorozatban a hátteret, a legendát, a farkasátkot, és a végén nagyon szépen feloldotta azt.

Imádtam Daniel átalakulását, ahogyan Grace ráébredt a képességére, a másságukra, hogy hogyan lehet egy átokból áldás. Szerettem a könyvön finoman végigvonuló vallásos részeket, nem éreztem tolakodónak, épp annyira volt jelen, amennyi kellett a családi háttér miatt.

Nagyon megszerettem az „elveszett fiúkat”, ahogyan Grace egy nagy családként gondol a falkájukra, ahogy összetartja őket.
A rengeteg akciójelenetet szinte végig láttam magam előtt. És közben rettegtem a főhőseinkért, és a haláltól, amit már a könyv címéből sejteni lehetett.

Összességében nagyon tetszett ez a sorozat, azt hiszem, máskor is szívesen előveszem majd, ha valami farkasos históriára vágyom. No és persze azonnal felkerül a lányom várólistájára, aki egyenesen imádja a farkasokat. :))

408 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632456874 · Fordította: Görgey Etelka
Talpacska P
Bree Despain: The Savage Grace – Farkashalál

3,5 – nagyon nagy jóindulattal.
De csak azért mert megcsavartad kedves írónő a gonosz karaktereket és tudtál zsonglőrködni a sok szereplővel, akik váratlanul befutottak.
Grace álmainak nagy szerep jut, amivel segítségére siethet Danielnek – nélküle kezdett kicsit lapos lenni a történet.
bár az én ízlésemnek túl van terhelve a történet, természetesen az egész világ ellenük van és ők mégis győzedelmeskednek egy sereg démonhorda és az ellenséges urbatok felett is, úgy hogy van köutük egy tégla is… Megint bebizonyosodott, hogy Grace nagyon nagyon ügyes :D

Fay
Bree Despain: The Savage Grace – Farkashalál

Nem okozott csalódást, de továbbra sem lesz kedvencem a sorozat.
Először is kezdjük azzal ami kiborított. Grace anyja ápolónő, de ezek szerint a lányának nem tanította meg hogyan kell csinálni a hűtőfürdőt. Ha az írónő beleír valamit, azt legalább írja helyesen könyörgöm! A hűtőfürdő nem abból áll, hogy a tűzforró emberre ráengeded a jéghideg vizet. Ezzel maximum egy jó kis tüdőgyulladást csinálsz neki. Nem. A hűtőfürdő az, ahol a test melegéhez készítesz azonos hőfokú vizet, és azt hűtöd fokozatosan. Vagy, ha nincs otthon kád akkor meleg vizes lepedőt rácsavarsz a lázas személyre. Köszönjük, Önök a hogyan butítsuk a fiatalokat című előadást hallották.
A vége egészen jól sikerült. Tetszett, hogy nyitva maradt a vége és nem rágott a szánkba semmit az írónő.

Ingryd
Bree Despain: The Savage Grace – Farkashalál

Jobban tetszett, mint a második rész. Sok apróbb hiba volt a cselekményben, de a sok izgalmas rész feledtette, ezért nem volt zavaró. Tetszettek a harcleírások és a vége, ami persze elég lezáratlan, de igazi boldog befejezés. Összességében nagyon jó kis sorozat.

_KerZs P
Bree Despain: The Savage Grace – Farkashalál

Sajnos alapvetően nehezen tudtam végigolvasni. Nem volt rossz, de annyira jó sem. Sok harcjelenet, sok új szereplő, és a szokásos dilemmák. Egy két értékelhető ötletet leszámítva sajnos a vége sem tetszett. Ha lenne folytatása, azt már nem valószínű, hogy elolvasnám.
Pozitívumként tudnám megemlíteni a vérfarkasokkal kapcsolatos „ismereteket”, ötletesek voltak, és a kihívás helyszínét.

Kathreen
Bree Despain: The Savage Grace – Farkashalál

A három kötet közül ez volt a legjobb, olvastatta nagyon magát.
Végre megszerettem Grace-t is. Tetszett, ahogy harcolt és kiállt az „elveszett fiúk”-ért. A Pán Péteres hasonlatokon jókat nevettem.
Még olvastam volna, és hagyott is nyitva egy szálat, így kíváncsi vagyok az mikor kerül lezárásra.

george08
Bree Despain: The Savage Grace – Farkashalál

Középszerű befejezés, pedig többet vártam volna.
Ráadásul olyan egy hónapja olvastam a kötetet és már most nem emlékszem belőle szinte semmire, ami szerintem sok mindent elmond…

Fay

(…) Csókja olyan volt, mint az étcsokoládé: keserű, mégis fenséges, ami után még többre vágyom.

Kapcsolódó szócikkek: csók · csokoládé · Grace Divine
Maria_pillowbook P

… talán hülyeségnek hangzik, de azt hiszem, én hiszek abban, hogy bárki képes megváltozni. Ez nem jelenti azt, hogy meg is fog. Senkit nem lehet megváltoztatni, aki nem akarja.

wyka

-Az életed sokkal több, mint ez a pillanat. Ne hagyd, hogy azok a próbák, amelyekkel most szembe kell nézned, tönkretegyék az egész életed.

troublemaker

– Készen állsz? – kérdezte Daniel.
– Igen – feleltem. – Nem. Talán. Nem tudom.
– Mind egyszerre?

troublemaker

Csak egy perc. Csak egy gyors „Szia, szeretlek, el ne feledd”, és egy csók, aztán visszajövök a szobámba aludni…

ronnie96

Addig sírtam, amíg a mellkasomban tomboló fájdalmat mély kimerültség váltotta fel.

87. oldal, 8. fejezet

Lia_Black

-Úgy érzem, mintha a szüleik lennénk, vagy ilyesmi – nevettem el magam. – Persze bizonyos értelemben azok is vagyunk. Tudod, alfák meg minden. Éppen csak a mi fiaink nem iskolába mennek, hanem démonokat gyilkolni.

ronnie96

Nem álltam készen arra, hogy szembenézzek vele, mert féltem attól, amit esetleg a szemében láthatok.

47. oldal, 4. fejezet